Van der Haar wint voor de tweede keer de Koppenbergcross
MELDEN (ANP) - Lars van der Haar heeft voor de tweede keer de Koppenbergcross op zijn naam geschreven. De 33-jarige veldrijder kwam na zeven ronden solo aan op de beroemde Vlaamse klim in de veldrit om de X2O Badkamers Trofee. De Belg Eli Iserbyt werd tweede voor zijn landgenoot Toon Aerts.
Van der Haar, die rijdt voor de ploeg Baloise Trek Lions, plaatste in de vijfde van zeven ronden een versnelling en had met nog twee ronden te gaan 30 seconden voorsprong op zijn eerste concurrent Iserbyt. Die marge hield hij vast.
Voor Van der Haar is het de derde zege van dit seizoen. Hij won eerder al de cross in Beringen en de Nacht van Woerden. Van der Haar was in 2022 ook de beste op de Koppenberg. Hij werd ook twee keer tweede en vier keer derde.
Goed gevoel
De veldrijder zei na afloop in het flashinterview dat hij bij de warming-up al een goed gevoel had. Toch kende hij geen goede start en moest hij in de eerste twee ronden de weg naar voren zoeken voordat hij in de kopgroep zijn aanval plaatste. "Eigenlijk wilde ik nog heel even wachten met mijn demarrage, maar ik kreeg een uitgelezen kans. Iedereen ging de post in, maar ik niet", zei Van der Haar, die niet van fiets wisselde en alleen wegreed. "Ik was in de slotronde nog bang of mijn ketting het wel hield, die sloeg over. Dat was nog spannend."
Van der Haar gaf aan dat hij dit weekend met naast de Koppenbergcross het EK in Spanje goed heeft voorbereid. "Het is een heel ander parcours in Spanje. Het is meer een gravelcriterium daar en dat wordt een loterij."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Hockeyster Pien Sanders neemt afscheid van het Nederlands team. Dat heeft de 28-jarige speelster van Den Bosch dinsdag bekendgemaakt via sociale media. "Het is mooi geweest zo. Tien mega mooie jaren heb ik mogen meemaken in het allermooiste shirt dat er is", schrijft Sanders.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Botic van de Zandschulp is al in de eerste ronde van het tennistoernooi van Brussel gestrand. De als zevende geplaatste Nederlander ging met 1-6 4-6 hard onderuit tegen de Franse qualifier Clément Chidekh. Het was pas de eerste zege van de mondiale nummer 152 op de ATP Tour.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Brussel. De 30-jarige Nederlander won met 7-6 (3) 6-7 (5) 7-5 van de jonge Duitser Max Schönhaus, de nummer 302 van de wereld. Hij treft nu de Argentijn Mariano Navone.
2 uur geledenNINGBO (ANP) - De Poolse tennisster Iga Świątek heeft zich teruggetrokken uit het Ningbo Open in China en heeft daarmee haar laatste kans verspeeld om zich te plaatsen voor de WTA Finals.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.
17 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.
21 uur geleden