Van der Lee: doorgaan gaswinning 'totaal niet meer realistisch'
ZEERIJP (ANP) - Ook in de huidige energiecrisis ziet Tom van der Lee, voorzitter van de parlementaire enquêtecommissie die zich gebogen heeft over de aardgaswinning, geen ruimte om langer door te gaan met de gasproductie in Groningen. Dat is "totaal niet meer realistisch", zegt hij in een toelichting op het eindrapport van de commissie.
Dreigende schaarste en hoge gasprijzen zijn voor sommige partijen aanleiding ervoor te pleiten dat de gaskraan in Groningen langer openblijft. Maar dat is een gepasseerd station, vindt Van der Lee. Het kabinet heeft beloofd dit jaar of uiterlijk in 2024 de boorputten definitief te sluiten. De commissie vindt dat het zich aan die belofte moet houden.
De NAM, het gasbedrijf dat het Groningenveld exploiteert, heeft volgens Van der Lee "de licence to operate totaal verspeeld". Alleen wanneer al jaren geleden zou zijn ingegrepen om ook de belangen van de Groningers echt mee te wegen in de besluitvorming, was volgens het GroenLinks-Kamerlid nu wellicht nog een beperkte mate van gaswinning mogelijk geweest. Maar niet in de volumes die tien jaar geleden werden gewonnen, zegt hij er direct bij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het toekomstige kabinet hoeft niet te rekenen op steun van BBB om bezuinigingen op de gezondheidszorg aan een meerderheid te helpen. "Wij willen geen bezuinigingen op de zorg", zei partijleider Caroline van der Plas voor aanvang van een gesprek met de partijen aan de formatietafel.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie zal plannen van de coalitie steunen die op één lijn liggen met het partijprogramma, zei FVD-leider Lidewij de Vos voor haar gesprek met D66, VVD, CDA en informateur Rianne Letschert. Of dat voor veel plannen geldt? "Daar heb ik een hard hoofd in."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Utrecht, de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) onderzoeken mogelijkheden om de omstreden islamitische prediker Mohamed Baajour uit Nederland te weren. Op 20 januari spreekt de Amerikaan in een Utrechtse moskee.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het beoogde minderheidskabinet van D66, VVD en CDA moet "niet te snel op steun van JA21 rekenen", zei partijleider Joost Eerdmans voorafgaand aan zijn gesprek met de drie partijleiders en informateur Rianne Letschert. "Ze kunnen wel op ons rekenen wat betreft een open mind. We kijken gewoon constructief naar voorstellen in de toekomst." En later verzekerde hij: "Er hoeft ook niemand een motie van wantrouwen te verwachten van JA21."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker gaat constructief naar plannen van een mogelijk minderheidskabinet kijken. Voorafgaand aan de stemmingen in de Tweede Kamer zei ze dinsdag dat haar partij elk plan apart wil beoordelen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Struijs ziet kansen voor zijn partij 50PLUS om "wat voor elkaar te krijgen" in een samenwerking met D66, VVD en CDA. Die drie partijen willen een minderheidskabinet gaan vormen en hebben daarbij steun van andere partijen nodig. Struijs staat daar welwillend tegenover. "Die twee zetels kunnen soms cruciaal zijn", zei hij na zijn gesprek met de andere drie partijleiders en informateur Rianne Letschert.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders gaat deze week niet in gesprek met D66, VVD en CDA over eventuele steun voor een minderheidskabinet en weigert daarmee de uitnodiging van de informateur. Hij gaat "géén koffie drinken met Jetten, Yeşilgöz en Bontenbal", deelt hij mee. De PVV-voorman had al eerder gezegd dat hij niet van plan was steun te verlenen aan de plannen die D66 en CDA samen op papier hadden gezet.
1 dag geleden