Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Brug: alle opties grootschalige opvang onder de loep

Van der Brug: alle opties grootschalige opvang onder de loep

DEN HAAG (ANP) - Alle opties en scenario's voor grootschalige opvang van Oekraïense vluchtelingen worden nu in kaart gebracht. Of daarbij ook wordt gedacht aan de bouw van speciale dorpen of wijken, wil staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) niet zeggen.

"We kijken of we ergens grootschalige opvang kunnen neerzetten", zei Van der Burg vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Hij wilde het woord 'wijk' niet in de mond nemen, maar stelde wel dat er op bepaalde plekken veel mensen moeten kunnen worden opgevangen. Er wordt nu hard gewerkt aan de realisatie van 50.000 plekken voor gevluchte Oekraïners, maar er wordt rekening mee gehouden dat er meer Oekraïners moeten worden opgevangen. "We zijn allerlei scenario's aan het uitwerken voor als het er meer dan 50.000 worden" zei Van der Burg.

Er wordt onder meer gekeken naar gebouwen die in bezit zijn van het Rijksvastgoedbedrijf. Daarnaast wordt gekeken of leegstaande gebouwen kunnen worden gehuurd. "We hopen dat we hier een heel eind mee komen, maar het is onze taak om voorbereid te zijn op allerlei scenario's", aldus de staatssecretaris. Gevraagd of er wordt gedacht aan de bouw van speciale wijken of dorpen zei hij dat "we kijken of we ergens grootschalige opvang kunnen neerzetten".

In een inventarisatie die in het bezit is van het NRC wordt de mogelijkheid genoemd van de bouw van vluchtelingendorpen. Voor de inventarisatie worden onder meer de politie, Vluchtelingenwerk Nederland en het Rode Kruis geraadpleegd. Op Radio 1 stelde directeur Frank Candel van Vluchtelingenwerk Nederland dat is "gebrainstormd" over de bouw van speciale dorpen voor de opvang van vluchtelingen.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

9 uur geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

9 uur geleden
Zesde en laatste nominatie voor Woutertje Pieterse Prijs bekend

HILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.

9 uur geleden
Israëlcentrum Nijkerk na explosie: schade beperkt, impact groot

NIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.

9 uur geleden
Man dringt huizen Sint-Michielsgestel binnen en wurgt vrouw

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.

10 uur geleden
Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

14 uur geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

16 uur geleden