Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Breggen verslaat Van Dijk en pakt titel EK tijdrijden

Van der Breggen verslaat Van Dijk en pakt titel EK tijdrijden

PLOUAY (ANP) - Wielrenster Anna van der Breggen heeft in Plouay de Europese titel tijdrijden veroverd. De kersverse Nederlands kampioene op de weg versloeg landgenote Ellen van Dijk en de Zwitserse Marlen Reusser.

Van der Breggen legde de 25,6 kilometer in en rond Plouay af in 34.03. Daarmee was ze een halve minuut sneller dan Van Dijk. De Zwitserse deed bijna een minuut langer over de tijdrit.

Van der Breggen veroverde zaterdag na een solo de Nederlandse titel op de weg op de VAM-berg. Die titel had de regerend olympisch kampioene en voormalig wereldkampioene nog niet. Hetzelfde geldt voor de Europese tijdrittitel. De voorgaande vier edities werden allemaal gewonnen door Van Dijk.

"Ik had me hier al lang op gericht en heb er ook tijdens de coronaperiode heel veel werk aan besteed", zei Van der Breggen. "Het voelt heel goed dat het zich uitbetaalt."

De 30-jarige wielrenster van Boels Dolmans gaf aan dat het parcours rond Plouay haar goed ligt. "Met deze golvende heuvels in deze regio moet je goed schakelen om de snelheid mee te kunnen nemen in de klimmetjes. Daar houd ik wel van en ik wist dat ik een goede kans had om hier te winnen."

Meer uit Sport

Zilver Lavreysen op keirin, eindigt EK baanwielrennen zonder goud

KONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.

1 uur geleden
Hockeysters verslaan China met 3-0 in Pro League

GUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.

1 uur geleden
Hockeyers verslaan Spanje na achterstand in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.

2 uur geleden
Nummerdor stopt na zeven jaar als coach beachvolleyballers

UTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.

2 uur geleden
Norris verwacht meer chaos in nieuw Formule 1-seizoen

WOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.

6 uur geleden
Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

20 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

20 uur geleden