Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Plas dreigt te vertrekken bij gedwongen krimp veestapel

Van der Plas dreigt te vertrekken bij gedwongen krimp veestapel

DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas dreigt de politiek te verlaten als de veestapel op een moment gedwongen moet krimpen. "Als er gedwongen krimp is, dan ben ik weg. Daar kan ik niet mee leven." Ze zegt dan "andere dingen" te gaan doen die goed zijn voor de boerensector. Ze sust wel gelijk dat gedwongen krimp "nu helemaal niet aan de orde is".

Van der Plas maakt de opmerking in reactie op uitgelekte plannen van haar partijgenoot minister Femke Wiersma (Landbouw). Volgens De Telegraaf presenteert zij vrijdag een plan waarin staat dat dierrechten worden afgeroomd bij de verkoop van bedrijven buiten de familie. Daardoor zal de veestapel vanzelf kleiner worden, maar volgens Van der Plas is dat geen voorbeeld van dwang. "Ga nou gewoon goed kijken wat het nou betekent. Voor een heleboel boeren zal dit helemaal niet gelden." Van der Plas heeft geen bezwaar tegen boeren die vrijwillig willen stoppen.

De BBB-oprichter wil niet zeggen hoe het verder moet met haar partij, mocht zij vertrekken. "Er zijn hele goeie mensen bij de BBB. Dus, we zullen zien. Misschien klap ik wel uit de school, maar ik kan daar niet mee leven."

Brief afwachten

Van der Plas wil eerst de brief van Wiersma afwachten voordat ze er meer over zegt. Hoewel ze "baalt" van de voorgestelde maatregelen, vindt ze het alsnog beter dan dat Brussel ingrijpt en gedwongen krimp oplegt. "Dan zijn we helemaal ver van huis."

Toen haar later voorgehouden werd dat er mogelijk gedwongen krimp dreigt, zei zij: "nee joh, ben jij gek, er komt helemaal geen gedwongen krimp, dat denk ik helemaal niet. Daarom worden er maatregelen genomen."

Meer uit Politiek

'Saai' debat kwam volgens Jetten doordat het inhoudelijk was

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten (D66) noemde zijn eerste debat als minister-president "misschien wel rustig en saai", maar dat is volgens hem "het nieuwe normaal". Jetten zei dat de oppositie en coalitie moesten kijken waar ze elkaar kunnen vinden. In de praktijk werden inhoudelijk nog geen plannen aangepast en werden er nauwelijks deals gesloten tussen oppositie en coalitie.

9 uur geleden
Meerderheid voor AOW-motie die bonden niet ver genoeg gaat

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor de motie gestemd met de oproep om het coalitieplan over een verhoging van de AOW-leeftijd te 'verzachten'. De vakbonden en ook oppositiepartijen zoals de SP en GroenLinks-PvdA vonden deze motie niet ver genoeg gaan, omdat zij de voorgestelde stijging van de AOW-leeftijd volledig van tafel willen. Maar de indieners van de motie SGP en Groep Markuszower kregen behalve de coalitiepartijen ook JA21 mee, na het debat van twee dagen over de regeringsverklaring.

9 uur geleden
Kamer wil verliezen kunnen verrekenen in aangepaste box 3

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat de belasting op vermogensrendement wordt aangepast, zodat verliezen in een voorgaand jaar kunnen worden verrekend. Een motie van ChristenUnie en JA21 met die oproep werd aangenomen door een meerderheid van de Kamer. Ook coalitiepartij VVD stemde voor deze aanpassing van de nieuwe vorm van box 3.

9 uur geleden
Groep Markuszower wil coalitieakkoord intact laten, helpt kabinet

DEN HAAG (ANP) - Groep Markuszower helpt het minderheidskabinet voorlopig, vicefractievoorzitter Hidde Heutink vindt het nog te vroeg om "voor miljarden te vertimmeren" aan het coalitieakkoord. Het beleid van D66, VVD en CDA blijft intact zolang de oppositie niet eensgezind is in het aanpassen van de kabinetsplannen.

9 uur geleden
Klaver over Jettens Gazastandpunt: had Schoof ook kunnen zeggen

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is niet onder de indruk van het standpunt dat Rob Jetten (D66) als premier inneemt over de situatie in de Gazastrook. "Dit had Dick Schoof ook kunnen zeggen, zij het dat de heer Jetten dat veel eloquenter doet", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij het debat over de regeringsverklaring.

13 uur geleden
Jetten zegt niet of Sjoerdsma op handelsmissie naar China kan

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) heeft niet expliciet gezegd dat minister van Buitenlandse Handel en zijn partijgenoot Sjoerd Sjoerdsma naar China kan voor handelsmissies. De vraag is relevant, omdat Sjoerdsma in dat land nog op een sanctielijst zou staan. "Hij kan een belangrijke rol vervullen", zei Jetten.

14 uur geleden
Kabinet komt niet meer met toegezegd extra geld voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne zou volgens een aangenomen motie van de Tweede Kamer dit jaar 2 miljard euro extra steun krijgen. Maar dat gaat niet meer gebeuren, bleek donderdag tijdens het debat over de regeringsverklaring. Het geld is "opgelost" in steun voor de komende jaren, aldus premier Rob Jetten.

14 uur geleden