Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Breggen verslaat Van Dijk en pakt titel EK tijdrijden

Van der Breggen verslaat Van Dijk en pakt titel EK tijdrijden

PLOUAY (ANP) - Wielrenster Anna van der Breggen heeft in Plouay de Europese titel tijdrijden veroverd. De kersverse Nederlands kampioene op de weg versloeg landgenote Ellen van Dijk en de Zwitserse Marlen Reusser.

Van der Breggen legde de 25,6 kilometer in en rond Plouay af in 34.03. Daarmee was ze een halve minuut sneller dan Van Dijk. De Zwitserse deed bijna een minuut langer over de tijdrit.

Van der Breggen veroverde zaterdag na een solo de Nederlandse titel op de weg op de VAM-berg. Die titel had de regerend olympisch kampioene en voormalig wereldkampioene nog niet. Hetzelfde geldt voor de Europese tijdrittitel. De voorgaande vier edities werden allemaal gewonnen door Van Dijk.

"Ik had me hier al lang op gericht en heb er ook tijdens de coronaperiode heel veel werk aan besteed", zei Van der Breggen. "Het voelt heel goed dat het zich uitbetaalt."

De 30-jarige wielrenster van Boels Dolmans gaf aan dat het parcours rond Plouay haar goed ligt. "Met deze golvende heuvels in deze regio moet je goed schakelen om de snelheid mee te kunnen nemen in de klimmetjes. Daar houd ik wel van en ik wist dat ik een goede kans had om hier te winnen."

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

1 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

4 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

11 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

16 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

16 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden