Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Heijden na twijfels over afwijzing toch naar EK handbal

Van der Heijden na twijfels over afwijzing toch naar EK handbal

INNSBRUCK (ANP) - Handbalster Laura van der Heijden heeft getwijfeld of ze zou meedoen aan haar zevende EK handbal. Bondscoach Henrik Signell passeerde aanvankelijk de meest ervaren international van het Nederlands team en kwam pas bij haar terug omdat hij een vervangster nodig had voor de geblesseerde Alieke van Maurik.

"De manier waarop het is gegaan, was niet fijn. Ik ben altijd open en eerlijk geweest en nu kreeg ik te maken met een voldongen feit. De communicatie was niet goed", zegt de 34-jarige opbouwspeelster in aanloop naar de eerste groepswedstrijd, vrijdagavond in |nnsbruck tegen IJsland. "Ik heb er lang over nagedacht of ik zou ingaan op zijn oproep. Na een verhelderend gesprek met hem, waarin ik heb kunnen zeggen wat ik kwijt wilde, heb ik de conclusie getrokken dat ik eroverheen kan stappen."

Nu dat besluit is genomen, zal Van der Heijden zich "met overgave" inzetten voor Oranje. "Of ik veel speeltijd ga krijgen, weet ik niet. Er komt nog een gesprek over wat mijn rol zal worden. Ik kan ook nog niet zoveel zeggen over onze kansen, want ik ben pas twee dagen bij het team. Ik denk dat ik na de eerste drie groepswedstrijden een beeld ga krijgen", aldus de 289-voudig international.

Van der Heijden debuteerde al in Oranje op 17-jarige leeftijd in 2007. "Ik ben er inderdaad al zeventien jaar bij", rekent ze snel uit. Ze deed ook mee aan zeven WK's en drie Olympische Spelen en kan pronken met vijf medailles. De mooiste was het WK-goud in 2019.

Meer uit Sport

Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

11 uur geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

12 uur geleden
Elektrische raceklasse Formule E in 2027 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.

13 uur geleden
Zwemmer Korstanje voorlopig niet in actie door rugproblemen

EINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje komt voorlopig niet in actie door aanhoudende rugproblemen. De nummer 6 op de 100 meter vlinderslag van de afgelopen Olympische Spelen in Parijs slaat het EK van augustus over en werkt voorlopig ook geen trainingen af. "Ik wil mijn lichaam de tijd geven om volledig te herstellen, zodat ik op de lange termijn weer op mijn best kan zijn", reageert de vlinderslagspecialist via de zwembond.

14 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez 'is rood' en blijft langer bij Ducati

ASSEN/BOLOGNA (ANP) - Regerend wereldkampioen Marc Márquez rijdt ook de komende twee jaar voor het fabrieksteam van Ducati in de MotoGP. De 33-jarige Spaanse motorracer heeft bijgetekend tot en met 2028, meldde Ducati Lenovo. Márquez reed vorig jaar op een Ducati met overmacht naar de wereldtitel. Dit seizoen kwam hij mede door een voetbreuk wat moeizaam op gang, maar hij won wel de laatste twee grands prix (Hongarije en Tsjechië) en geldt nu als grote favoriet voor de zege in de TT van Assen komende zondag.

14 uur geleden
Basketbalvedette Antetokounmpo staat voor grote transfer

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - Basketbalvedette Giannis Antetokounmpo staat voor een grote transfer in de NBA. Volgens Amerikaanse media als Associated Press en ESPN verruilt de 31-jarige Griek Milwaukee Bucks voor Miami Heat. In de ruil vergezelt Bobby Portis hem naar Miami. Daar krijgen de Bucks vier spelers en de nodige voordelen bij het kiezen van nieuwe spelers in de draft voor terug.

16 uur geleden
Franse presentatrice van tv om kritiek op Belgische WK-speler

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.

22 uur geleden