Van der Hart baalt van corners en ziet Noppert weer warmlopen
HEERENVEEN (ANP) - Mickey van der Hart baalt van de nederlaag van sc Heerenveen tegen Ajax (0-2). "Zij scoren tweemaal na een hoekschop. We krijgen te veel doelpunten tegen uit standaardsituaties", mopperde de keeper in de catacomben van het Abe Lenstra Stadion.
Van der Hart zorgde ervoor dat sc Heerenveen lang uitzicht hield op een gelijkspel. Hij behoedde zijn ploeg met fraaie reddingen op schoten van Mika Godts en Bertrand Traoré voor meer tegentreffers. De keeper werd donderdag in de slotfase van het uiteindelijk verloren bekerduel met Quick Boys (3-2) gewisseld en zag zijn vervanger Andries Noppert in de fout gaan bij twee doelpunten van de amateurs uit Katwijk.
Trainer Robin van Persie betreurde na de nederlaag tegen Quick Boys zijn keeperswissel niet. "Zij gingen met lange aanvallers spelen en Noppert is langer dan Van der Hart", zei hij. "Ik zou het de volgende keer weer zo doen." Van Persie verraste veel toeschouwers in het Abe Lenstra Stadion toen hij Noppert in de tweede helft van het duel met Ajax opnieuw liet warmlopen.
"Wij hebben een schema voor elke speler die op de bank zit", verklaarde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal na de wedstrijd. "Daar is Andries er een van. Ook hij zou kunnen invallen als keeper op de bank. Dan vind ik het logisch dat iedereen warm blijft en op elk moment kan invallen. Daar zat dus geen andere reden achter", zei Van Persie die de nederlaag van zijn ploeg terecht vond. "We hadden veel balbezit tegen Ajax, maar we werden niet echt gevaarlijk."
Meer uit Voetbal
BREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.
9 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
13 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
13 uur geleden