Van der Hart baalt van corners en ziet Noppert weer warmlopen
HEERENVEEN (ANP) - Mickey van der Hart baalt van de nederlaag van sc Heerenveen tegen Ajax (0-2). "Zij scoren tweemaal na een hoekschop. We krijgen te veel doelpunten tegen uit standaardsituaties", mopperde de keeper in de catacomben van het Abe Lenstra Stadion.
Van der Hart zorgde ervoor dat sc Heerenveen lang uitzicht hield op een gelijkspel. Hij behoedde zijn ploeg met fraaie reddingen op schoten van Mika Godts en Bertrand Traoré voor meer tegentreffers. De keeper werd donderdag in de slotfase van het uiteindelijk verloren bekerduel met Quick Boys (3-2) gewisseld en zag zijn vervanger Andries Noppert in de fout gaan bij twee doelpunten van de amateurs uit Katwijk.
Trainer Robin van Persie betreurde na de nederlaag tegen Quick Boys zijn keeperswissel niet. "Zij gingen met lange aanvallers spelen en Noppert is langer dan Van der Hart", zei hij. "Ik zou het de volgende keer weer zo doen." Van Persie verraste veel toeschouwers in het Abe Lenstra Stadion toen hij Noppert in de tweede helft van het duel met Ajax opnieuw liet warmlopen.
"Wij hebben een schema voor elke speler die op de bank zit", verklaarde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal na de wedstrijd. "Daar is Andries er een van. Ook hij zou kunnen invallen als keeper op de bank. Dan vind ik het logisch dat iedereen warm blijft en op elk moment kan invallen. Daar zat dus geen andere reden achter", zei Van Persie die de nederlaag van zijn ploeg terecht vond. "We hadden veel balbezit tegen Ajax, maar we werden niet echt gevaarlijk."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
1 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
4 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
8 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
9 uur geleden