Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Hoorn wint Brussels Cycling Classic

Van der Hoorn wint Brussels Cycling Classic

BRUSSEL (ANP) - Taco van der Hoorn heeft zondag de 102e editie van de Brussels Cycling Classic op zijn erelijst bijgeschreven. De Nederlandse wielrenner, die rijdt voor de Belgische ploeg Intermarché-Wanty-Gobert, was na een enerverende slotfase met een zeer lange sprint de snelste in een kopgroepje van tien. Hij bleef in de Belgische hoofdstad met een laatste krachtsinspanning de Belg Thimo Willems alsnog voor op de iets omhoog lopende Houba de Strooperlaan. De Oostenrijker Tobias Bayer finishte als derde.

Van der Hoorn, altijd bereid tot actie, volgde de Belg Remco Evenepoel op, die zijn titel ditmaal niet verdedigde. Hij maakte deel uit van een vluchtgroep die al vroeg in de 204 kilometer lange koers, met onderweg onder meer de Muur van Geraardsbergen, het avontuur zocht. Ook landgenoot Bram Welten (FdJ) sloot aan. Omdat het peloton, rekenend op uiteindelijk toch een massasprint, niet reageerde konden zij snel een ruime voorsprong opbouwen.

Na een serieuze schifting op de beklimmingen maakte het uitgedunde peloton vaart om de overgebleven sprinters goed te kunnen afzetten in Brussel. Met nog 20 kilometer te gaan hadden de koplopers nog een marge van 1 minuut en gaven de wielerliefhebbers weinig meer voor hun kans vooruit te blijven. Toch hielden ze stand, met Van der Hoorn als grote triomfator. Van de anderen deed alleen de Belg Rune Herregodts mee om de podiumplaatsen. Welten finishte als zesde op 7 seconden.

"Ik heb deze zege niet cadeau gekregen. Het was echt zwaar om naar Willems toe te rijden, maar ik slaagde en kon op die manier mijn eerste zege van het seizoen boeken. Ik kende Willems nog. Ik zat ooit eens met hem in de BinckBank Tour in de kopgroep. Toen was hij wat minder, vandaag was hij beresterk. Ik moest van ver komen", aldus de winnaar. "Achter ons moet de situatie niet goed verlopen zijn, want we behielden onze voorsprong en werd het steeds duidelijker dat we het zouden uitzingen."

Meer uit Sport

Schaatser Van de Bunt ook klaar voor ploegenachtervolging

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.

19 minuten geleden
Van de Bunt schaatst zonder spanning naar sensatie op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.

30 minuten geleden
Schaatser Van de Bunt stunt met zege op 5000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.

1 uur geleden
Schulting verrast zichzelf met tweede plaats op 1000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."

2 uur geleden
Schaatser Roest ver verwijderd van olympisch ticket op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest is er niet in geslaagd zich op het olympische kwalificatietoernooi (OKT) op de 5000 meter te plaatsen voor de Spelen van Milaan. De 30-jarige schaatser van Reggeborgh kwam tot een tijd van 6.26,27 en stond na vijf van de negen ritten op de zesde plaats.

2 uur geleden
Kok wint 1000 meter op OKT voor Schulting en Verkerk, val Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.

2 uur geleden
Leerdam hoopt op aanwijsplek op 1000 meter voor Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam hoopt dat ze in aanmerking komt voor een aanwijsplek op de 1000 meter voor de Olympische Spelen van Milaan. De 26-jarige schaatsster kwam in haar rit op het olympisch kwalificatietoernooi in de tweede bocht ten val. "Ik weet niet wat er precies gebeurde, ik gleed gewoon weg", zei een geëmotioneerde Leerdam na afloop over haar val.

2 uur geleden