Van der Haar wint wereldbekercross van Tábor
TÁBOR (ANP) - Veldrijder Lars van der Haar heeft zondag de zesde cross om de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours van het Tsjechische Tábor nam Van der Haar in de slotfase afstand van de Belg Eli Iserbyt, de leider in de wereldbeker. Voor Van der Haar, die rijdt voor Baloise Trek Lions, was het zijn tweede grote overwinning in acht dagen. Vorige week kroonde hij zich op de VAM-berg in Drenthe tot Europees kampioen.
Iserbyt finishte op ruim 10 seconden als tweede, net voor zijn landgenoot Quinten Hermans. Corné van Kessel was op de zevende plaats de tweede Nederlander. Van der Haar klom in de wereldbekerstand naar de tweede plaats, op 51 punten van Iserbyt die dit seizoen al drie crossen om de wereldbeker won. Hermans staat nu derde. Van der Haar won voor het laatst in 2017 in Hoogerheide een cross om de wereldbeker.
Lang reed in Tábor een groep van acht renners voorop. Daarin was Van der Haar bepalend en in de zesde van acht ronden bleef de 30-jarige Amersfoorter, met de Britse oud-wielrenster Lucy Garner samenwonend in Woudenberg, voorop over met Iserbyt van de ploeg Pauwels Sauzen - Bingoal. Het beste was eraf bij de Belg die bij elke tempoversnelling van de Europees kampioen moeilijker kon aanklampen.
Volgende week zondag volgt de zevende wereldbekercross, dan in het Belgische Koksijde.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi van Cincinnati. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg de Poolse titelverdedigster Iga Świątek met 7-5 4-6 6-4.
2 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft in de Ultimate Fighting Championship (UFC) een succesvol debuut gemaakt in de lichtzwaargewichtklasse. De 35-jarige Nederlander was in Sacramento veel te sterk voor Roman Dolidze uit Georgië.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Tadej Pogačar heeft al in de eerste etappe van de Vuelta laten zien waarom hij de torenhoge favoriet voor de eindzege is. De laatste winnaar van de Tour de France was de snelste in een tijdrit over 9,4 kilometer door de straten van Monaco.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed aan het EK begonnen. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg in de eerste groepswedstrijd Roemenië met 3-2 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. De setstanden waren 25-21 26-28 25-15 22-25 15-9.
15 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen (28) heeft in Zandvoort ziek in zijn auto gezeten. "Ik heb me weleens beter gevoeld. Ik heb niet heel veel energie. Al denk ik niet dat het veel invloed heeft op mijn prestatie. Ik kijk ernaar uit om te slapen", zei Verstappen na afloop van de kwalificatie in de mixed zone van het circuit, waar hij zondag op de zevende startpositie aan de Formule 1-race begint.
17 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van het wereldkampioenschap in eigen land. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg ook India (3-1) in het Wagener Stadion in Amstelveen.
17 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft zich in de kwalificatierace voor de laatste Dutch Grand Prix niet kunnen meten met de snelste coureurs. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 moest zich tevredenstellen met de zevende tijd op het circuit van Zandvoort. De coureur van Red Bull start zondag in de hoofdrace vanaf de vierde startrij.
17 uur geleden