Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Burg snapt provincies, maar ze moeten asielopvang leveren

Van der Burg snapt provincies, maar ze moeten asielopvang leveren

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asielzaken) snapt dat provincies en gemeenten zuchten, puffen en steunen over het aantal opvangplekken voor asielzoekers dat ze moeten gaan regelen. "Het is natuurlijk een grote opgave, waarbij Zuid-Holland natuurlijk wel echt een hele grote opgave heeft. Maar de wet is de wet en iedereen moet gewoon gaan leveren", zei Van der Burg voorafgaand aan de ministerraad.

Als eerste concrete uitvoeringsstap van de spreidingswet heeft Van der Burg woensdag in de Staatscourant bekendgemaakt dat er 96.000 opvangplekken voor asielzoekers moeten worden gerealiseerd, met daarbij de verdeling over de provincies. Zuid-Holland moet bijna 20.000 opvangplekken realiseren, Noord-Holland ruim 16.000 en Noord-Brabant een krappe 15.000. Zij vangen al jaren minder asielzoekers op dan wat er aan ze wordt gevraagd.

"Maar dat komt ook omdat andere provincies de afgelopen jaren al veel verder zijn gegaan", zei Van der Burg. Zo voldoen Groningen, Friesland, Drenthe en Flevoland op dit moment al aan de opgave voor de komende twee jaar, zei de staatssecretaris. Voor een eerlijker verdeling over het hele land "is nou precies de spreidingswet". Die geldt voor alle twaalf provincies.

Forse opgave

De Zuid-Hollandse commissaris van de Koning Jaap Smit noemde na de bekendmaking van de provinciale opdracht om 19.776 opvangplekken voor asielzoekers te realiseren een "enorme opgave". Zijn Noord-Hollandse collega Arthur van Dijk noemde de opgave voor zijn provincie "fors". "Het realiseren van de gewenste opvangplekken was al een forse opgave, maar die wordt nu nog forser en complexer", liet de provincie Noord-Brabant eerder deze week weten.

Elke provincie heeft tot 1 november de tijd om met haar gemeenten die provinciale opgave te regelen. Dan moeten de provinciale opvangplannen bij het ministerie van Justitie en Veiligheid worden ingeleverd. Voor 1 januari beoordeelt de staatssecretaris de plannen.

Meer uit Politiek

Asielopvang is grote opgave, aldus commissarissen van de Koning

DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.

14 uur geleden
Premier Jetten wil jongeren en mensen buiten zijn bubbel opzoeken

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"

15 uur geleden
Jetten dinsdag naar Brussel, spreekt onder anderen met Rutte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.

15 uur geleden
Asielminister: nog 11.400 opvangplekken nodig in Zuid-Holland

DEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.

16 uur geleden
Kabinet mijdt plekken op Paralympics waar Russische vlag wappert

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet betreurt het dat Russische en Belarussische sporters volgende maand onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Er gaat een regeringsdelegatie naar het sportevenement, maar die zal geen bijeenkomsten bijwonen waar de vlaggen of volksliederen van deze landen te zien of te horen zijn.

16 uur geleden
Van Weel: nog niet bekend wie spoorbranden rond NAVO-top aanstak

DEN HAAG (ANP) - Het onderzoek naar de branden rond het spoor in Amsterdam tijdens de NAVO-top loopt nog en justitieminister David van Weel kan nog niet zeggen of Russen daarachter zaten. "Ik kan het niet uitsluiten, maar vooralsnog hebben we daar geen aanwijzingen voor."

17 uur geleden
Staatssecretaris: geen twijfel aan veiligheid nieuw btw-systeem

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingdienst, D66) ziet "geen aanleiding" om te twijfelen aan de veiligheid van een nieuw IT-systeem voor de inning van de btw. De software wordt geleverd door een Amerikaans bedrijf, wat volgens sommige deskundigen riskant is gezien het gedrag van de regering-Trump jegens bondgenoten.

18 uur geleden