Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Haar wint voor de tweede keer de Koppenbergcross

Van der Haar wint voor de tweede keer de Koppenbergcross

MELDEN (ANP) - Lars van der Haar heeft voor de tweede keer de Koppenbergcross op zijn naam geschreven. De 33-jarige veldrijder kwam na zeven ronden solo aan op de beroemde Vlaamse klim in de veldrit om de X2O Badkamers Trofee. De Belg Eli Iserbyt werd tweede voor zijn landgenoot Toon Aerts.

Van der Haar, die rijdt voor de ploeg Baloise Trek Lions, plaatste in de vijfde van zeven ronden een versnelling en had met nog twee ronden te gaan 30 seconden voorsprong op zijn eerste concurrent Iserbyt. Die marge hield hij vast.

Voor Van der Haar is het de derde zege van dit seizoen. Hij won eerder al de cross in Beringen en de Nacht van Woerden. Van der Haar was in 2022 ook de beste op de Koppenberg. Hij werd ook twee keer tweede en vier keer derde.

Goed gevoel

De veldrijder zei na afloop in het flashinterview dat hij bij de warming-up al een goed gevoel had. Toch kende hij geen goede start en moest hij in de eerste twee ronden de weg naar voren zoeken voordat hij in de kopgroep zijn aanval plaatste. "Eigenlijk wilde ik nog heel even wachten met mijn demarrage, maar ik kreeg een uitgelezen kans. Iedereen ging de post in, maar ik niet", zei Van der Haar, die niet van fiets wisselde en alleen wegreed. "Ik was in de slotronde nog bang of mijn ketting het wel hield, die sloeg over. Dat was nog spannend."

Van der Haar gaf aan dat hij dit weekend met naast de Koppenbergcross het EK in Spanje goed heeft voorbereid. "Het is een heel ander parcours in Spanje. Het is meer een gravelcriterium daar en dat wordt een loterij."

Meer uit Sport

Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

44 minuten geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

2 uur geleden
FIA: Formule 1-auto's vielen stil door fout in software

SEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.

3 uur geleden
Verstappen voorbij Prost met Formule 1-zege in elfde jaar op rij

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.

4 uur geleden
Gersjes strandt in achtste finales op openingsdag WK judo

BAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.

4 uur geleden
Verstappen spreekt van "heerlijke zege" na "hectische race"

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.

5 uur geleden
Verstappen wint in Maleisië eerste grand prix van dit seizoen

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft eindelijk zijn eerste zege van dit seizoen binnen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen won in zijn Red Bull na een chaotische aanloop op dominante wijze de Grote Prijs van Bahrein, die in Maleisië werd verreden.

6 uur geleden