Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Plas: BBB-fractie positief over asielvoorstellen

Van der Plas: BBB-fractie positief over asielvoorstellen

DEN HAAG (ANP) - "Ook hier is de houding best wel positief", zegt BBB-leider Caroline van der Plas na een overleg met haar fractie over de asielvoorstellen die op tafel liggen in de onderhandelingen met PVV, VVD en NSC. "Ik heb ze een update gegeven, gevraagd of er vragen zijn die ik morgen mee kan nemen. Of er nog verduidelijking nodig is op een paar punten." Die vragen waren er, maar over de inhoud wil ze niets zeggen.

Volgens Van der Plas is niet aan de orde dat de BBB-fractie nog voor het pakket met strenge asielmaatregelen zou gaan liggen. "Veel dingen die in het nieuwe voorstel liggen, komen overeen met wat we in het hoofdlijnenakkoord hebben afgesproken." Op sommige punten gaat het asielpakket wel verder dan het hoofdlijnenakkoord van de coalitie of het regeerprogramma van het kabinet. Er staat bijvoorbeeld in dat delen van Syriƫ veilig worden verklaard zodat asielzoekers kunnen worden teruggestuurd, en volgens RTL ook dat ongedocumenteerde asielzoekers worden vastgezet.

Donderdag onderhandelen de vier coalitiepartijen en premier Dick Schoof verder. Of het stuk daarna naar de ministerraad kan, "dat gaan we zien", zegt Van der Plas. "Ik verwacht niet dat ik weer terugga naar de fractie, tenzij er weer vragen zijn."

Meer uit Politiek

Amnesty bezorgd over rechten vluchtelingen in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International maakt zich "ernstige zorgen" over de rechten van vluchtelingen in het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord. "Mensen op de vlucht worden al jarenlang gestigmatiseerd en ontmenselijkt in het politieke debat. Het is schokkend om te lezen dat de rechten van mensen die vluchten voor oorlog en vervolging nog verder worden afgebroken", aldus de hulporganisatie over de plannen van D66, VVD en CDA.

11 uur geleden
Bontenbal verwacht dat regeringsdeelname lastig gaat worden

DEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."

14 uur geleden
Rob Jetten zou jongste premier ooit worden

DEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.

21 uur geleden
Halsema doet verwachtingsvolle handreiking aan nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".

1 dag geleden
FVD: coalitie slaat met regeerakkoord verkeerde richting in

DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.

1 dag geleden
Nieuw kabinet moet besluiten over medische evacuaties uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Wetten toetsen aan grondwet moet mogelijk worden, vindt coalitie

DEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.

1 dag geleden