Van der Hart baalt van corners en ziet Noppert weer warmlopen
HEERENVEEN (ANP) - Mickey van der Hart baalt van de nederlaag van sc Heerenveen tegen Ajax (0-2). "Zij scoren tweemaal na een hoekschop. We krijgen te veel doelpunten tegen uit standaardsituaties", mopperde de keeper in de catacomben van het Abe Lenstra Stadion.
Van der Hart zorgde ervoor dat sc Heerenveen lang uitzicht hield op een gelijkspel. Hij behoedde zijn ploeg met fraaie reddingen op schoten van Mika Godts en Bertrand Traoré voor meer tegentreffers. De keeper werd donderdag in de slotfase van het uiteindelijk verloren bekerduel met Quick Boys (3-2) gewisseld en zag zijn vervanger Andries Noppert in de fout gaan bij twee doelpunten van de amateurs uit Katwijk.
Trainer Robin van Persie betreurde na de nederlaag tegen Quick Boys zijn keeperswissel niet. "Zij gingen met lange aanvallers spelen en Noppert is langer dan Van der Hart", zei hij. "Ik zou het de volgende keer weer zo doen." Van Persie verraste veel toeschouwers in het Abe Lenstra Stadion toen hij Noppert in de tweede helft van het duel met Ajax opnieuw liet warmlopen.
"Wij hebben een schema voor elke speler die op de bank zit", verklaarde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal na de wedstrijd. "Daar is Andries er een van. Ook hij zou kunnen invallen als keeper op de bank. Dan vind ik het logisch dat iedereen warm blijft en op elk moment kan invallen. Daar zat dus geen andere reden achter", zei Van Persie die de nederlaag van zijn ploeg terecht vond. "We hadden veel balbezit tegen Ajax, maar we werden niet echt gevaarlijk."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.
41 minuten geledenZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.
13 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.
19 uur geleden