Van der Haar wint wereldbekercross van Tábor
TÁBOR (ANP) - Veldrijder Lars van der Haar heeft zondag de zesde cross om de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours van het Tsjechische Tábor nam Van der Haar in de slotfase afstand van de Belg Eli Iserbyt, de leider in de wereldbeker. Voor Van der Haar, die rijdt voor Baloise Trek Lions, was het zijn tweede grote overwinning in acht dagen. Vorige week kroonde hij zich op de VAM-berg in Drenthe tot Europees kampioen.
Iserbyt finishte op ruim 10 seconden als tweede, net voor zijn landgenoot Quinten Hermans. Corné van Kessel was op de zevende plaats de tweede Nederlander. Van der Haar klom in de wereldbekerstand naar de tweede plaats, op 51 punten van Iserbyt die dit seizoen al drie crossen om de wereldbeker won. Hermans staat nu derde. Van der Haar won voor het laatst in 2017 in Hoogerheide een cross om de wereldbeker.
Lang reed in Tábor een groep van acht renners voorop. Daarin was Van der Haar bepalend en in de zesde van acht ronden bleef de 30-jarige Amersfoorter, met de Britse oud-wielrenster Lucy Garner samenwonend in Woudenberg, voorop over met Iserbyt van de ploeg Pauwels Sauzen - Bingoal. Het beste was eraf bij de Belg die bij elke tempoversnelling van de Europees kampioen moeilijker kon aanklampen.
Volgende week zondag volgt de zevende wereldbekercross, dan in het Belgische Koksijde.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
4 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
6 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
7 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
9 uur geleden