Van der Haar wint voor de tweede keer de Koppenbergcross
MELDEN (ANP) - Lars van der Haar heeft voor de tweede keer de Koppenbergcross op zijn naam geschreven. De 33-jarige veldrijder kwam na zeven ronden solo aan op de beroemde Vlaamse klim in de veldrit om de X2O Badkamers Trofee. De Belg Eli Iserbyt werd tweede voor zijn landgenoot Toon Aerts.
Van der Haar, die rijdt voor de ploeg Baloise Trek Lions, plaatste in de vijfde van zeven ronden een versnelling en had met nog twee ronden te gaan 30 seconden voorsprong op zijn eerste concurrent Iserbyt. Die marge hield hij vast.
Voor Van der Haar is het de derde zege van dit seizoen. Hij won eerder al de cross in Beringen en de Nacht van Woerden. Van der Haar was in 2022 ook de beste op de Koppenberg. Hij werd ook twee keer tweede en vier keer derde.
Goed gevoel
De veldrijder zei na afloop in het flashinterview dat hij bij de warming-up al een goed gevoel had. Toch kende hij geen goede start en moest hij in de eerste twee ronden de weg naar voren zoeken voordat hij in de kopgroep zijn aanval plaatste. "Eigenlijk wilde ik nog heel even wachten met mijn demarrage, maar ik kreeg een uitgelezen kans. Iedereen ging de post in, maar ik niet", zei Van der Haar, die niet van fiets wisselde en alleen wegreed. "Ik was in de slotronde nog bang of mijn ketting het wel hield, die sloeg over. Dat was nog spannend."
Van der Haar gaf aan dat hij dit weekend met naast de Koppenbergcross het EK in Spanje goed heeft voorbereid. "Het is een heel ander parcours in Spanje. Het is meer een gravelcriterium daar en dat wordt een loterij."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Elena Rybakina had van tevoren niet verwacht de US Open te winnen. De tennisster uit Kazachstan vertelde na haar overwinning op Aryna Sabalenka (6-4 5-7 6-2) in de finale van het toernooi dat ze aan de start van de US Open twijfels had over haar fitheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.
12 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.
12 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.
14 uur geledenCOLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.
14 uur geleden