Van der Plas erkent: BBB-landbouwministerie is geen polonaise
DEN HAAG (ANP) - Het is geen "polonaise" dat de BBB het volledige ministerie van Landbouw bestiert, zegt partijleider Caroline van der Plas. Haar partij leverde Femke Wiersma als minister van Landbouw en Jean Rummenie als staatssecretaris. Zij moeten nu maatregelen nemen die veel pijn doen bij de BBB-achterban.
Van der Plas zegt dat ze laf was geweest als haar partij het ministerie van Landbouw aan zich voorbij had laten gaan. "Ik wil verantwoordelijkheid nemen, ook als boeren daardoor boos op me worden."
Boeren roerden zich afgelopen weken al, toen bleek dat Wiersma dierrechten wil afromen om de mestcrisis tegen te gaan. Boeren krijgen daardoor minder geld bij de handel van dierrechten, en de veestapel zal erdoor krimpen. Ook dreigen pluimveehouders met rechtszaken als ook zij dierrechten moeten afromen bij verkoop. Zij stellen dat zij hun zaken omtrent mest al op orde hebben.
"Ik vind dat Wiersma het hartstikke goed doet, ook met de pijnlijke keuzes die ze maakt", zegt Van der Plas. Toch wil ze van haar horen of zij haar plannen kan aanpassen en varkens- en pluimveehouders kan uitzonderen op de aangescherpte mestregels. Wel benadrukt ze dat ze "respect" heeft voor Wiersma.
Meer uit Binnenland
KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
54 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
3 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
7 uur geleden