Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Plas blijft met BBB inzetten op meerderheidskabinet

Van der Plas blijft met BBB inzetten op meerderheidskabinet

DEN HAAG (ANP) - De BBB blijft inzetten op de vorming van een meerderheidskabinet. Dat zal de boodschap aan informateur Kim Putters zijn, verklaarde BBB-leider Caroline van der Plas maandag.

"Ik denk dat je met een meerderheidskabinet, met alle crises die we hebben, dat dat gewoon de beste optie is", aldus Van der Plas. Ze vindt ook dat er vaart moet worden gemaakt met een nieuwe coalitie.

Ze pleit nog steeds voor een coalitie van PVV, VVD, NSC en BBB. Maar Pieter Omtzigt van NSC heeft al aangegeven deze vorm niet te steunen. "Ik weet niet wat Pieter deze week allemaal heeft gedaan en tot welke inzichten die is gekomen. Dat zullen we horen", zei Van der Plas.

Wilders

De NSC-leider stapte begin deze maand uit gesprekken over een mogelijke rechtse coalitie onder leiding van de toenmalige informateur Ronald Plasterk. Omtzigt vindt een minderheidskabinet een optie die onderzocht moet worden.

De informateur ontvangt maandag zes fractievoorzitters om te praten over de vorming van een nieuw kabinet. Hij inventariseert welke kabinetsvorm de voorkeur heeft van de partijen en onderzoekt hoe die varianten eruit zien.

De eerste fractieleider die Putters sprak was Geert Wilders. Die wil ook het liefst een meerderheidskabinet, zei hij. Daarna heeft een minderheidskabinet zijn voorkeur en als het niet anders kan een extraparlementair kabinet.

Meer uit Politiek

Kamer ziet niets in JA21-voorstel 'noodvoorraad' Gronings gas

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.

1 uur geleden
Kamer positief over inzet marinefregat in Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.

1 uur geleden
Hamer: kabinet moet meer doen tegen geweld tegen vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet meer inzetten op een cultuurverandering om geweld tegen vrouwen tegen te gaan, stelt Mariëtte Hamer. De Regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld ziet in het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "nog onvoldoende aanknopingspunten". Het gereserveerde bedrag van ongeveer 10 miljoen euro is volgens Hamer niet genoeg.

1 uur geleden
Minister wil herbeoordeling van rapport over moslimjongeren

DEN HAAG (ANP) - Minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) wil een herbeoordeling van een rapport over discriminatie van moslimjongeren dat een aantal weken geleden verscheen. Reden is berichtgeving van Trouw, waaruit blijkt dat er mogelijk sprake was van belangenverstrengeling.

1 uur geleden
StemWijzer gemeenteraadsverkiezingen ruim miljoen keer ingevuld

DEN HAAG (ANP) - De StemWijzer die twee weken terug online ging, is inmiddels meer dan een miljoen keer ingevuld. Dat meldt ProDemos, initiatiefnemer van de StemWijzer. De stemhulp is op maat ontwikkeld voor 258 gemeenten en bestaat uit zo'n dertig stellingen over lokale thema's.

2 uur geleden
Inwoners Moerdijk vragen perspectief en vergoeding van politiek

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Moerdijk willen duidelijkheid over het lot van hun dorp en hulp bij het leefbaar houden van het dorp. Ook pleiten ze voor een vergoeding voor mensen die noodgedwongen moeten verhuizen. Die boodschap geven vier inwoners van het Brabantse dorp tijdens een gesprek in de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Oppositie wil openingen van kabinet zien bij zorgbezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - De oppositie wil dat het kabinet snel laat zien bereid te zijn de coalitieplannen voor de zorg aan te passen. Nog voor minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport, VVD) een vraag had kunnen beantwoorden tijdens het debat over de zorgbegroting, vroegen meerdere partijen al of ze openstaat voor ideeën.

3 uur geleden