Van der Lee meldt zich als kandidaat voor voorzitterschap Kamer
DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee van GroenLinks-PvdA heeft zich als eerste officieel gemeld om voorzitter van de Tweede Kamer te worden. De volksvertegenwoordiging kiest volgende week donderdag een nieuwe voorzitter.
De 59-jarige Van der Lee wil vanuit de rol als voorzitter bijdragen "aan herstel van vertrouwen en het overbruggen van de kloof tussen burgers en beslissers". Verder wil hij samen met de Kamer bevorderen dat er meer aandacht en tijd wordt besteed aan de behandeling van wetgeving, schrijft hij in een brief aan de Kamerleden. Ook wil hij zich inzetten om op digitaal vlak een "grote kwaliteitsslag" te verwezenlijken.
Van der Lee zit bijna zeven jaar in de Tweede Kamer. Hij hield zich bezig met onder meer buitenlandse zaken. Hij was ook voorzitter van de parlementaire enquête die onderzoek deed naar de gaswinning in Groningen. Eerder gaf hij leiding aan Oxfam Novib en was hij als voorlichter werkzaam voor de fractie van GroenLinks in de Tweede Kamer.
De afgelopen jaren was Vera Bergkamp (D66) voorzitter. Andere namen van kandidaten die worden genoemd zijn Roelien Kamminga (VVD) en Martin Bosma (PVV).
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er is nog geen Kamermeerderheid tegen het fel bekritiseerde plan van de coalitie om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen. Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) wilde een uitspraak van de Kamer tegen de plannen, maar dat vindt PVV-afsplitser Gidi Markuszower "prematuur". Zijn fractie telt zeven zetels. Ook de SGP is tegen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en ChristenUnie waarschuwen dat het coalitieplan om de AOW-leeftijd te verhogen de verhoudingen met oppositiepartijen kan verstoren. Mirjam Bikker (ChristenUnie) wijst Henri Bontenbal (CDA) erop dat jaren van discussie nodig waren om een pensioenakkoord te sluiten en dat vervolgens om te zetten in wetgeving. Zij vreest tijdens het debat over het coalitieakkoord dat de minderheidscoalitie het "vertrouwen beschaamt" door dit akkoord open te breken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waarom staat u ervoor open om deals te sluiten met de coalitie, vroeg SP-leider Jimmy Dijk aan Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA). Volgens Dijk is daarvoor "geen enkele noodzaak".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen verwijten VVD-leider Dilan Yeşilgöz de middenklasse in de steek te laten. In het coalitieakkoord zou deze groep in de steek worden gelaten. De middenklasse "pakt" de rekening niet, reageerde de liberale fractieleider in het Kamerdebat dinsdag over het regeerakkoord.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz is niet verrast dat D66 overweegt in de Eerste Kamer tegen de strenge asielwetten van het kabinet-Schoof te stemmen. In Trouw zei senator Boris Dittrich maandag dat zijn partij D66 hoe dan ook tegen de asielnoodmaatregelenwet zal stemmen en kritisch is over de invoering van een tweestatusstelsel. Dat terwijl in het coalitieakkoord staat dat D66, VVD en CDA deze wetten "onverkort" zullen uitvoeren na goedkeuring in de Eerste Kamer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 is nog niet van plan om het plan om de AOW-leeftijd te verhogen nu al in te trekken, zegt partijleider Rob Jetten. Hij wil ook nog niet vooruitlopen op een mogelijke Kameruitspraak. Als zo'n uitspraak al wordt gedaan, dan wil Jetten alsnog eerst zijn kabinetsploeg presenteren en in gesprek gaan met sociale partners.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 is door een "ondergrens" gezakt door met coalitiepartners VVD en CDA af te spreken dat de twee strenge asielwetten van het kabinet-Schoof "onverkort" worden uitgevoerd na goedkeuring door de Eerste Kamer, vindt DENK-leider Stephan van Baarle.
4 uur geleden