Van der Burg houdt vast aan 75.000 opvangplekken voor Oekraïners
DEN HAAG (ANP) - De 25 veiligheidsregio's moeten snel toe naar het realiseren van in totaal 75.000 opvangplekken voor Oekraïners die zijn gevlucht voor het Russische geweld. Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) zegt tijdens een asieldebat in de Tweede Kamer dat hij vasthoudt aan de afspraken die eerder zijn gemaakt met de regio's. Als dit niet gebeurt, zal er binnen nu en een maand een tekort zijn aan opvangcapaciteit, denkt de bewindsman.
Eerder dit jaar had Van der Burg met de regio's afgesproken dat ze 50.000 opvangplekken moeten regelen. Maar omdat het aantal Oekraïners dat opvang nodig had, langzaam toenam, werd het streefgetal verhoogd.
Inmiddels zijn er per donderdag 62.691 bedden beschikbaar, waarvan er 60.569 in gebruik zijn. Dat is nog maar een verschil van 2000 bedden, aldus Van der Burg. Hij gaat de veiligheidsregio's daar maandag over spreken.
In Nederland zijn nu 77.030 Oekraïense vluchtelingen geregistreerd bij gemeenten. Zeker 15.000 van hen maken dus geen gebruik van opvang door de overheid, maar vinden elders onderdak.
Oekraïners hoeven geen asielaanvraag in te dienen. Voor hen is rechtstreeks opvang geregeld.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
6 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
6 uur geleden