Van der Burg opnieuw naar Tubbergen om te praten over asielhotel
ALBERGEN (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg van Asiel heeft opnieuw een gesprek met de gemeente Tubbergen over het zogenoemde asielhotel in het dorp Albergen. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) kocht onlangs een hotel om daar tot driehonderd asielzoekers in onder te brengen. Dat gebeurde zonder medeweten van de gemeente.
De koop zorgde voor veel onrust in de gemeente. Vorige week ging Van der Burg met onder meer de gemeenteraad het gesprek aan om te luisteren naar de zorgen die in de gemeente leven. Het college van burgemeester en wethouders van Tubbergen heeft laten weten pas na nieuwe gesprekken met de staatssecretaris te besluiten of en welke maatregelen het neemt.
In een brief aan de gemeenteraad liet het college onlangs weten dat een van de opties is om de omgevingsvergunning voor het asielhotel aan te vechten. Van der Burg en minister Hugo de Jonge (Ruimtelijke Ordening) willen het COA een zogeheten omgevingsvergunning verlenen, waarmee het hotel kan worden omgebouwd tot een asielzoekerscentrum.
Medio augustus maakte Van der Burg mede namens De Jonge bekend de bestemming van het hotel, buiten de gemeente om, aan te passen. Het kabinet is druk bezig om meer opvangplekken te creëren en vraagt daarbij al maanden om hulp van gemeenten. De omwonenden van het hotel, de inwoners van Tubbergen en het college van de gemeente reageerden woedend.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ex-informateur Hans Wijers (D66) zou VVD-leider Dilan Yeşilgöz in privéappjes "die feeks van de VVD" hebben genoemd, schrijft NRC. Een artikel over de berichtjes leidde tot het terugtreden van Wijers, die al onder vuur lag vanwege uitspraken die hij deed op een verkiezingsavond voor ondernemers. Daar zou hij haar "een leugenaar" hebben genoemd. Ook vond hij het jammer dat de VVD niet harder "was afgestraft" bij de verkiezingen, aldus NRC.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens D66-leider Rob Jetten was het terugtreden van informateur Hans Wijers vanwege "privéappjes" de "enige logische keuze". Wijers lag al onder vuur om uitspraken die hij zou hebben gedaan over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. NRC komt waarschijnlijk later vrijdag met berichtgeving over wat er in de appberichten stond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat definitief lobbyen in Brussel om de Europese douaneautoriteit in Nederland te vestigen. Dat maakt staatssecretaris Eugène Heijnen (Douane, BBB) bekend na afloop van de ministerraad. Een beoogde locatie kan hij nog niet noemen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ruimtevaartsector heeft het kabinet opgeroepen het budget voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA niet te verlagen. Het kabinet wil hiervoor in de komende drie jaar 170 miljoen euro uittrekken, tientallen miljoenen minder dan in de afgelopen drie jaar. "Hierdoor staat de toekomst van het Nederlandse ruimtevaart-ecosysteem op het spel", schrijven vertegenwoordigers van de sector in een brief aan de regering en de Tweede Kamer, waarin ze hun "diepe bezorgdheid" uiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66'er Hans Wijers wordt niet vervangen als informateur, meldt D66-partijleider Rob Jetten op X. De andere informateur Sybrand Buma gaat alleen verder, "om geen tijd te verliezen". Jetten schrijft het jammer te vinden dat Wijers is gestopt als informateur.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-informateur Hans Wijers stapt op vanwege "privé-appjes" waar hij eerder vrijdagochtend mee is geconfronteerd door dagblad NRC. Dat deelt hij mede aan de pers na zijn eerste gesprekken in die functie. Wijers kwam al eerder in opspraak om uitspraken die hij had gedaan op een bijeenkomst tijdens de verkiezingsavond. In een verklaring schrijft hij dat hij de appjes "ruim voor de verkiezingen" heeft gestuurd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA nodigen volgende week "veel externe mensen" uit om zich "breed te laten informeren over de grote vraagstukken" die de twee partijen gaan bespreken in de formatie. Dat zeggen Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) over hun onderhandelingen.
1 uur geleden