Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Gragt en Brugts gunnen elkaar het winnende doelpunt

Van der Gragt en Brugts gunnen elkaar het winnende doelpunt

UTRECHT (ANP) - Zeilde de voorzet van Esmee Brugts in één keer in het doel of had Stefanie van der Gragt de bal met haar kruin nog licht geschampt? Niemand die het na de zenuwslopende WK-kwalificatiewedstrijd van de Nederlandse voetbalsters tegen IJsland (1-0) precies wist.

Bondscoach Andries Jonker en aanvoerster Sherida Spitse dachten dat het Van der Gragt was, maar in de statistieken stond Brugts als maker van het doelpunt waarmee Oranje zich plaatste voor het WK van volgend jaar. "Ik heb geen idee en het maakt ook niet uit. We gaan naar het WK, daar gaat het om", aldus Van der Gragt, de kopsterke verdedigster die in de slotfase voorin was geposteerd door Jonker.

De blessuretijd liep al op z'n einde toen de ingevallen Brugts vanaf de linkerkant van het veld de bal nog maar eens voor het doel slingerde. "Ons scenario was voorzetten vanaf de zijkanten geven op de langere speelsters voorin", aldus de 19-jarige aanvalster van PSV. "Ik gooide de bal dus voor de zoveelste keer voor het doel. Niet al die ballen waren goed, eigenlijk alleen deze. Deze was zelfs echt perfect. Omdat 'Steef' daar stond, moest de keeper reageren. Ik heb geen idee of het mijn goal is of die van haar, het gingen allemaal zo snel. Ik ga de beelden thuis nog eens rustig terugkijken. We gunnen elkaar allebei dat doelpunt", zei Brugts, die in de gangen van stadion Galgenwaard nog een keer stevig werd geknuffeld door Van der Gragt.

Meer uit Voetbal

SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

4 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

5 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

5 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

9 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

12 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

12 uur geleden
NAC wil onderzoek KNVB naar niet-speelgerechtigde speler Go Ahead

BREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.

12 uur geleden