Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Gragt beëindigt met 'een rotgevoel' haar voetbalcarrière

Van der Gragt beëindigt met 'een rotgevoel' haar voetbalcarrière

WELLINGTON (ANP) - Stefanie van der Gragt beëindigt haar carrière naar eigen zeggen met "een rotgevoel". De 30-jarige verdedigster werd vrijdag met Oranje in de kwartfinales van het WK na verlenging uitgeschakeld door Spanje (1-2). Van der Gragt speelde een hoofdrol in Wellington door eerst een penalty te veroorzaken en in de blessuretijd de gelijkmaker binnen te schieten.

"Dan denk je: erop en erover. Maar uiteindelijk trokken zij aan het langste eind", zei de Noord-Hollandse, die in de verlenging werd gewisseld. Van der Gragt had al voor het WK aangekondigd dat ze na het toernooi stopt met voetballen. Ze wordt nu technisch manager bij de vrouwenploeg van AZ.

"Ik wilde zeker nog niet naar huis, we hebben echt gevochten. De eerste helft hadden we het heel moeilijk. De tweede helft pakten we het wel goed op. We hebben alles gegeven, maar helaas mocht het niet zo zijn", aldus Van der Gragt, die 10 minuten voor tijd een penalty veroorzaakte toen ze op de rand van het strafschopgebied met een uitgestoken arm een Spaanse voorzet blokkeerde.

Ongelukkig moment

"Dat was een ongelukkig moment. Ik wilde uitstappen en mijn hand ging mee. In eerste instantie dacht ik dat het buiten het zestienmetergebied was. Na de 1-0 voor Spanje werd ik naar voren gestuurd. Dat ik dan zo de 1-1 maakte, is mooi. Toen die bal kwam, dacht ik: ik schiet gewoon. Hij vloog er zo in. Mooi voor mij, ook om die penalty een beetje te verzachten. In de verlenging hebben we best veel kansen gehad."

De geëmotioneerde Van der Gragt kon kort na de nederlaag nog niet zeggen dat ze haar carrière met opgeheven hoofd heeft beëindigd. "Ik ben nu nog zo verdrietig dat we niet door zijn. Ik wilde een ronde doorgaan en dat is niet gelukt." Trots is ze nog niet. "Misschien komt dat morgen of overmorgen, als ik thuis ben."

Leeuwinnen

Van der Gragt speelde 107 interlands en won met Oranje het EK van 2017 in eigen land. "We hebben de fans er achter gekregen en daarna prachtige dingen neergezet op het WK in Frankrijk", zo doelde ze op het toernooi van vier jaar geleden, waar de 'Leeuwinnen' de finale bereikten. "Ik heb altijd genoten en ging steeds met een glimlach naar het Nederlands elftal. Of ik moeilijk te vervangen ben? Dat valt wel mee denk ik." Volgens bondscoach Andries Jonker heeft Van der Gragt een standbeeld verdiend voor al haar verdiensten voor Oranje.

Meer uit Voetbal

Frimpong tegen Manchester City alweer in selectie Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.

1 uur geleden
Voormalig Tottenham-speler Wanyama beëindigt loopbaan

NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.

4 uur geleden
Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

15 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

15 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

17 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

21 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

22 uur geleden