Van der Burg: compromis Albergen is beter dan dwang
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) is tevreden met de overeenkomst tussen de gemeente Tubbergen, het Rijk en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) over de opvang van asielzoekers in het dorp Albergen. Het compromis om 150 asielzoekers op te vangen in hotel 't Elshuys is lager dan het maximum van 300 dat hij eerst beoogde, maar dat heeft de staatssecretaris liever dan dat er dwang nodig was geweest.
"Onderhandelen is compromissen sluiten en compromissen sluiten betekent dat je ook moet toegeven, anders sluit je geen compromis", aldus Van der Burg.
De staatssecretaris is niet bang dat het weinig indruk maakt op andere gemeenten dat het kabinet water bij de wijn heeft gedaan. "Juist niet, dit laat zien dat er afspraken te maken zijn." Van der Burg sluit dwang nog steeds niet uit om opvangplekken te regelen. "Maar het is heel fijn als het niet hoeft."
Kort geding
Medio augustus maakte Van der Burg bekend het COA toestemming te zullen geven in het hotel een asielzoekerscentrum te mogen openen. Dat deed hij mede namens minister Hugo de Jonge (Ruimtelijke Ordening). Daarmee passeerde het kabinet voor het eerst een gemeente die niet wil meewerken aan de komst van een azc. De gemeente en omwonenden reageerden furieus. Er waren aan aantal demonstraties in Albergen, er werd brand gesticht en er werd een extra raadsvergadering ingelast waar Van der Burg er flink van langs kreeg.
Daarna probeerde de eigenaresse van het hotel, via een kort geding tegen het COA, een streep door de verkoop te zetten. Het COA won de rechtszaak. De gemeenteraad nam eerder deze week een motie aan waarin het college werd opgedragen alleen akkoord te gaan met de opvang van maximaal 150 asielzoekers.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) houdt vast aan het kabinetsvoorstel om medewerkers uit de luchthavensector in de adviesraad over Schiphol te laten plaatsnemen. Een meerderheid van de Tweede Kamer wil mensen uit de sector zelf juist weren uit de Maatschappelijke Raad Schiphol.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oekraïne moet doorgaan met hervormingen. Premier Rob Jetten heeft de noodzaak daarvan benadrukt in een gesprek woensdag met president Volodymyr Zelensky van Oekraïne in de marge van de VN-top in New York.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederland heeft de afgelopen maanden "alle diplomatieke middelen" ingezet om sancties van de VS tegen het Internationaal Strafhof (ICC) te voorkomen. Dat zei premier Rob Jetten tegen de verzamelde pers rondom de Algemene Vergadering van de VN. "En dat zullen we de komende weken en maanden moeten blijven doen."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als platforms als Facebook na herhaalde verzoeken illegale gokreclames nog steeds niet verwijderen, dan moet een boete volgen. Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een motie met die strekking die VVD'er Bart Bikkers heeft ingediend samen met het CDA en PRO. De Kamerleden ergeren zich eraan dat maandelijks duizenden verwijderverzoeken niet worden opgevolgd door Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vrijwel de volledige gemeenteraad van Den Haag wil opheldering over de extreemrechtse rellen op het Malieveld afgelopen zaterdag. Negen van de elf partijen hebben samen vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) vindt het effect van het verkorten van de maximale duur van de werkloosheidsuitkering (WW) "niet verwaarloosbaar", zei hij tijdens een debat over sociale zekerheid. Het Centraal Planbureau (CPB) becijferde woensdag dat de maatregel tot ongeveer 8000 extra voltijdbanen leidt. Het kabinetsplan, dat is bedoeld om meer mensen aan het werk te krijgen, werd onlangs uitgesteld na kritiek van oppositiepartijen en vakbonden.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in New York een bezoek gebracht aan de lhbti-bar The Stonewall Inn. In 1969 braken daar rellen uit, wat leidde tot de wereldwijde protestbeweging voor lhbti-emancipatie.
22 uur geleden