Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Hoorn debuteert met kippenvel in Tour de France

Van der Hoorn debuteert met kippenvel in Tour de France

KOPENHAGEN (ANP) - Taco van der Hoorn maakt vrijdag zijn debuut in de Tour de France. De 28-jarige renner van Intermarché-Wanty Gobert droomt van ritwinst, maar beseft tegelijkertijd dat hem een moeilijke opdracht wacht. "De Tour is toch net dat tikkeltje grootser dan de Giro", weet hij.

Van der Hoorn toonde begin juni z’n goede vorm en won de Brussels Cycling Classic vanuit een vroege vlucht. Vorig jaar maakte hij zijn debuut in een grote ronde en won hij meteen de derde rit in de Giro. Dat smaakt naar meer. "Ik ben een aanvaller, dat ga ik nu niet plots veranderen", grapte hij op een persmoment van zijn team Intermarché-Wanty in Kopenhagen. "Maar let wel, de ploeg heeft hier verschillende doelen." Met de Noor Alexander Kristoff mikt het team op dagsucces, de Zuid-Afrikaan Louis Meintjes gaat voor een goed klassement.

"Uiteraard zal ik proberen om mijn steentje bij te dragen voor Alex, en ook voor Louis wil ik mijn deel van het werk doen, maar verwacht niet dat ik hem nog op de laatste col zal bijstaan", klonk het opnieuw met een glimlach. "ik ben geen klimmer, ik hoop gewoon dat ik hem dan kan helpen op de eerste klim van de dag."

Ritwinst

Tussen die doelen door droomt de Nederlander zelf dus van ritwinst. "Ik ga het zeker proberen, al weet ik dat de kans klein is dat het me ook lukt. Aan de andere kant: die kans was ook klein in de Giro en daar pakte ik toch mijn ritje mee. Wie niet waagt, wint ook niet. De kans dat ik geen rit win is groter dan dat ik er wel één win, maar ik ga er hoe dan ook voor knokken."

Van der Hoorn werkte in mei met enkele ploeggenoten een hoogtestage af in Andorra en reed daarna in juni enkele eendaagse koersen en de Ronde van België. "Het trainingskamp verliep uitstekend, we hebben goed gewerkt en de conditie is goed. In die paar koersen in België kreeg ik de bevestiging."

Hij gaf aan dat starten in de Tour hem toch wel kippenvel bezorgde. "Ik realiseer hier een jongensdroom. De Tour is heel speciaal, zeker voor een Nederlandse renner. Deze koers is bij ons zoveel groter dan alle andere wedstrijden. Ik ben heel benieuwd hoe speciaal het is, wat het grote verschil is met andere wedstrijden. Ik weet niet wat ik hier mag verwachten en ik hoop eigenlijk wel dat ik er ergens onderweg ook wel een beetje van kan genieten. En ja, ik ben wel wat zenuwachtig, toch iets meer dan voor pakweg de Ronde van België."

Meer uit Sport

Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

55 minuten geleden
Polsstokhoogspringer Duplantis zet 15e wereldrecord neer op 6,31

UPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.

56 minuten geleden
Volleybalster Grothues stopt na lange carrière met 392 interlands

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.

58 minuten geleden
Iraanse sporters roepen IOC op olympisch comité Iran te royeren

LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.

2 uur geleden
Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

4 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

5 uur geleden
Warners stuurt alleen 'finalewaardige' atleten naar WK indoor

ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.

5 uur geleden