Van der Burg: noodwet opvang vluchtelingen is nederlaag
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) noemt het verzoek om een noodwet te maken om gemeenten te dwingen tot opvang van statushouders "een nederlaag". Dat dringende verzoek, afkomstig van de burgemeesters van de 25 veiligheidsregio's en de commissarissen van de Koning, gaat hij wel aan het kabinet voorleggen.
Dat stelde Van der Burg in het vragenuurtje na vragen van GroenLinks-Kamerlid Suzanne Kröger. Zij maakt zich grote zorgen over de erbarmelijke omstandigheden van asielzoekers in Ter Apel. Dat aanmeldcentrum puilt uit. Ook Van der Burg maakt zich grote zorgen, maar vindt dat alle gemeenten alleen al uit solidariteit Ter Apel moeten helpen.
Statushouders die al aan een gemeente zijn toegewezen moeten door die gemeente snel aan onderdak worden geholpen. Per gemeente gaat het om maximaal twintig statushouders; voormalige asielzoekers die in Nederland mogen blijven. Dat heeft Van der Burg met de burgemeesters afgesproken, zo zei de staatssecretaris in het Vragenuur. Dat kan bijvoorbeeld in een hotel.
Meer uit Binnenland
RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
7 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
12 uur geleden