Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Plas erkent: BBB-landbouwministerie is geen polonaise

Van der Plas erkent: BBB-landbouwministerie is geen polonaise

DEN HAAG (ANP) - Het is geen "polonaise" dat de BBB het volledige ministerie van Landbouw bestiert, zegt partijleider Caroline van der Plas. Haar partij leverde Femke Wiersma als minister van Landbouw en Jean Rummenie als staatssecretaris. Zij moeten nu maatregelen nemen die veel pijn doen bij de BBB-achterban.

Van der Plas zegt dat ze laf was geweest als haar partij het ministerie van Landbouw aan zich voorbij had laten gaan. "Ik wil verantwoordelijkheid nemen, ook als boeren daardoor boos op me worden."

Boeren roerden zich afgelopen weken al, toen bleek dat Wiersma dierrechten wil afromen om de mestcrisis tegen te gaan. Boeren krijgen daardoor minder geld bij de handel van dierrechten, en de veestapel zal erdoor krimpen. Ook dreigen pluimveehouders met rechtszaken als ook zij dierrechten moeten afromen bij verkoop. Zij stellen dat zij hun zaken omtrent mest al op orde hebben.

"Ik vind dat Wiersma het hartstikke goed doet, ook met de pijnlijke keuzes die ze maakt", zegt Van der Plas. Toch wil ze van haar horen of zij haar plannen kan aanpassen en varkens- en pluimveehouders kan uitzonderen op de aangescherpte mestregels. Wel benadrukt ze dat ze "respect" heeft voor Wiersma.

Meer uit Binnenland

Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.

29 minuten geleden
Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

1 uur geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

1 uur geleden
Finale songfestival door 798.000 mensen bekeken op Nederlandse tv

WENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.

2 uur geleden
Nederlands speurhondenteam arriveert zondagmiddag op Saba

THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.

3 uur geleden
Groep wadlopers gered van het wad bij Ameland

AMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.

5 uur geleden
Gestrande wadlopers met reddingsboten en heli van wad gehaald

AMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.

5 uur geleden