Van der Hart baalt van corners en ziet Noppert weer warmlopen
HEERENVEEN (ANP) - Mickey van der Hart baalt van de nederlaag van sc Heerenveen tegen Ajax (0-2). "Zij scoren tweemaal na een hoekschop. We krijgen te veel doelpunten tegen uit standaardsituaties", mopperde de keeper in de catacomben van het Abe Lenstra Stadion.
Van der Hart zorgde ervoor dat sc Heerenveen lang uitzicht hield op een gelijkspel. Hij behoedde zijn ploeg met fraaie reddingen op schoten van Mika Godts en Bertrand Traoré voor meer tegentreffers. De keeper werd donderdag in de slotfase van het uiteindelijk verloren bekerduel met Quick Boys (3-2) gewisseld en zag zijn vervanger Andries Noppert in de fout gaan bij twee doelpunten van de amateurs uit Katwijk.
Trainer Robin van Persie betreurde na de nederlaag tegen Quick Boys zijn keeperswissel niet. "Zij gingen met lange aanvallers spelen en Noppert is langer dan Van der Hart", zei hij. "Ik zou het de volgende keer weer zo doen." Van Persie verraste veel toeschouwers in het Abe Lenstra Stadion toen hij Noppert in de tweede helft van het duel met Ajax opnieuw liet warmlopen.
"Wij hebben een schema voor elke speler die op de bank zit", verklaarde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal na de wedstrijd. "Daar is Andries er een van. Ook hij zou kunnen invallen als keeper op de bank. Dan vind ik het logisch dat iedereen warm blijft en op elk moment kan invallen. Daar zat dus geen andere reden achter", zei Van Persie die de nederlaag van zijn ploeg terecht vond. "We hadden veel balbezit tegen Ajax, maar we werden niet echt gevaarlijk."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
2 uur geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
3 uur geleden