Van der Burg kijkt ondanks kritiek asielbeleid uit naar congres
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) kijkt ondanks de kritiek van partijgenoten op zijn migratiebeleid uit naar het VVD-congres dat zaterdag plaatsvindt in Apeldoorn. Onder meer de bekende VVD'ers Johan Remkes en Henk Kamp lieten zich kritisch uit over de asielaanpak van de bewindsman. Van der Burg vindt het congres van zijn partij juist interessant als er goede debatten zijn. "Ik hou niet van gezapige dingen", licht hij toe.
Over een mogelijk gewijzigde aanpak van de asielcrisis wil de staatssecretaris niets loslaten. Hij zegt hier half juni meer over te kunnen vertellen. Hij vindt ook dat het lang duurt, maar zegt niet anders te kunnen. "We doen het op zijn egeltjes", zegt hij net als vorige week. "Dat is noodzakelijk als mensen het niet helemaal eens zijn."
Experts en belangenorganisaties zijn kritisch over de beoogde spreidingswet, die ze te ingewikkeld vinden. Deze wet moet ervoor zorgen dat asielzoekers beter over het land verdeeld worden. De bewindsman kan zich in de kritiek vinden, maar is bang dat de wet met aanpassingen geen meerderheid in de Tweede Kamer zou krijgen. "Ik heb liever een wet die beter had gekund, maar waar we wel mee aan de slag kunnen, dan een perfecte wet die uiteindelijk sneuvelt." De staatssecretaris gaat er zelf vanuit dat de spreidingswet uitvoerbaar is.
Ook zijn partijgenoot justitieminister Dilan Yeşilgöz wil inhoudelijk niets kwijt, maar zegt dat het goed is om er met de VVD-leden weer over te praten op het congres. Ze gaat uitleggen dat het kabinet "flink aan de slag" is om te kijken hoe de asielinstroom kan worden bedwongen. Ze snapt het ongeduld van mensen op dit terrein "want de problemen zijn ook groot". Waar de moeilijkheid ligt, wil ze ook niet zeggen. De gesprekken horen volgens haar "aan tafel plaats te vinden en dat geeft ook de beste kans om afspraken te maken".
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
3 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
23 uur geleden