Van der Gragt en Brugts gunnen elkaar het winnende doelpunt
UTRECHT (ANP) - Zeilde de voorzet van Esmee Brugts in één keer in het doel of had Stefanie van der Gragt de bal met haar kruin nog licht geschampt? Niemand die het na de zenuwslopende WK-kwalificatiewedstrijd van de Nederlandse voetbalsters tegen IJsland (1-0) precies wist.
Bondscoach Andries Jonker en aanvoerster Sherida Spitse dachten dat het Van der Gragt was, maar in de statistieken stond Brugts als maker van het doelpunt waarmee Oranje zich plaatste voor het WK van volgend jaar. "Ik heb geen idee en het maakt ook niet uit. We gaan naar het WK, daar gaat het om", aldus Van der Gragt, de kopsterke verdedigster die in de slotfase voorin was geposteerd door Jonker.
De blessuretijd liep al op z'n einde toen de ingevallen Brugts vanaf de linkerkant van het veld de bal nog maar eens voor het doel slingerde. "Ons scenario was voorzetten vanaf de zijkanten geven op de langere speelsters voorin", aldus de 19-jarige aanvalster van PSV. "Ik gooide de bal dus voor de zoveelste keer voor het doel. Niet al die ballen waren goed, eigenlijk alleen deze. Deze was zelfs echt perfect. Omdat 'Steef' daar stond, moest de keeper reageren. Ik heb geen idee of het mijn goal is of die van haar, het gingen allemaal zo snel. Ik ga de beelden thuis nog eens rustig terugkijken. We gunnen elkaar allebei dat doelpunt", zei Brugts, die in de gangen van stadion Galgenwaard nog een keer stevig werd geknuffeld door Van der Gragt.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
55 minuten geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
1 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
2 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
2 uur geledenVILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.
2 uur geleden