Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Burg kan jongste asielmaatregelen nu doorvoeren

Van der Burg kan jongste asielmaatregelen nu doorvoeren

DEN HAAG (ANP) - De ingrepen in het asielbeleid die staatssecretaris Eric van der Burg woensdag aankondigde, kan hij per direct invoeren. Hij heeft voor de maatregelen om de druk op asielzoekerscentra en in het bijzonder het aanmeldcentrum in Ter Apel te verlichten, officieel zelfs geen groen licht van de Tweede Kamer nodig. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Justitie.

Van der Burg kondigde in zijn Kamerbrief woensdag aan dat asielzoekers "desnoods ongevraagd" naar opvanglocaties kunnen worden gebracht waar eigenlijk beperkingen gelden. Van der Burg roept gemeenten nogmaals op om geen restricties te hanteren. Als ze dat blijven doen, zullen in "het uiterste geval" toch asielzoekers worden geplaatst in de opvanglocaties waarin gemeenten bijvoorbeeld alleen maar vrouwen en kinderen willen opvangen. Asielzoekers kunnen ook "desnoods ongevraagd" in hotels worden ondergebracht.

Ook kondigde de bewindsman aan dat het COA "de komende dagen" een plan moet hebben "om statushouders uit te kunnen plaatsen". Vluchtelingen die een verblijfsstatus hebben, moeten eigenlijk uit de opvanglocaties om te integreren in de maatschappij. Maar door het grote tekort aan woningen, lukt dit meestal niet. Statushouders blijven dan toch op een opvanglocatie, waar ze een plek bezet houden waar een nieuwe asielzoeker opgevangen had kunnen worden. Als het nodig is, worden statushouders in hotels ondergebracht.

Verder zal de politie meer mensen inzetten zodat asielzoekers die zich in Ter Apel melden sneller geïdentificeerd en geregistreerd kunnen worden. In eerste instantie komt die uitbreiding van de politie zelf, maar vanaf de zomer zal ook door externen worden bijgesprongen. Om extreme drukte in Ter Apel - met buitenslapers als gevolg - te voorkomen, wordt de crisisnoodopvang in de Expo Hal in Assen bovendien vervangen door een 'wachtkamer'. Nieuwe asielzoekers die niet in Ter Apel terechtkunnen, worden dan in de Drentse hoofdstad geregistreerd.

Meer uit Politiek

Ontwikkelaars: kabinet is karig met maatregelen voor woningbouw

DEN HAAG (ANP) - De miljoenennota bevat nauwelijks structurele maatregelen om de woningbouwopgave vlot te trekken, vindt NEPROM. Volgens de brancheorganisatie van projectontwikkelaars komt dat doordat het kabinet demissionair is en "scherpe keuzes politiek moeilijk liggen". "Maar woningzoekenden hebben daar geen boodschap aan: er is nu actie nodig."

10 uur geleden
Schoof: mij past bescheidenheid als Kamer begroting wil aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof wil zich bescheiden opstellen als blijkt dat de Tweede Kamer de zojuist gepresenteerde miljoenennota van zijn kabinet wil aanpassen. Partijleider Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA heeft geopperd dat partijen na de verkiezingen een akkoord hierover moeten sluiten.

11 uur geleden
Asielministers gaan ondanks waarschuwing door met fors bezuinigen

DEN HAAG (ANP) - Asielministers David van Weel (VVD) en Mona Keijzer (BBB) gaan ondanks meerdere waarschuwingen van de Algemene Rekenkamer door met flinke bezuinigingen op de asielopvang in 2027. In dat jaar hebben de demissionaire ministers daarvoor 922 miljoen euro gereserveerd, een flinke daling ten opzichte van de 4,2 miljard euro die voor 2026 is begroot. Dat terwijl het ministerie verwacht dat het aantal asielzoekers dat wordt opgevangen juist stijgt in 2027.

11 uur geleden
Wiersma wil 'streefwaarde' stikstofreductie in 2030

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma wil voor industrie, mobiliteit en landbouw een "streefwaarde" aan stikstofreductie in 2030 vast leggen. Hoe hoog dit percentage moet zijn, kan de BBB-minister op Prinsjesdag nog niet zeggen. Ze gaat erover in gesprek met de sectoren zelf.

11 uur geleden
Woonbond mist compensatie voor gestegen huren in miljoenennota

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond reageert kritisch op de miljoenennota, waaruit naar voren komt dat huurders niet worden gecompenseerd voor hogere woonlasten. Weliswaar komen meer mensen volgend jaar in aanmerking voor huurtoeslag, maar die toeslag dekt volgens de belangenvereniging maar een deel van de gestegen huren.

12 uur geleden
COA: geen keuze voor stabiele meerjarige begroting gemiste kans

DEN HAAG (ANP) - Dat het kabinet opnieuw niet heeft gekozen voor "een stabiele meerjarige begroting voor asielopvang is een gemiste kans", stelt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in een reactie op de miljoenennota. "Stabiele financiering is een absolute voorwaarde om rust en menselijkheid in de asielopvang te krijgen en jaarlijks een miljard te besparen", aldus de organisatie.

12 uur geleden
Bouwbedrijven 'teleurgesteld' over plannen voor stikstofaanpak

ZOETERMEER (ANP) - De bouwsector vindt het "teleurstellend" dat de aangekondigde 2,6 miljard euro die het demissionaire kabinet uittrekt voor het aanpakken van de stikstofproblemen "in feite slechts eerder toegezegde middelen in een nieuw jasje" zijn. De stikstofproblemen oplossen is cruciaal voor de bouw en infra, benadrukt brancheorganisatie Bouwend Nederland.

12 uur geleden