Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Burg houdt vast aan 75.000 opvangplekken voor Oekraïners

Van der Burg houdt vast aan 75.000 opvangplekken voor Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - De 25 veiligheidsregio's moeten snel toe naar het realiseren van in totaal 75.000 opvangplekken voor Oekraïners die zijn gevlucht voor het Russische geweld. Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) zegt tijdens een asieldebat in de Tweede Kamer dat hij vasthoudt aan de afspraken die eerder zijn gemaakt met de regio's. Als dit niet gebeurt, zal er binnen nu en een maand een tekort zijn aan opvangcapaciteit, denkt de bewindsman.

Eerder dit jaar had Van der Burg met de regio's afgesproken dat ze 50.000 opvangplekken moeten regelen. Maar omdat het aantal Oekraïners dat opvang nodig had, langzaam toenam, werd het streefgetal verhoogd.

Inmiddels zijn er per donderdag 62.691 bedden beschikbaar, waarvan er 60.569 in gebruik zijn. Dat is nog maar een verschil van 2000 bedden, aldus Van der Burg. Hij gaat de veiligheidsregio's daar maandag over spreken.

In Nederland zijn nu 77.030 Oekraïense vluchtelingen geregistreerd bij gemeenten. Zeker 15.000 van hen maken dus geen gebruik van opvang door de overheid, maar vinden elders onderdak.

Oekraïners hoeven geen asielaanvraag in te dienen. Voor hen is rechtstreeks opvang geregeld.

Meer uit Binnenland

Amsterdam vraagt hulp Rijk bij aanpak schimmelwoningen

AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.

1 uur geleden
Verdachte van bedreigen Douwe Bob opnieuw aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.

2 uur geleden
Vier van de vijf verdachten in 'soevereinenzaak' komen vrij

LEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.

2 uur geleden
Amsterdammer (31) aangehouden voor versturen drugs per post

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.

3 uur geleden
Staatssecretaris adviseert speelzand voorlopig niet te gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.

3 uur geleden
Verdachte dodelijke schietpartij Rotterdam vast, niet de schutter

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met een dodelijk schietincident donderdag in de Indrapoerastraat in de wijk Delfshaven in Rotterdam-West. De politie denkt echter niet dat deze verdachte de schutter is. Wat zijn rol wel was, moet nog worden vastgesteld. Een 34-jarige man uit Capelle aan den IJssel kwam om het leven, nadat hij in een portiek werd beschoten.

3 uur geleden
Vogelgriepuitbraak kostte al 2 miljoen dieren het leven

UITHUIZERMEEDEN (ANP) - In het Groningse Uithuizermeeden is vogelgriep vastgesteld op een legpluimveebedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). De ongeveer 39.000 legkippen worden gedood om verspreiding te voorkomen. Deze vogelgriepuitbraak heeft sinds oktober al aan meer dan 2 miljoen dieren het leven gekost.

4 uur geleden