Van der Burg niet bezorgd over bezettingsgraad opvang Oekraïners
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg van Asiel vreest niet dat er op korte termijn te weinig bedden zullen zijn voor vluchtelingen uit Oekraïne. Twee maanden lang hielden de gemeenten zo'n 10.000 opvangplekken open, voor het geval ze nodig zouden zijn. Deze week bleef dat aantal ruim onder de 9000, en is er een dalende trend te zien.
"Ik maak me daar geen zorgen over. We zien dat er nog steeds mensen vanuit Oekraïne komen, maar het gaat wel in een langzamer tempo", zei de staatssecretaris voorafgaand aan de ministerraad. Volgens de laatste cijfers zijn er bijna 46.000 bedden beschikbaar, waarvan er bijna 38.000 in gebruik zijn. Daarmee is 82 procent van de opvangcapaciteit benut. Dat is "goed", aldus Van der Burg. Dat verandert overigens niets aan de doelstelling om de capaciteit naar 75.000 bedden te krijgen, laat zijn ministerie weten.
Van der Burg zegt dat de rem op de uitbreiding van de opvangcapaciteit deels ook komt doordat gemeenten die voor een andere doelgroep inzetten. De hele keten voor de reguliere asielopvang voor mensen uit andere landen dan Oekraïne zit al lange tijd verstopt, waardoor deze week weer grote problemen ontstonden in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Ook hier moeten gemeenten bijspringen om mensen opvang te bieden. De problemen en mogelijke oplossingen in de vorm van meer dwang voor gemeenten worden deze vrijdag in de ministerraad besproken.
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) sluit de inzet van Nederland om de veilige doorvaart in de Straat van Hormuz te garanderen niet uit, maar is daarin wel terughoudend. "Nederland wil het gesprek overal over voeren, maar dit is niet een besluit dat je zomaar neemt", zei hij voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) heeft geen uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de gesprekken die minister-president Jetten maandag voert met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Dat laat CIDI-directeur Naomi Mestrum weten. Het is niet duidelijk wie er wel met Jetten om tafel gaan.
15 uur geledenLEIDEN (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht niet dat progressieve kiezers bij de gemeenteraadsverkiezingen weglopen bij zijn partij D66 omdat ze het coalitieakkoord te rechts vinden. "Ik denk dat de meeste mensen het gewoon kunnen waarderen dat we verantwoordelijkheid nemen nu op landelijk niveau, dat we ook moeilijke keuzes daar niet uit de weg gaan", zei hij zondagmiddag terwijl hij campagne voerde in Leiden.
19 uur geledenLEIDEN (ANP) - Minister-president Rob Jetten spreekt maandag met "vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap" nadat de afgelopen dagen een school in Amsterdam en een synagoge in Rotterdam doelwit waren van explosies. Dit laat hij weten aan een verslaggever van het ANP tijdens het flyeren in Leiden voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het gesprek vindt plaats op het ministerie van Algemene Zaken.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als lokale politici worden bedreigd, kunnen zij een telefoontje van minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) verwachten. Bij WNL op Zondag vertelde de CDA-bewindsman dat hij hier sinds zijn beëdiging drie weken geleden een vaste gewoonte van heeft gemaakt. "En dat moet ik veel te vaak doen." De afgelopen anderhalve week heeft hij al "een stuk of vijf" mensen gebeld.
22 uur geledenALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.
1 dag geledenALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.
1 dag geleden