Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Burg meent rechter te kunnen overtuigen nareisstop

Van der Burg meent rechter te kunnen overtuigen nareisstop

DRIEBERGEN (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) vindt dat het kabinet een "goed verhaal" heeft richting de rechter. Hij doelt op de maatregel om nareizigers pas toe te laten in Nederland als de statushouder - de directe familie van de nareiziger - een woning heeft. "Als de rechter zegt dat het niet mag, dan zeg ik: met de manier waarop we mensen nu opvangen, voldoen we ook niet aan de regels."

Dat zei Van der Burg op een VVD-bijeenkomst waar de leden in gesprek gingen met de staatssecretaris en Tweede Kamerlid Ruben Brekelmans over het vrijdag gesloten asielakkoord van het kabinet.

De staatssecretaris ziet dat er na vrijdag veel discussie is over de juridische houdbaarheid van onder meer de aanscherping van de regeling voor nareizigers. "We zien een spanning met Europese regelgeving", zegt Van der Burg. Volgens hem heeft het kabinet twee keuzes. "Of we laten mensen in het gras en in tenten slapen, waarmee we niet voldoen aan Europese regels. Of we laten mensen langer wachten om naar Nederland te komen tot er een woning is. We kiezen voor het laatste."

Hij erkent dat de inperking voor nareizigers een "zeer pijnlijke maatregel is".

Met de nieuwe regels moeten nareizigers vijftien maanden wachten voordat ze mogen worden herenigd met hun familie. "Statushouders hebben vaak eerder een woning", zei Van der Burg.

Meer uit Politiek

Ook CDA kritisch over snel terugdraaien bezuiniging UNRWA

DEN HAAG (ANP) - Ook coalitiepartij CDA is kritisch op de manier waarop minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking) de miljoenenbezuiniging op hulpgeld voor UNRWA ongedaan wil maken. Afgelopen maandag liet de D66-bewindsman weten dat hij de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen dit jaar al wil terugdraaien door in september een aanpassing te doen in de volgende begroting.

1 uur geleden
GL-PvdA wil tijdelijk reizen in daluren voor 9 euro per maand

DEN HAAG (ANP) - Voor 9 euro per maand moeten mensen in de daluren door heel Nederland kunnen reizen, vindt GroenLinks-PvdA. Tweede Kamerlid Habtamu de Hoop stelde zo'n tijdelijk "klimaatticket" voor in een debat over openbaar vervoer, met het oog op de stijgende brandstofprijzen. Het zou van mei tot september moeten gelden.

1 uur geleden
Kabinet gaat op zoek naar meer ruimte voor windparken op zee

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.

18 uur geleden
Berendsen: Oekraïne op duidelijke koers naar EU-lidmaatschap

BREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan ​​klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.

21 uur geleden
Kamer schaart zich achter plan voor vuurwerk vanaf 18 jaar

DEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.

22 uur geleden
Sjoerdsma maakt 6 miljoen extra vrij voor hulp aan Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.

22 uur geleden
BBB zet senator uit fractie na opzeggen lidmaatschap

DEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.

1 dag geleden