Van der Hoorn debuteert met kippenvel in Tour de France
KOPENHAGEN (ANP) - Taco van der Hoorn maakt vrijdag zijn debuut in de Tour de France. De 28-jarige renner van Intermarché-Wanty Gobert droomt van ritwinst, maar beseft tegelijkertijd dat hem een moeilijke opdracht wacht. "De Tour is toch net dat tikkeltje grootser dan de Giro", weet hij.
Van der Hoorn toonde begin juni z’n goede vorm en won de Brussels Cycling Classic vanuit een vroege vlucht. Vorig jaar maakte hij zijn debuut in een grote ronde en won hij meteen de derde rit in de Giro. Dat smaakt naar meer. "Ik ben een aanvaller, dat ga ik nu niet plots veranderen", grapte hij op een persmoment van zijn team Intermarché-Wanty in Kopenhagen. "Maar let wel, de ploeg heeft hier verschillende doelen." Met de Noor Alexander Kristoff mikt het team op dagsucces, de Zuid-Afrikaan Louis Meintjes gaat voor een goed klassement.
"Uiteraard zal ik proberen om mijn steentje bij te dragen voor Alex, en ook voor Louis wil ik mijn deel van het werk doen, maar verwacht niet dat ik hem nog op de laatste col zal bijstaan", klonk het opnieuw met een glimlach. "ik ben geen klimmer, ik hoop gewoon dat ik hem dan kan helpen op de eerste klim van de dag."
Ritwinst
Tussen die doelen door droomt de Nederlander zelf dus van ritwinst. "Ik ga het zeker proberen, al weet ik dat de kans klein is dat het me ook lukt. Aan de andere kant: die kans was ook klein in de Giro en daar pakte ik toch mijn ritje mee. Wie niet waagt, wint ook niet. De kans dat ik geen rit win is groter dan dat ik er wel één win, maar ik ga er hoe dan ook voor knokken."
Van der Hoorn werkte in mei met enkele ploeggenoten een hoogtestage af in Andorra en reed daarna in juni enkele eendaagse koersen en de Ronde van België. "Het trainingskamp verliep uitstekend, we hebben goed gewerkt en de conditie is goed. In die paar koersen in België kreeg ik de bevestiging."
Hij gaf aan dat starten in de Tour hem toch wel kippenvel bezorgde. "Ik realiseer hier een jongensdroom. De Tour is heel speciaal, zeker voor een Nederlandse renner. Deze koers is bij ons zoveel groter dan alle andere wedstrijden. Ik ben heel benieuwd hoe speciaal het is, wat het grote verschil is met andere wedstrijden. Ik weet niet wat ik hier mag verwachten en ik hoop eigenlijk wel dat ik er ergens onderweg ook wel een beetje van kan genieten. En ja, ik ben wel wat zenuwachtig, toch iets meer dan voor pakweg de Ronde van België."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
6 minuten geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
27 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
5 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
11 uur geledenLEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
1 dag geleden