Van der Haar neemt Nederlandse titel over van Van der Poel
RUCPHEN (ANP) - Lars van der Haar heeft zondag in Rucphen voor de derde keer de nationale titel veldrijden veroverd. De 30-jarige Van der Haar is de opvolger van Mathieu van der Poel, die de afgelopen zes edities van de NK won. Van der Poel heeft zijn veldritseizoen vanwege een rugblessure voortijdig beëindigd en ontbrak daarom bij de nationale titelstrijd.
Van der Haar werd in 2013 en 2014 ook al Nederlands kampioen. Daarna moest de Woudenberger het op de NK's steeds afleggen tegen Van der Poel. In Rucphen was Van der Haar bij afwezigheid van Van der Poel een klasse apart. Corné van Kessel eindigde op bijna een minuut als tweede. Het brons was voor Mees Hendrikx, die meteen ook de titel bij de beloften veroverde.
Van der Haar, in dienst bij Baloise-Trek Lions, veroverde afgelopen najaar op de VAM-berg in Drenthe al de Europese titel. Voor de start van de nationale titelstrijd was hij desondanks gespannen. "Eigenlijk was ik nerveuzer dan ooit voor een NK. Ik voelde dat ik hier eigenlijk alleen maar kon verliezen", vertelde hij na een uur alleen rondrijden op het afwisselende parcours van Rucphen, vermaard vanwege de zogenoemde carrousel. "Ik voelde dat ik snel een gaatje had. Ook op Van Kessel, dat had ik niet verwacht. Het was daarna zaak niet meer stil te vallen."
Lang verhaal
Zo werd het een lang verhaal: alleen op kop, ook nog zonder publiek langs het parcours waardoor het vooral heel eentonig werd. "Ik telde de rondjes af. Het duurde lang en was best saai zonder toeschouwers. Ik ging mijn wedstrijd indelen in secties. De laatste twee ronden kon ik iets rustiger aandoen, gewoon mijn eigen tempo rijden. Het was overzichtelijk, ik kon precies zien waar mijn concurrenten reden."
Eind deze maand vormt hij, bij afwezigheid van titelverdediger Mathieu van der Poel, samen met Van Kessel de beperkte Nederlandse inbreng bij de elitemannen op de WK in het Amerikaanse Fayetteville. Ook de Belg Wout van Aert ontbreekt waardoor de titelstrijd open ligt. "Het maakt me niet uit dat ze er niet zijn. Ik zou sowieso voor een podiumplaats gaan."
De regenboogtrui zou een toch al geslaagd seizoen perfect maken. Van der Haar: "Ik denk dat ik rond de EK beter was dan vandaag. Ik ga nu vooral heel hard trainen en focussen op het WK. Nog een trui pakken zou echt heel bijzonder zijn."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
8 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
18 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden