Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Haar wint voor de tweede keer de Koppenbergcross

Van der Haar wint voor de tweede keer de Koppenbergcross

MELDEN (ANP) - Lars van der Haar heeft voor de tweede keer de Koppenbergcross op zijn naam geschreven. De 33-jarige veldrijder kwam na zeven ronden solo aan op de beroemde Vlaamse klim in de veldrit om de X2O Badkamers Trofee. De Belg Eli Iserbyt werd tweede voor zijn landgenoot Toon Aerts.

Van der Haar, die rijdt voor de ploeg Baloise Trek Lions, plaatste in de vijfde van zeven ronden een versnelling en had met nog twee ronden te gaan 30 seconden voorsprong op zijn eerste concurrent Iserbyt. Die marge hield hij vast.

Voor Van der Haar is het de derde zege van dit seizoen. Hij won eerder al de cross in Beringen en de Nacht van Woerden. Van der Haar was in 2022 ook de beste op de Koppenberg. Hij werd ook twee keer tweede en vier keer derde.

Goed gevoel

De veldrijder zei na afloop in het flashinterview dat hij bij de warming-up al een goed gevoel had. Toch kende hij geen goede start en moest hij in de eerste twee ronden de weg naar voren zoeken voordat hij in de kopgroep zijn aanval plaatste. "Eigenlijk wilde ik nog heel even wachten met mijn demarrage, maar ik kreeg een uitgelezen kans. Iedereen ging de post in, maar ik niet", zei Van der Haar, die niet van fiets wisselde en alleen wegreed. "Ik was in de slotronde nog bang of mijn ketting het wel hield, die sloeg over. Dat was nog spannend."

Van der Haar gaf aan dat hij dit weekend met naast de Koppenbergcross het EK in Spanje goed heeft voorbereid. "Het is een heel ander parcours in Spanje. Het is meer een gravelcriterium daar en dat wordt een loterij."

Meer uit Sport

Atlete Hassan zegt na ziekte af voor marathon New York

OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.

8 uur geleden
Mekies nog vijf jaar lang teambaas Red Bull in Formule 1

MILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.

11 uur geleden
Turner Schmidt extra gespannen en extra gemotiveerd door Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.

11 uur geleden
Saudi-Arabië stelt tennistoernooi uit na aanvallen Houthi's

RIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.

13 uur geleden
Sabalenka uitgeschakeld in tweede ronde van tennistoernooi Wuhan

WUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.

14 uur geleden
Persbureau AFP: FIFA komt met ontwikkelingsplan van 5,7 miljard

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.

14 uur geleden
Merlier sprint naar zege in eerste etappe Eneco Tour

EDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.

14 uur geleden