Van der Mark net buiten podium in openingsrace WK Superbike
PHILLIP ISLAND (ANP) - Motorcoureur Michael van der Mark is in de openingsrace van het WK Superbike in het Australische Phillip Island net niet op het podium gekomen. Hij eindigde in een van de spannendste races ooit in de klasse van zware motoren als vierde.
De Rotterdammer reed tegen het einde van de race aan de leiding op zijn Yamaha en leek af te stevenen op de zege, maar drie coureurs sloten aan en dat trio ging hem ook nog voorbij. De Turk Toprak Razgatlioglu, teamgenoot van Van der Mark bij Yamaha, drukte zijn wiel nipt als eerste over de lijn, voor de Britten Alex Lowes en Scott Redding. Van der Mark kwam op 0,098 seconde als vierde over de meet.
Van der Mark raakte het zicht op de winst kwijt in de laatste bochten voor de finish, vertelde hij in een communiqué van Yamaha. "Ik had geen grip meer en kwam daardoor niet goed vooruit. Jammer, met twee man op het podium zou helemaal mooi zijn geweest. De motor is in ieder geval goed, ik kon de hele race de snelheid goed vasthouden."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden