Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Burg kijkt ondanks kritiek asielbeleid uit naar congres

Van der Burg kijkt ondanks kritiek asielbeleid uit naar congres

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) kijkt ondanks de kritiek van partijgenoten op zijn migratiebeleid uit naar het VVD-congres dat zaterdag plaatsvindt in Apeldoorn. Onder meer de bekende VVD'ers Johan Remkes en Henk Kamp lieten zich kritisch uit over de asielaanpak van de bewindsman. Van der Burg vindt het congres van zijn partij juist interessant als er goede debatten zijn. "Ik hou niet van gezapige dingen", licht hij toe.

Over een mogelijk gewijzigde aanpak van de asielcrisis wil de staatssecretaris niets loslaten. Hij zegt hier half juni meer over te kunnen vertellen. Hij vindt ook dat het lang duurt, maar zegt niet anders te kunnen. "We doen het op zijn egeltjes", zegt hij net als vorige week. "Dat is noodzakelijk als mensen het niet helemaal eens zijn."

Experts en belangenorganisaties zijn kritisch over de beoogde spreidingswet, die ze te ingewikkeld vinden. Deze wet moet ervoor zorgen dat asielzoekers beter over het land verdeeld worden. De bewindsman kan zich in de kritiek vinden, maar is bang dat de wet met aanpassingen geen meerderheid in de Tweede Kamer zou krijgen. "Ik heb liever een wet die beter had gekund, maar waar we wel mee aan de slag kunnen, dan een perfecte wet die uiteindelijk sneuvelt." De staatssecretaris gaat er zelf vanuit dat de spreidingswet uitvoerbaar is.

Ook zijn partijgenoot justitieminister Dilan Yeşilgöz wil inhoudelijk niets kwijt, maar zegt dat het goed is om er met de VVD-leden weer over te praten op het congres. Ze gaat uitleggen dat het kabinet "flink aan de slag" is om te kijken hoe de asielinstroom kan worden bedwongen. Ze snapt het ongeduld van mensen op dit terrein "want de problemen zijn ook groot". Waar de moeilijkheid ligt, wil ze ook niet zeggen. De gesprekken horen volgens haar "aan tafel plaats te vinden en dat geeft ook de beste kans om afspraken te maken".

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

9 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

9 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

9 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

10 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

10 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

11 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

12 uur geleden