Van der Gragt en Brugts gunnen elkaar het winnende doelpunt
UTRECHT (ANP) - Zeilde de voorzet van Esmee Brugts in één keer in het doel of had Stefanie van der Gragt de bal met haar kruin nog licht geschampt? Niemand die het na de zenuwslopende WK-kwalificatiewedstrijd van de Nederlandse voetbalsters tegen IJsland (1-0) precies wist.
Bondscoach Andries Jonker en aanvoerster Sherida Spitse dachten dat het Van der Gragt was, maar in de statistieken stond Brugts als maker van het doelpunt waarmee Oranje zich plaatste voor het WK van volgend jaar. "Ik heb geen idee en het maakt ook niet uit. We gaan naar het WK, daar gaat het om", aldus Van der Gragt, de kopsterke verdedigster die in de slotfase voorin was geposteerd door Jonker.
De blessuretijd liep al op z'n einde toen de ingevallen Brugts vanaf de linkerkant van het veld de bal nog maar eens voor het doel slingerde. "Ons scenario was voorzetten vanaf de zijkanten geven op de langere speelsters voorin", aldus de 19-jarige aanvalster van PSV. "Ik gooide de bal dus voor de zoveelste keer voor het doel. Niet al die ballen waren goed, eigenlijk alleen deze. Deze was zelfs echt perfect. Omdat 'Steef' daar stond, moest de keeper reageren. Ik heb geen idee of het mijn goal is of die van haar, het gingen allemaal zo snel. Ik ga de beelden thuis nog eens rustig terugkijken. We gunnen elkaar allebei dat doelpunt", zei Brugts, die in de gangen van stadion Galgenwaard nog een keer stevig werd geknuffeld door Van der Gragt.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
1 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
2 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
17 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
18 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
19 uur geleden