Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Mark net buiten podium in openingsrace WK Superbike

Van der Mark net buiten podium in openingsrace WK Superbike

PHILLIP ISLAND (ANP) - Motorcoureur Michael van der Mark is in de openingsrace van het WK Superbike in het Australische Phillip Island net niet op het podium gekomen. Hij eindigde in een van de spannendste races ooit in de klasse van zware motoren als vierde.

De Rotterdammer reed tegen het einde van de race aan de leiding op zijn Yamaha en leek af te stevenen op de zege, maar drie coureurs sloten aan en dat trio ging hem ook nog voorbij. De Turk Toprak Razgatlioglu, teamgenoot van Van der Mark bij Yamaha, drukte zijn wiel nipt als eerste over de lijn, voor de Britten Alex Lowes en Scott Redding. Van der Mark kwam op 0,098 seconde als vierde over de meet.

Van der Mark raakte het zicht op de winst kwijt in de laatste bochten voor de finish, vertelde hij in een communiqué van Yamaha. "Ik had geen grip meer en kwam daardoor niet goed vooruit. Jammer, met twee man op het podium zou helemaal mooi zijn geweest. De motor is in ieder geval goed, ik kon de hele race de snelheid goed vasthouden."

Meer uit Sport

Del Toro verstevigt leiding in Tirreno met zege in zesde etappe

CAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.

2 uur geleden
Oekraïne boycot sluitingsceremonie Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.

3 uur geleden
Godon sprint naar zege in ingekorte etappe Parijs-Nice, Bol derde

ISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.

3 uur geleden
Schaatsster Wijfje beëindigt topsportcarrière

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."

7 uur geleden
Verstappen oogt moedeloos na 'waardeloze' kwalificatie

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.

7 uur geleden
Antonelli pakt in China als jongste ooit de pole in Formule 1

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.

8 uur geleden
Russell geniet van 'karten' in nieuwe Formule 1-auto's

SHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.

9 uur geleden