Van der Hoorn wint Brussels Cycling Classic
BRUSSEL (ANP) - Taco van der Hoorn heeft zondag de 102e editie van de Brussels Cycling Classic op zijn erelijst bijgeschreven. De Nederlandse wielrenner, die rijdt voor de Belgische ploeg Intermarché-Wanty-Gobert, was na een enerverende slotfase met een zeer lange sprint de snelste in een kopgroepje van tien. Hij bleef in de Belgische hoofdstad met een laatste krachtsinspanning de Belg Thimo Willems alsnog voor op de iets omhoog lopende Houba de Strooperlaan. De Oostenrijker Tobias Bayer finishte als derde.
Van der Hoorn, altijd bereid tot actie, volgde de Belg Remco Evenepoel op, die zijn titel ditmaal niet verdedigde. Hij maakte deel uit van een vluchtgroep die al vroeg in de 204 kilometer lange koers, met onderweg onder meer de Muur van Geraardsbergen, het avontuur zocht. Ook landgenoot Bram Welten (FdJ) sloot aan. Omdat het peloton, rekenend op uiteindelijk toch een massasprint, niet reageerde konden zij snel een ruime voorsprong opbouwen.
Na een serieuze schifting op de beklimmingen maakte het uitgedunde peloton vaart om de overgebleven sprinters goed te kunnen afzetten in Brussel. Met nog 20 kilometer te gaan hadden de koplopers nog een marge van 1 minuut en gaven de wielerliefhebbers weinig meer voor hun kans vooruit te blijven. Toch hielden ze stand, met Van der Hoorn als grote triomfator. Van de anderen deed alleen de Belg Rune Herregodts mee om de podiumplaatsen. Welten finishte als zesde op 7 seconden.
"Ik heb deze zege niet cadeau gekregen. Het was echt zwaar om naar Willems toe te rijden, maar ik slaagde en kon op die manier mijn eerste zege van het seizoen boeken. Ik kende Willems nog. Ik zat ooit eens met hem in de BinckBank Tour in de kopgroep. Toen was hij wat minder, vandaag was hij beresterk. Ik moest van ver komen", aldus de winnaar. "Achter ons moet de situatie niet goed verlopen zijn, want we behielden onze voorsprong en werd het steeds duidelijker dat we het zouden uitzingen."
Meer uit Sport
LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
12 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
12 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
14 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
15 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
15 uur geleden