Van der Burg: Wilders dient landsbelang niet met bezoek Israël
DEN HAAG (ANP) - VVD-Kamerlid Eric van der Burg heeft in het WNL-radioprogramma Sven op 1 hard uitgehaald naar PVV-leider Geert Wilders, die op eigen initiatief een bezoek brengt aan Israël en daar onder anderen premier Benjamin Netanyahu en president Isaac Herzog ontmoet. Wilders is volgens de liberaal vooral met zichzelf bezig. "Hij is in ieder geval niet bezig hiermee het landsbelang te dienen."
Van der Burg erkent dat Wilders als parlementariër mag gaan waar hij wil en mag spreken met wie hij wil. Maar hij waarschuwt wel dat de leider van de grootste coalitiepartij met zijn reis de internationale positie van minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp en minister-president Dick Schoof "ondermijnt", en "doelbewust" ingaat tegen kabinetsbeleid.
"Hij mag het, en verder is het buitengewoon onverstandig en laat het zien dat hij zich niet verantwoordelijk voelt voor het Nederlandse overheidsbeleid", concludeert Van der Burg. De VVD'er zegt zich het chagrijn daarover bij met name Veldkamp goed te kunnen voorstellen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.
4 uur geleden