Van der Gaag en McClaren gaan Ten Hag assisteren bij ManUnited
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft zoals verwacht Mitchell van der Gaag en Steve McClaren aangesteld als assistenten van de nieuwe hoofdtrainer Erik ten Hag. Van der Gaag (50) komt met Ten Hag over van Ajax. De 61-jarige McClaren werkte eerder al als assistent van Alex Ferguson bij ManUnited.
McClaren leidde FC Twente in 2010 naar het kampioenschap in de Eredivisie, nadat hij daarvoor was ontslagen als bondscoach van Engeland. Ten Hag was bij Twente een tijdje assistent van de Brit. "Ik dacht dat ik hard werkte, tot ik Erik ontmoette", zegt McClaren. "Zijn kracht is niet alleen zijn aandacht voor alle details en de organisatie. Hij heeft ook een duidelijke filosofie over hoe hij wil voetballen en de sfeer die hij wil creëren."
McClaren werkte sinds zijn succesvolle periode bij FC Twente ook bij VfL Wolfsburg, Nottingham Forest, Derby County, Newcastle United, Maccabi Tel Aviv en Queens Park Rangers. Tussendoor keerde hij ook nog even terug in Enschede.
Voorbereiden
Ten Hag vloog vorige week, kort na de laatste competitiewedstrijd van Ajax, al naar Engeland om zich voor te bereiden op zijn nieuwe baan. Hij zat zondag samen met Van der Gaag en McClaren op de tribune van Selhurst Park bij Crystal Palace - Manchester United. De 52-jarige Nederlander zag zijn nieuwe ploeg weliswaar met 1-0 verliezen, maar toch als zesde eindigen in de Premier League en zich daardoor kwalificeren voor de Europa League.
Ten Hag heeft op Old Trafford een contract voor drie jaar ondertekend, met een optie op nog een seizoen.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Aanvalster Romée Leuchter was maar wat toe aan een treffer na ruim anderhalf jaar niet te hebben gescoord in Oranje. "Dat kun je wel zeggen, ja. Het was een lange tijd. Maar ik ben er blij mee", zei de 25-jarige spits van Paris Saint-Germain na de 3-1-zege op Polen in Almelo.
26 minuten geledenALMELO (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn ondanks een 3-1-thuiszege op Polen veroordeeld tot de play-offs in het kwalificatietraject voor het WK van volgend jaar. Oranje had een gelijkspel nodig bij Frankrijk - Ierland, maar de Fransen wonnen met 1-0. Daardoor plaatsen 'Les Bleues' zich als groepswinnaar rechtstreeks voor het toernooi in Brazilië over iets meer dan een jaar.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Onder grote belangstelling van de media arriveerde het Nederlands elftal bij het Cascade Hotel in Kansas City. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers stapten rond 13.15 uur plaatselijke tijd de bus uit bij de verblijfplaats van de nationale ploeg tijdens de groepsfase van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kiest voor Marisa Olislagers en Daniëlle van de Donk bij de voetbalsters van Oranje in het WK-kwalificatieduel met Polen. De 25-jarige Olislagers vervangt Janou Levels als linksback, 173-voudig international Van de Donk komt in de ploeg voor aanvallende middenveldster Ella Peddemors. De aftrap is om 21.00 uur in Almelo.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Landskampioen PSV neemt het in de eerste speelronde van het nieuwe seizoen in de Eredivisie op tegen Fortuna Sittard. De wedstrijd in het Philips Stadion is vastgesteld op zaterdag 8 augustus om 20.00 uur. Dat meldt de Eredivisie CV.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse voetbalelftal reist een dag voor de eerste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap naar de Verenigde Staten. Dat heeft de Iraanse voetbalbond dinsdag bekendgemaakt.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Verdediger Mats Rots verruilt per direct FC Twente voor Hoffenheim. Volgens de Duitse club tekende de 20-jarige jeugdinternational "een langdurig contract". Hoffenheim werd afgelopen seizoen vijfde in de Bundesliga.
11 uur geleden