Van der Burg: Wilders dient landsbelang niet met bezoek Israël
DEN HAAG (ANP) - VVD-Kamerlid Eric van der Burg heeft in het WNL-radioprogramma Sven op 1 hard uitgehaald naar PVV-leider Geert Wilders, die op eigen initiatief een bezoek brengt aan Israël en daar onder anderen premier Benjamin Netanyahu en president Isaac Herzog ontmoet. Wilders is volgens de liberaal vooral met zichzelf bezig. "Hij is in ieder geval niet bezig hiermee het landsbelang te dienen."
Van der Burg erkent dat Wilders als parlementariër mag gaan waar hij wil en mag spreken met wie hij wil. Maar hij waarschuwt wel dat de leider van de grootste coalitiepartij met zijn reis de internationale positie van minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp en minister-president Dick Schoof "ondermijnt", en "doelbewust" ingaat tegen kabinetsbeleid.
"Hij mag het, en verder is het buitengewoon onverstandig en laat het zien dat hij zich niet verantwoordelijk voelt voor het Nederlandse overheidsbeleid", concludeert Van der Burg. De VVD'er zegt zich het chagrijn daarover bij met name Veldkamp goed te kunnen voorstellen.
Meer uit Binnenland
YSSELSTEYN (ANP) - Het vogelgriepvirus blijft om zich heen grijpen in het Limburgse Ysselsteyn. De laatste besmettingen zijn vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf met 153.000 dieren. Om verdere verspreiding te voorkomen, worden alle kuikens gedood in opdracht van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het monumentale aquarium van dierentuin Artis gaat na een grootscheepse en jarenlange renovatie weer open op 13 juni 2026. De zoo in Amsterdam is tot die tijd nog druk bezig met het inrichten van alle aquaria en het opbouwen van interactieve installaties.
44 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - Het afgelopen jaar had wat vlinders betreft "twee gezichten", zegt de Vlinderstichting in een terugblik op 2025. In de lente zijn meer dagvlinders geteld dan het gemiddelde van de afgelopen 35 jaar. "April en mei waren goede vlindermaanden." Dat kwam volgens de stichting deels door de weersomstandigheden. In het voorjaar was het "opvallend warm, droog en zeer zonnig".
1 uur geledenSAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.
4 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
17 uur geleden