Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Hoorn debuteert met kippenvel in Tour de France

Van der Hoorn debuteert met kippenvel in Tour de France

KOPENHAGEN (ANP) - Taco van der Hoorn maakt vrijdag zijn debuut in de Tour de France. De 28-jarige renner van Intermarché-Wanty Gobert droomt van ritwinst, maar beseft tegelijkertijd dat hem een moeilijke opdracht wacht. "De Tour is toch net dat tikkeltje grootser dan de Giro", weet hij.

Van der Hoorn toonde begin juni z’n goede vorm en won de Brussels Cycling Classic vanuit een vroege vlucht. Vorig jaar maakte hij zijn debuut in een grote ronde en won hij meteen de derde rit in de Giro. Dat smaakt naar meer. "Ik ben een aanvaller, dat ga ik nu niet plots veranderen", grapte hij op een persmoment van zijn team Intermarché-Wanty in Kopenhagen. "Maar let wel, de ploeg heeft hier verschillende doelen." Met de Noor Alexander Kristoff mikt het team op dagsucces, de Zuid-Afrikaan Louis Meintjes gaat voor een goed klassement.

"Uiteraard zal ik proberen om mijn steentje bij te dragen voor Alex, en ook voor Louis wil ik mijn deel van het werk doen, maar verwacht niet dat ik hem nog op de laatste col zal bijstaan", klonk het opnieuw met een glimlach. "ik ben geen klimmer, ik hoop gewoon dat ik hem dan kan helpen op de eerste klim van de dag."

Ritwinst

Tussen die doelen door droomt de Nederlander zelf dus van ritwinst. "Ik ga het zeker proberen, al weet ik dat de kans klein is dat het me ook lukt. Aan de andere kant: die kans was ook klein in de Giro en daar pakte ik toch mijn ritje mee. Wie niet waagt, wint ook niet. De kans dat ik geen rit win is groter dan dat ik er wel één win, maar ik ga er hoe dan ook voor knokken."

Van der Hoorn werkte in mei met enkele ploeggenoten een hoogtestage af in Andorra en reed daarna in juni enkele eendaagse koersen en de Ronde van België. "Het trainingskamp verliep uitstekend, we hebben goed gewerkt en de conditie is goed. In die paar koersen in België kreeg ik de bevestiging."

Hij gaf aan dat starten in de Tour hem toch wel kippenvel bezorgde. "Ik realiseer hier een jongensdroom. De Tour is heel speciaal, zeker voor een Nederlandse renner. Deze koers is bij ons zoveel groter dan alle andere wedstrijden. Ik ben heel benieuwd hoe speciaal het is, wat het grote verschil is met andere wedstrijden. Ik weet niet wat ik hier mag verwachten en ik hoop eigenlijk wel dat ik er ergens onderweg ook wel een beetje van kan genieten. En ja, ik ben wel wat zenuwachtig, toch iets meer dan voor pakweg de Ronde van België."

Meer uit Sport

Schaatser De Boo blijft Stolz na eerste dag WK sprint ruim voor

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.

1 uur geleden
Kok leidt na eerste dag op WK sprint voor Schulting en Fledderus

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.

2 uur geleden
Handbalsters winnen in Zwitserland derde duel in EK-kwalificatie

KRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.

3 uur geleden
De Boo opent WK sprint met zege en baanrecord op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.

3 uur geleden
Kok begint WK sprint met zege en baanrecord op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.

4 uur geleden
Wielrenner Matthews breekt beide polsen bij training

MONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.

5 uur geleden
Gemengde gevoelens Vergeer over prominente Russen op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.

12 uur geleden