Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Gragt beëindigt met 'een rotgevoel' haar voetbalcarrière

Van der Gragt beëindigt met 'een rotgevoel' haar voetbalcarrière

WELLINGTON (ANP) - Stefanie van der Gragt beëindigt haar carrière naar eigen zeggen met "een rotgevoel". De 30-jarige verdedigster werd vrijdag met Oranje in de kwartfinales van het WK na verlenging uitgeschakeld door Spanje (1-2). Van der Gragt speelde een hoofdrol in Wellington door eerst een penalty te veroorzaken en in de blessuretijd de gelijkmaker binnen te schieten.

"Dan denk je: erop en erover. Maar uiteindelijk trokken zij aan het langste eind", zei de Noord-Hollandse, die in de verlenging werd gewisseld. Van der Gragt had al voor het WK aangekondigd dat ze na het toernooi stopt met voetballen. Ze wordt nu technisch manager bij de vrouwenploeg van AZ.

"Ik wilde zeker nog niet naar huis, we hebben echt gevochten. De eerste helft hadden we het heel moeilijk. De tweede helft pakten we het wel goed op. We hebben alles gegeven, maar helaas mocht het niet zo zijn", aldus Van der Gragt, die 10 minuten voor tijd een penalty veroorzaakte toen ze op de rand van het strafschopgebied met een uitgestoken arm een Spaanse voorzet blokkeerde.

Ongelukkig moment

"Dat was een ongelukkig moment. Ik wilde uitstappen en mijn hand ging mee. In eerste instantie dacht ik dat het buiten het zestienmetergebied was. Na de 1-0 voor Spanje werd ik naar voren gestuurd. Dat ik dan zo de 1-1 maakte, is mooi. Toen die bal kwam, dacht ik: ik schiet gewoon. Hij vloog er zo in. Mooi voor mij, ook om die penalty een beetje te verzachten. In de verlenging hebben we best veel kansen gehad."

De geëmotioneerde Van der Gragt kon kort na de nederlaag nog niet zeggen dat ze haar carrière met opgeheven hoofd heeft beëindigd. "Ik ben nu nog zo verdrietig dat we niet door zijn. Ik wilde een ronde doorgaan en dat is niet gelukt." Trots is ze nog niet. "Misschien komt dat morgen of overmorgen, als ik thuis ben."

Leeuwinnen

Van der Gragt speelde 107 interlands en won met Oranje het EK van 2017 in eigen land. "We hebben de fans er achter gekregen en daarna prachtige dingen neergezet op het WK in Frankrijk", zo doelde ze op het toernooi van vier jaar geleden, waar de 'Leeuwinnen' de finale bereikten. "Ik heb altijd genoten en ging steeds met een glimlach naar het Nederlands elftal. Of ik moeilijk te vervangen ben? Dat valt wel mee denk ik." Volgens bondscoach Andries Jonker heeft Van der Gragt een standbeeld verdiend voor al haar verdiensten voor Oranje.

Meer uit Voetbal

Steijn voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.

14 minuten geleden
Pepi keert mogelijk tegen sc Heerenveen terug als spits bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.

1 uur geleden
Ajax-trainer Grim verwacht 'mooie wedstrijd' tegen NEC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.

4 uur geleden
AZ verliest in Armenië van Noah in tussenronde Conference League

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.

18 uur geleden
Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

21 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

21 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

1 dag geleden