Van der Meer nieuwe bondscoach dressuurruiters
ERMELO (ANP) - Patrick van der Meer wordt per 1 januari de bondscoach van de Nederlandse dressuurruiters. De 52-jarige voormalig dressuurruiter gaat in deze functie nauw samenwerken met de huidige bondscoach Alex van Silfhout die aanblijft als teamtrainer van de dressuurruiters tot en met de Olympische Spelen van Parijs volgend jaar.
"We willen alles in het werk stellen om de top 3-ambitie te realiseren", vertelt Iris Boelhouwer, technisch directeur van paardensportbond KNHS. "De rol van bondscoach is de laatste jaren enorm veranderd en daar gaan we in mee. Alex weet als geen ander hoe het eruit moet zien in de ring en kan zich op deze manier meer focussen op de technische kant van de sport."
Patrick van der Meer was net als Van Silfhout zelf succesvol op het hoogste niveau. Zo nam hij deel aan de Olympische Spelen in Londen in 2012. Dit maakt hem, samen met zijn ervaring als onder meer sportief directeur van CHIO Rotterdam, zeer goed en breed ingevoerd in de internationale topsport, meldt de bond. "De moderne bondscoach is tegenwoordig veel meer een manager dan een trainer. Patrick van der Meer heeft op dat vlak veel ervaring en een duidelijke visie", zegt Boelhouwer.
Van der Meer zei de functie al langer te ambiëren. "Ik ben zeer gemotiveerd om een positieve bijdrage aan de Nederlandse dressuursport te leveren." Hij wordt samen met Van Silfhout en de technisch directeur van de KNHS verantwoordelijk voor de samenstelling van de teams.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
4 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
5 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
9 uur geleden