Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Gragt beëindigt met 'een rotgevoel' haar voetbalcarrière

Van der Gragt beëindigt met 'een rotgevoel' haar voetbalcarrière

WELLINGTON (ANP) - Stefanie van der Gragt beëindigt haar carrière naar eigen zeggen met "een rotgevoel". De 30-jarige verdedigster werd vrijdag met Oranje in de kwartfinales van het WK na verlenging uitgeschakeld door Spanje (1-2). Van der Gragt speelde een hoofdrol in Wellington door eerst een penalty te veroorzaken en in de blessuretijd de gelijkmaker binnen te schieten.

"Dan denk je: erop en erover. Maar uiteindelijk trokken zij aan het langste eind", zei de Noord-Hollandse, die in de verlenging werd gewisseld. Van der Gragt had al voor het WK aangekondigd dat ze na het toernooi stopt met voetballen. Ze wordt nu technisch manager bij de vrouwenploeg van AZ.

"Ik wilde zeker nog niet naar huis, we hebben echt gevochten. De eerste helft hadden we het heel moeilijk. De tweede helft pakten we het wel goed op. We hebben alles gegeven, maar helaas mocht het niet zo zijn", aldus Van der Gragt, die 10 minuten voor tijd een penalty veroorzaakte toen ze op de rand van het strafschopgebied met een uitgestoken arm een Spaanse voorzet blokkeerde.

Ongelukkig moment

"Dat was een ongelukkig moment. Ik wilde uitstappen en mijn hand ging mee. In eerste instantie dacht ik dat het buiten het zestienmetergebied was. Na de 1-0 voor Spanje werd ik naar voren gestuurd. Dat ik dan zo de 1-1 maakte, is mooi. Toen die bal kwam, dacht ik: ik schiet gewoon. Hij vloog er zo in. Mooi voor mij, ook om die penalty een beetje te verzachten. In de verlenging hebben we best veel kansen gehad."

De geëmotioneerde Van der Gragt kon kort na de nederlaag nog niet zeggen dat ze haar carrière met opgeheven hoofd heeft beëindigd. "Ik ben nu nog zo verdrietig dat we niet door zijn. Ik wilde een ronde doorgaan en dat is niet gelukt." Trots is ze nog niet. "Misschien komt dat morgen of overmorgen, als ik thuis ben."

Leeuwinnen

Van der Gragt speelde 107 interlands en won met Oranje het EK van 2017 in eigen land. "We hebben de fans er achter gekregen en daarna prachtige dingen neergezet op het WK in Frankrijk", zo doelde ze op het toernooi van vier jaar geleden, waar de 'Leeuwinnen' de finale bereikten. "Ik heb altijd genoten en ging steeds met een glimlach naar het Nederlands elftal. Of ik moeilijk te vervangen ben? Dat valt wel mee denk ik." Volgens bondscoach Andries Jonker heeft Van der Gragt een standbeeld verdiend voor al haar verdiensten voor Oranje.

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

8 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

11 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

12 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

12 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

13 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

14 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

15 uur geleden