Van der Burg nog altijd niet bezorgd over daling opvangplekken
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel en Migratie) zegt nog altijd niet bezorgd te zijn over de daling in het aantal opvangplekken dat gemeenten hebben voor Oekraïners. Dat aantal daalde dinsdag voor de tweede keer in een week.
Donderdag was er sprake van een daling van een kleine 500 plekken. Dinsdag rapporteerde het ministerie van Justitie en Veiligheid een ruim twee keer zo grote daling: van 41.247 op donderdag naar 40.059. Van die plekken zijn er ruim 10.000 beschikbaar. Het bezettingspercentage is met 75 procent wel op het hoogste punt tot dusver.
Met de "marge" van 10.000 plekken ziet Van der Burg vooralsnog geen reden tot zorg. Volgens hem gaat het om een daling "van kleine aantallen plekken die tijdelijk waren gecreëerd".
De gemeenten en de landelijke overheid hebben zich ten doel gesteld om 50.000 opvangplekken voor Oekraïners te creëren.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
3 uur geleden