Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Gragt beëindigt met 'een rotgevoel' haar voetbalcarrière

Van der Gragt beëindigt met 'een rotgevoel' haar voetbalcarrière

WELLINGTON (ANP) - Stefanie van der Gragt beëindigt haar carrière naar eigen zeggen met "een rotgevoel". De 30-jarige verdedigster werd vrijdag met Oranje in de kwartfinales van het WK na verlenging uitgeschakeld door Spanje (1-2). Van der Gragt speelde een hoofdrol in Wellington door eerst een penalty te veroorzaken en in de blessuretijd de gelijkmaker binnen te schieten.

"Dan denk je: erop en erover. Maar uiteindelijk trokken zij aan het langste eind", zei de Noord-Hollandse, die in de verlenging werd gewisseld. Van der Gragt had al voor het WK aangekondigd dat ze na het toernooi stopt met voetballen. Ze wordt nu technisch manager bij de vrouwenploeg van AZ.

"Ik wilde zeker nog niet naar huis, we hebben echt gevochten. De eerste helft hadden we het heel moeilijk. De tweede helft pakten we het wel goed op. We hebben alles gegeven, maar helaas mocht het niet zo zijn", aldus Van der Gragt, die 10 minuten voor tijd een penalty veroorzaakte toen ze op de rand van het strafschopgebied met een uitgestoken arm een Spaanse voorzet blokkeerde.

Ongelukkig moment

"Dat was een ongelukkig moment. Ik wilde uitstappen en mijn hand ging mee. In eerste instantie dacht ik dat het buiten het zestienmetergebied was. Na de 1-0 voor Spanje werd ik naar voren gestuurd. Dat ik dan zo de 1-1 maakte, is mooi. Toen die bal kwam, dacht ik: ik schiet gewoon. Hij vloog er zo in. Mooi voor mij, ook om die penalty een beetje te verzachten. In de verlenging hebben we best veel kansen gehad."

De geëmotioneerde Van der Gragt kon kort na de nederlaag nog niet zeggen dat ze haar carrière met opgeheven hoofd heeft beëindigd. "Ik ben nu nog zo verdrietig dat we niet door zijn. Ik wilde een ronde doorgaan en dat is niet gelukt." Trots is ze nog niet. "Misschien komt dat morgen of overmorgen, als ik thuis ben."

Leeuwinnen

Van der Gragt speelde 107 interlands en won met Oranje het EK van 2017 in eigen land. "We hebben de fans er achter gekregen en daarna prachtige dingen neergezet op het WK in Frankrijk", zo doelde ze op het toernooi van vier jaar geleden, waar de 'Leeuwinnen' de finale bereikten. "Ik heb altijd genoten en ging steeds met een glimlach naar het Nederlands elftal. Of ik moeilijk te vervangen ben? Dat valt wel mee denk ik." Volgens bondscoach Andries Jonker heeft Van der Gragt een standbeeld verdiend voor al haar verdiensten voor Oranje.

Meer uit Voetbal

Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

41 minuten geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

1 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

3 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

3 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

3 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

4 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

4 uur geleden