Van der Brug: alle opties grootschalige opvang onder de loep
DEN HAAG (ANP) - Alle opties en scenario's voor grootschalige opvang van Oekraïense vluchtelingen worden nu in kaart gebracht. Of daarbij ook wordt gedacht aan de bouw van speciale dorpen of wijken, wil staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) niet zeggen.
"We kijken of we ergens grootschalige opvang kunnen neerzetten", zei Van der Burg vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Hij wilde het woord 'wijk' niet in de mond nemen, maar stelde wel dat er op bepaalde plekken veel mensen moeten kunnen worden opgevangen. Er wordt nu hard gewerkt aan de realisatie van 50.000 plekken voor gevluchte Oekraïners, maar er wordt rekening mee gehouden dat er meer Oekraïners moeten worden opgevangen. "We zijn allerlei scenario's aan het uitwerken voor als het er meer dan 50.000 worden" zei Van der Burg.
Er wordt onder meer gekeken naar gebouwen die in bezit zijn van het Rijksvastgoedbedrijf. Daarnaast wordt gekeken of leegstaande gebouwen kunnen worden gehuurd. "We hopen dat we hier een heel eind mee komen, maar het is onze taak om voorbereid te zijn op allerlei scenario's", aldus de staatssecretaris. Gevraagd of er wordt gedacht aan de bouw van speciale wijken of dorpen zei hij dat "we kijken of we ergens grootschalige opvang kunnen neerzetten".
In een inventarisatie die in het bezit is van het NRC wordt de mogelijkheid genoemd van de bouw van vluchtelingendorpen. Voor de inventarisatie worden onder meer de politie, Vluchtelingenwerk Nederland en het Rode Kruis geraadpleegd. Op Radio 1 stelde directeur Frank Candel van Vluchtelingenwerk Nederland dat is "gebrainstormd" over de bouw van speciale dorpen voor de opvang van vluchtelingen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.
21 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.
22 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
53 minuten geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun dochters Amalia, Alexia en Ariane zijn maandag aangekomen in Dokkum. Daar werden ze ontvangen door burgemeester Johannes Kramer en Arno Brok, de commissaris van de Koning in Friesland. De familie viert daar de 59e verjaardag van koning Willem-Alexander.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Het koninklijk gezin is klaar voor Koningsdag in Dokkum, waar maandag de nationale viering van Koningsdag plaatsvindt. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde op sociale media een foto van het koningspaar en hun drie dochters. "Dokkum, we hebben er zin in!", staat in het bijschrift. Ook melden ze: "We sjogge der nei út!", Fries voor 'we kijken ernaar uit'.
2 uur geleden