Van der Burg: Wilders dient landsbelang niet met bezoek Israël
DEN HAAG (ANP) - VVD-Kamerlid Eric van der Burg heeft in het WNL-radioprogramma Sven op 1 hard uitgehaald naar PVV-leider Geert Wilders, die op eigen initiatief een bezoek brengt aan Israël en daar onder anderen premier Benjamin Netanyahu en president Isaac Herzog ontmoet. Wilders is volgens de liberaal vooral met zichzelf bezig. "Hij is in ieder geval niet bezig hiermee het landsbelang te dienen."
Van der Burg erkent dat Wilders als parlementariër mag gaan waar hij wil en mag spreken met wie hij wil. Maar hij waarschuwt wel dat de leider van de grootste coalitiepartij met zijn reis de internationale positie van minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp en minister-president Dick Schoof "ondermijnt", en "doelbewust" ingaat tegen kabinetsbeleid.
"Hij mag het, en verder is het buitengewoon onverstandig en laat het zien dat hij zich niet verantwoordelijk voelt voor het Nederlandse overheidsbeleid", concludeert Van der Burg. De VVD'er zegt zich het chagrijn daarover bij met name Veldkamp goed te kunnen voorstellen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.
1 uur geledenLAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben Ina Adema voorgedragen voor herbenoeming als commissaris van de Koning. De 57-jarige Adema (VVD) is sinds 2020 commissaris in Brabant. Ze werd toen benoemd voor zes jaar. Als de minister van Binnenlandse Zaken akkoord gaat met de aanbeveling, begint ze in oktober aan haar tweede termijn tot 2033.
1 uur geledenWESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor de overvolle opvang bij Ter Apel is vrijdag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Zeer verontrustend", noemt Zvi Aviner Vapni, de Israëlische ambassadeur in Nederland, de brandstichting bij de synagoge in Rotterdam. "In een tijd waarin antisemitisme in Nederland toeneemt, is het essentieel om ons krachtig te verzetten tegen haat en de veiligheid van de joodse gemeenschap te waarborgen."
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft op het kantoor van Tata Steel in IJmuiden administratieve gegevens opgeëist. Die vordering is onderdeel van het al jaren lopende strafrechtelijke onderzoek naar de staalproducent. Wat voor gegevens precies zijn meegenomen, wil het OM niet zeggen.
2 uur geleden