Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Gragt en Brugts gunnen elkaar het winnende doelpunt

Van der Gragt en Brugts gunnen elkaar het winnende doelpunt

UTRECHT (ANP) - Zeilde de voorzet van Esmee Brugts in één keer in het doel of had Stefanie van der Gragt de bal met haar kruin nog licht geschampt? Niemand die het na de zenuwslopende WK-kwalificatiewedstrijd van de Nederlandse voetbalsters tegen IJsland (1-0) precies wist.

Bondscoach Andries Jonker en aanvoerster Sherida Spitse dachten dat het Van der Gragt was, maar in de statistieken stond Brugts als maker van het doelpunt waarmee Oranje zich plaatste voor het WK van volgend jaar. "Ik heb geen idee en het maakt ook niet uit. We gaan naar het WK, daar gaat het om", aldus Van der Gragt, de kopsterke verdedigster die in de slotfase voorin was geposteerd door Jonker.

De blessuretijd liep al op z'n einde toen de ingevallen Brugts vanaf de linkerkant van het veld de bal nog maar eens voor het doel slingerde. "Ons scenario was voorzetten vanaf de zijkanten geven op de langere speelsters voorin", aldus de 19-jarige aanvalster van PSV. "Ik gooide de bal dus voor de zoveelste keer voor het doel. Niet al die ballen waren goed, eigenlijk alleen deze. Deze was zelfs echt perfect. Omdat 'Steef' daar stond, moest de keeper reageren. Ik heb geen idee of het mijn goal is of die van haar, het gingen allemaal zo snel. Ik ga de beelden thuis nog eens rustig terugkijken. We gunnen elkaar allebei dat doelpunt", zei Brugts, die in de gangen van stadion Galgenwaard nog een keer stevig werd geknuffeld door Van der Gragt.

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

13 minuten geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

33 minuten geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

33 minuten geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

35 minuten geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

3 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

3 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

3 uur geleden