Van der Haar neemt Nederlandse titel over van Van der Poel
RUCPHEN (ANP) - Lars van der Haar heeft zondag in Rucphen voor de derde keer de nationale titel veldrijden veroverd. De 30-jarige Van der Haar is de opvolger van Mathieu van der Poel, die de afgelopen zes edities van de NK won. Van der Poel heeft zijn veldritseizoen vanwege een rugblessure voortijdig beëindigd en ontbrak daarom bij de nationale titelstrijd.
Van der Haar werd in 2013 en 2014 ook al Nederlands kampioen. Daarna moest de Woudenberger het op de NK's steeds afleggen tegen Van der Poel. In Rucphen was Van der Haar bij afwezigheid van Van der Poel een klasse apart. Corné van Kessel eindigde op bijna een minuut als tweede. Het brons was voor Mees Hendrikx, die meteen ook de titel bij de beloften veroverde.
Van der Haar, in dienst bij Baloise-Trek Lions, veroverde afgelopen najaar op de VAM-berg in Drenthe al de Europese titel. Voor de start van de nationale titelstrijd was hij desondanks gespannen. "Eigenlijk was ik nerveuzer dan ooit voor een NK. Ik voelde dat ik hier eigenlijk alleen maar kon verliezen", vertelde hij na een uur alleen rondrijden op het afwisselende parcours van Rucphen, vermaard vanwege de zogenoemde carrousel. "Ik voelde dat ik snel een gaatje had. Ook op Van Kessel, dat had ik niet verwacht. Het was daarna zaak niet meer stil te vallen."
Lang verhaal
Zo werd het een lang verhaal: alleen op kop, ook nog zonder publiek langs het parcours waardoor het vooral heel eentonig werd. "Ik telde de rondjes af. Het duurde lang en was best saai zonder toeschouwers. Ik ging mijn wedstrijd indelen in secties. De laatste twee ronden kon ik iets rustiger aandoen, gewoon mijn eigen tempo rijden. Het was overzichtelijk, ik kon precies zien waar mijn concurrenten reden."
Eind deze maand vormt hij, bij afwezigheid van titelverdediger Mathieu van der Poel, samen met Van Kessel de beperkte Nederlandse inbreng bij de elitemannen op de WK in het Amerikaanse Fayetteville. Ook de Belg Wout van Aert ontbreekt waardoor de titelstrijd open ligt. "Het maakt me niet uit dat ze er niet zijn. Ik zou sowieso voor een podiumplaats gaan."
De regenboogtrui zou een toch al geslaagd seizoen perfect maken. Van der Haar: "Ik denk dat ik rond de EK beter was dan vandaag. Ik ga nu vooral heel hard trainen en focussen op het WK. Nog een trui pakken zou echt heel bijzonder zijn."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
50 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
10 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geleden