Van der Burg: asielzoekers komen naar Tubbergen
TUBBERGEN (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg (Asielzaken) houdt vast aan zijn besluit om in Albergen een asielzoekerscentrum te vestigen. Hij heeft "nadrukkelijk aangegeven" dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) het hotel in Albergen heeft gekocht om er asielzoekers te gaan huisvesten en "dat gaat ook gebeuren. Over hoe je dat doet, daar ga ik het met het gemeentebestuur over hebben."
Dat zei de staatssecretaris na afloop van de ingelaste raadsvergadering over de komst van een asielzoekerscentrum.
Hij had van tevoren ook aangekondigd geen toezeggingen te doen, maar vooral te luisteren naar omwonenden, het gemeentebestuur en vragen te beantwoorden. "Als je een klotebesluit neemt voor mensen moet je zelf ook de ballen hebben om het te komen uitleggen", zei Van der Burg. De boodschap van de raad en insprekers was unaniem, constateert de staatssecretaris na afloop: "Dit is niet wat ze willen."
De bewindsman herhaalde dat hij hoopt dat hij niet een tweede keer een gemeente tot asielopvang hoeft te dwingen. "Ik hoop dat ik met heel veel gemeenten de komende tijd op vrijwillige basis kan zeggen: 'we doen een paar honderd plekken daar en een paar honderd plekken daar', ook afhankelijk van de grootte van de gemeente."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).
2 dagen geleden