Van der Lee meldt zich als kandidaat voor voorzitterschap Kamer
DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee van GroenLinks-PvdA heeft zich als eerste officieel gemeld om voorzitter van de Tweede Kamer te worden. De volksvertegenwoordiging kiest volgende week donderdag een nieuwe voorzitter.
De 59-jarige Van der Lee wil vanuit de rol als voorzitter bijdragen "aan herstel van vertrouwen en het overbruggen van de kloof tussen burgers en beslissers". Verder wil hij samen met de Kamer bevorderen dat er meer aandacht en tijd wordt besteed aan de behandeling van wetgeving, schrijft hij in een brief aan de Kamerleden. Ook wil hij zich inzetten om op digitaal vlak een "grote kwaliteitsslag" te verwezenlijken.
Van der Lee zit bijna zeven jaar in de Tweede Kamer. Hij hield zich bezig met onder meer buitenlandse zaken. Hij was ook voorzitter van de parlementaire enquête die onderzoek deed naar de gaswinning in Groningen. Eerder gaf hij leiding aan Oxfam Novib en was hij als voorlichter werkzaam voor de fractie van GroenLinks in de Tweede Kamer.
De afgelopen jaren was Vera Bergkamp (D66) voorzitter. Andere namen van kandidaten die worden genoemd zijn Roelien Kamminga (VVD) en Martin Bosma (PVV).
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.
11 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Premier Rob Jetten moest dinsdagochtend naar het ziekenhuis van Bonaire nadat hij ergens door was geprikt tijdens het zwemmen. Hij kreeg een allergische reactie, maar heeft er geen ernstige verwondingen aan overgehouden. Het is niet duidelijk waardoor de minister-president werd geprikt.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland is bereid meer bij te dragen aan de bescherming van de Straat van Hormuz, zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) dinsdag in Brussel. Hoe die bijdrage er straks uit komt te zien, is afhankelijk van wat andere landen, verenigd in de zogenoemde Hormuz-coalitie, kunnen bijdragen, zei de minister na afloop van een videovergadering met de defensieministers van deze landen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid keert zich tegen het plan van de minderheidscoalitie om het bedrijfsleven te laten meebetalen aan extra investeringen in defensie via de premies voor het arbeidsongeschiktheidsfonds (Aof). Een oproep van de SP om geld uit dit fonds alleen te besteden aan verbetering van arbeidsongeschiktheidsregelingen, kreeg steun van de voltallige oppositie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil dat het kabinet een verruiming van de hypotheekrenteaftrek voorkomt. Onder meer de regeringspartijen D66 en CDA stemden in met een motie van die strekking van GroenLinks-PvdA. Coalitiepartner VVD was tegen het voorstel.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevolgde procedure rond de met het hantavirus besmette patiënt in het Radboudumc is "niet goed geweest", zegt gezondheidsminister Sophie Hermans (VVD) tijdens het wekelijkse vragenuur. Twaalf medewerkers van het Nijmeegse ziekenhuis moeten hierdoor uit voorzorg voor zes weken in quarantaine.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlanders in politiek Den Haag daalde vorig jaar tot het laagste niveau sinds 2012. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van het onderzoek Sociale samenhang en welzijn dat sinds 2012 wordt afgenomen. Een vijfde van de 15-plussers had in 2025 vertrouwen in politici, terwijl een kwart vertrouwen had in de Tweede Kamer. Zo'n 7600 mensen vulden de enquête in.
1 dag geleden