Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Hoorn (27) verrast met etappezege in Ronde van Italië

Van der Hoorn (27) verrast met etappezege in Ronde van Italië

CANALE (ANP) - Taco van der Hoorn heeft op fraaie wijze de derde etappe in de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De 27-jarige Rotterdammer, die uitkomt voor de Belgische wielerploeg Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux, bleef op 8 kilometer van de finish als laatste van een kopgroep van acht renners over. Van der Hoorn hield na de rit van Biella naar Canale, over 190 kilometer, net genoeg over om het aanstormende peloton voor te blijven.

Het is voor Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux de eerste zege van het jaar en ook de eerste zege in een grote wielerronde. Van der Hoorn kwam vorig jaar nog uit voor Jumbo-Visma, maar daar werd zijn contract niet verlengd. De renner zou aan de slag gaan bij de kleinere ploeg BEAT, maar ging later alsnog in op het aanbod van Wanty, dat een WorldTour-ploeg is. Voor zijn periode bij Jumbo-Visma, fietste Van der Hoorn voor Roompot. Voor die ploeg won hij wedstrijden in België, de Schaal Sels en de Primus Classic, en een rit in de BinckBank Tour.

Achter Van der Hoorn, die debuteert in de Giro, won de Italiaan Davide Cimolai op 4 seconden achterstand de sprint van het peloton voor de Slowaak Peter Sagan en de Italiaan Elia Viviani. Filippo Ganna, zaterdag winnaar van de openingstijdrit, blijft leider. De Italiaan heeft 16 tellen voorsprong op de Noor Tobias Foss. De Belg Remco Evenepoel is derde op 20 seconden.

De vierde rit in de Giro gaat dinsdag over 187 kilometer van Piacenza naar Sestola.

Meer uit Sport

Norris verwacht meer chaos in nieuw Formule 1-seizoen

WOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.

2 uur geleden
Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

16 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

16 uur geleden
Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

17 uur geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

17 uur geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

17 uur geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

18 uur geleden