Van der Plas dreigt te vertrekken bij gedwongen krimp veestapel
DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas dreigt de politiek te verlaten als de veestapel op een moment gedwongen moet krimpen. "Als er gedwongen krimp is, dan ben ik weg. Daar kan ik niet mee leven." Ze zegt dan "andere dingen" te gaan doen die goed zijn voor de boerensector. Ze sust wel gelijk dat gedwongen krimp "nu helemaal niet aan de orde is".
Van der Plas maakt de opmerking in reactie op uitgelekte plannen van haar partijgenoot minister Femke Wiersma (Landbouw). Volgens De Telegraaf presenteert zij vrijdag een plan waarin staat dat dierrechten worden afgeroomd bij de verkoop van bedrijven buiten de familie. Daardoor zal de veestapel vanzelf kleiner worden, maar volgens Van der Plas is dat geen voorbeeld van dwang. "Ga nou gewoon goed kijken wat het nou betekent. Voor een heleboel boeren zal dit helemaal niet gelden." Van der Plas heeft geen bezwaar tegen boeren die vrijwillig willen stoppen.
De BBB-oprichter wil niet zeggen hoe het verder moet met haar partij, mocht zij vertrekken. "Er zijn hele goeie mensen bij de BBB. Dus, we zullen zien. Misschien klap ik wel uit de school, maar ik kan daar niet mee leven."
Brief afwachten
Van der Plas wil eerst de brief van Wiersma afwachten voordat ze er meer over zegt. Hoewel ze "baalt" van de voorgestelde maatregelen, vindt ze het alsnog beter dan dat Brussel ingrijpt en gedwongen krimp oplegt. "Dan zijn we helemaal ver van huis."
Toen haar later voorgehouden werd dat er mogelijk gedwongen krimp dreigt, zei zij: "nee joh, ben jij gek, er komt helemaal geen gedwongen krimp, dat denk ik helemaal niet. Daarom worden er maatregelen genomen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is niet onder de indruk van het standpunt dat Rob Jetten (D66) als premier inneemt over de situatie in de Gazastrook. "Dit had Dick Schoof ook kunnen zeggen, zij het dat de heer Jetten dat veel eloquenter doet", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij het debat over de regeringsverklaring.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) heeft niet expliciet gezegd dat minister van Buitenlandse Handel en zijn partijgenoot Sjoerd Sjoerdsma naar China kan voor handelsmissies. De vraag is relevant, omdat Sjoerdsma in dat land nog op een sanctielijst zou staan. "Hij kan een belangrijke rol vervullen", zei Jetten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne zou volgens een aangenomen motie van de Tweede Kamer dit jaar 2 miljard euro extra steun krijgen. Maar dat gaat niet meer gebeuren, bleek donderdag tijdens het debat over de regeringsverklaring. Het geld is "opgelost" in steun voor de komende jaren, aldus premier Rob Jetten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie nieuwe Kamerleden gaan meehelpen bij de parlementaire enquête over de coronacrisis. Dat zijn Dion Huidekooper (D66), André Poortman (CDA) en Annelotte Lammers (Groep Markuszower), maakte Kamervoorzitter Thom van Campen donderdag bekend. D66'er Henk-Jan Oosterhuis gaat juist uit de commissie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kans is klein dat pogingen om de hypotheekrenteaftrek verder af te bouwen op iets uitlopen, zei premier Rob Jetten in het debat over de regeringsverklaring. "Er is geen ruimte om daar de komende tijd heel uitvoerig over te filosoferen. Of ja, er is altijd ruimte om te filosoferen, maar de kans dat daar dan uit wordt gekomen is echt beperkt."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - X komt niet naar de Tweede Kamer voor een gesprek over sociale media. "Dat u niet op onze uitnodiging ingaat om het gesprek aan te gaan, vinden wij teleurstellend", schrijven Kamerleden die een grote meerderheid vertegenwoordigen in een brief aan het sociale platform van techmiljardair Elon Musk.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een flink deel van de oppositie vindt dat premier Rob Jetten een "valse start" heeft gemaakt in de samenwerking met de Tweede Kamer, door in hun ogen te halsstarrig vast te houden aan de AOW-plannen. Onder meer GroenLinks-PvdA, de ChristenUnie, PVV, 50PLUS, DENK, SP en Volt vinden dat Jetten zich meer richting de Kamer moet bewegen, omdat zijn kabinet meerderheden moet blijven zoeken.
6 uur geleden