Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Burg houdt vast aan 75.000 opvangplekken voor Oekraïners

Van der Burg houdt vast aan 75.000 opvangplekken voor Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - De 25 veiligheidsregio's moeten snel toe naar het realiseren van in totaal 75.000 opvangplekken voor Oekraïners die zijn gevlucht voor het Russische geweld. Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) zegt tijdens een asieldebat in de Tweede Kamer dat hij vasthoudt aan de afspraken die eerder zijn gemaakt met de regio's. Als dit niet gebeurt, zal er binnen nu en een maand een tekort zijn aan opvangcapaciteit, denkt de bewindsman.

Eerder dit jaar had Van der Burg met de regio's afgesproken dat ze 50.000 opvangplekken moeten regelen. Maar omdat het aantal Oekraïners dat opvang nodig had, langzaam toenam, werd het streefgetal verhoogd.

Inmiddels zijn er per donderdag 62.691 bedden beschikbaar, waarvan er 60.569 in gebruik zijn. Dat is nog maar een verschil van 2000 bedden, aldus Van der Burg. Hij gaat de veiligheidsregio's daar maandag over spreken.

In Nederland zijn nu 77.030 Oekraïense vluchtelingen geregistreerd bij gemeenten. Zeker 15.000 van hen maken dus geen gebruik van opvang door de overheid, maar vinden elders onderdak.

Oekraïners hoeven geen asielaanvraag in te dienen. Voor hen is rechtstreeks opvang geregeld.

Meer uit Binnenland

Oproep leidt tot veel nieuwe aanmeldingen burgerhulpverleners

DEN HAAG (ANP) - Na een oproep eerder deze week heeft "een recordaantal" mensen zich aangemeld als burgerhulpverlener, meldt de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.

31 minuten geleden
Verdachte (39) in Friese soevereinenzaak op vrije voeten

LEEUWARDEN (ANP) - Een van de verdachten in de Friese soevereinenzaak is op vrije voeten. De 39-jarige Harm S. mag de inhoudelijke behandeling van de strafzaak onder voorwaarden in vrijheid afwachten.

39 minuten geleden
Gratis juridische hulp levert maatschappij miljoenen op

DEN HAAG (ANP) - Gratis rechtshulp via het Juridisch Loket (JL) voor mensen met een laag inkomen levert de samenleving per geïnvesteerde euro 3 tot 5 euro aan maatschappelijke baten op. Dat blijkt uit een analyse van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van het JL die donderdag is gepubliceerd.

4 uur geleden
Ook in Flevoland en Noord-Holland code geel om gladheid

DE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.

12 uur geleden
TU Delft deelt namen demonstranten met politie, AP vraagt uitleg

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.

16 uur geleden
Friese politiek enthousiast over olympisch schaatsen in Thialf

LEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.

16 uur geleden
Rechtbank laat verdachte van leveren moordwapen Bigidagoe vrij

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.

17 uur geleden