Van der Burg: compromis Albergen is beter dan dwang
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) is tevreden met de overeenkomst tussen de gemeente Tubbergen, het Rijk en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) over de opvang van asielzoekers in het dorp Albergen. Het compromis om 150 asielzoekers op te vangen in hotel 't Elshuys is lager dan het maximum van 300 dat hij eerst beoogde, maar dat heeft de staatssecretaris liever dan dat er dwang nodig was geweest.
"Onderhandelen is compromissen sluiten en compromissen sluiten betekent dat je ook moet toegeven, anders sluit je geen compromis", aldus Van der Burg.
De staatssecretaris is niet bang dat het weinig indruk maakt op andere gemeenten dat het kabinet water bij de wijn heeft gedaan. "Juist niet, dit laat zien dat er afspraken te maken zijn." Van der Burg sluit dwang nog steeds niet uit om opvangplekken te regelen. "Maar het is heel fijn als het niet hoeft."
Kort geding
Medio augustus maakte Van der Burg bekend het COA toestemming te zullen geven in het hotel een asielzoekerscentrum te mogen openen. Dat deed hij mede namens minister Hugo de Jonge (Ruimtelijke Ordening). Daarmee passeerde het kabinet voor het eerst een gemeente die niet wil meewerken aan de komst van een azc. De gemeente en omwonenden reageerden furieus. Er waren aan aantal demonstraties in Albergen, er werd brand gesticht en er werd een extra raadsvergadering ingelast waar Van der Burg er flink van langs kreeg.
Daarna probeerde de eigenaresse van het hotel, via een kort geding tegen het COA, een streep door de verkoop te zetten. Het COA won de rechtszaak. De gemeenteraad nam eerder deze week een motie aan waarin het college werd opgedragen alleen akkoord te gaan met de opvang van maximaal 150 asielzoekers.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De wettelijke onderbouwing van de coronamaatregelen was volgens toenmalig SGP-leider Kees van der Staaij niet altijd logisch. Hij zei tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona dat hij liever niet had gezien dat de eerste maatregelen op basis van noodverordeningen werden ingevoerd.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Elco Brinkman is maandag na een kort en intensief ziekbed in Leiden overleden. Dat laat zijn familie aan het ANP weten. Brinkman was onder meer minister voor het CDA en in 1994 kortstondig partijleider.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet buigt zich pas op zijn vroegst maandagavond over de begroting voor volgend jaar. Het is de coalitiepartijen niet gelukt daar in de ochtend een akkoord over te bereiken. Het overleg zit volgens ingewijden nog muurvast. Daarom is de zogeheten begrotingsraad die aan het begin van de middag zou beginnen, verder opgeschoven naar 18.00 uur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA zijn na ruim vijftien uur onderhandelen over de begroting het nog niet eens geworden over de begroting voor volgend jaar. Het overleg wordt volgens een woordvoerder van Financiën maandagochtend om 09.00 uur voortgezet.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA praten zondag al bijna veertien uur op het ministerie van Financiën over de begroting van volgend jaar. De begroting moet dinsdag bij de Raad van State liggen zodat die voldoende tijd heeft om het van advies te voorzien voor Prinsjesdag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Paul Rosenmöller van PRO verlaat volgend jaar mei de politiek. Dan wordt een nieuwe Eerste Kamer gekozen, waar hij op dit moment fractievoorzitter is van de partij die is voortgekomen uit GroenLinks en PvdA.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën overleggen de leiders van de drie coalitiepartijen sinds 10.00 uur weer over de begroting van volgend jaar. Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) moeten het eens zien te worden over de koers.
1 dag geleden