Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Breggen verdedigt wereldtitel tijdrijden niet

Van der Breggen verdedigt wereldtitel tijdrijden niet

AMSTERDAM (ANP) - Anna van der Breggen gaat op de WK wielrennen in België haar wereldtitel tijdrijden niet verdedigen. De 31-jarige Van der Breggen worstelt al enige tijd met haar vorm en meldde zich vorige week ook af voor de EK.

"Ik had in Spanje gewoon niet de kracht om te volgen wanneer er hard gekoerst werd", zei Van der Breggen onlangs na een teleurstellend optreden in de Challenge by La Vuelta. "Na de Olympische Spelen heb ik de trainingen weer opgepakt en in de GP de Plouay kon ik nog een behoorlijk niveau halen. Mentaal heb ik nog veel zin om een goed najaar te rijden. Ik heb in Spanje ook mijn best gedaan om er iets van te maken, maar fysiek kwam ik totaal niet aan mijn normale niveau."

Vorige week zei Van der Breggen niet te snappen waar haar vormdip vandaan komt. "Ik heb geen idee waarom ik momenteel niet mijn niveau haal. We zullen de komende dagen diverse onderzoeken doen. Aan de hand daarvan bepaal ik mijn verdere programma dit jaar."

Eigen startplek

Van der Breggen pakte vorig jaar in het Italiaanse Imola zowel de wereldtitel tijdrijden als de mondiale titel op de wegwedstrijd. Omdat Van der Breggen als titelverdedigster een eigen startplek had voor de tijdrit, kan bondscoach Loes Gunnewijk geen vervangster oproepen.

"Van der Breggen zal in een later stadium beslissen over haar mogelijke WK-starts op de gemengde ploegentijdrit en de wegwedstrijd. Ook op het laatste onderdeel heeft de wereldkampioene van Imola 2020 haar eigen startplek", meldt de KNWU.

Olympisch kampioene

De tijdrit voor vrouwen staat maandag op het programma en is een wedstrijd over ruim 30 kilometer, van Knokke-Heist naar Brugge. Nederland wordt daarin nu vertegenwoordigd door olympisch kampioene Annemiek van Vleuten, Ellen van Dijk en Riejanne Markus. Van Dijk werd afgelopen weekend Europees kampioene op de weg. In de tijdrit op de EK moest ze de Zwitserse Marlen Reusser voor zich dulden.

De wegwedstrijd volgt vijf dagen later. Dat is een koers van ruim 157 kilometer, van Antwerpen naar Leuven.

Van der Breggen is bezig aan haar laatste seizoen als profwielrenster. Ze wordt daarna ploegleider bij SD Worx.

Meer uit Sport

Wielrenner Lemmen voelde 'overal pijn' na val voor winst in Polen

KARPACZ (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen voelde "overal pijn" na zijn val in aanloop naar zijn eerste profzege, die hij donderdag boekte in de Ronde van Polen. Dat heeft de Nederlander laten weten in een reactie via zijn ploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Lemmen kwam ten val maar won de etappe en nam de leiding in het algemeen klassement over.

14 uur geleden
Pieterse kan zichzelf niets verwijten na derde plek in Touretappe

TOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Puck Pieterse kan zichzelf niets verwijten na de zesde etappe van de Tour de France Femmes, waarin ze derde werd achter winnares Kimberley Le Court en Cédrine Kerbaol. Dat zei de Nederlandse bolletjestruidraagster na afloop van de etappe tegen de NOS.

15 uur geleden
Le Court wint zesde etappe Tour de France Femmes, Pieterse derde

TOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Kimberley Le Court heeft de zesde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal was de beste in de heuvelachtige etappe over 153,4 kilometer van Montbrison naar Tournon-sur-Rhône. Cédrine Kerbaol uit Frankrijk werd tweede, voor de Nederlandse bolletjestruidraagster Puck Pieterse.

17 uur geleden
Landskampioen ontvangt dit Eredivisieseizoen gouden schaal

ZEIST (ANP) - De kampioen van de Eredivisie mag dit seizoen een gouden schaal omhoog houden. De gouden versie van de kampioensschaal wordt ter ere van het 70-jarig bestaan van het betaald voetbal uitgereikt door Eredivisie CV en de KNVB, zo meldt de voetbalbond.

17 uur geleden
Wielrenner Lemmen wint etappe en pakt leiding in Ronde van Polen

KARPACZ (ANP) - De Nederlandse wielrenner Bart Lemmen heeft de vierde etappe van de Ronde van Polen gewonnen, en daarmee de leiding in het algemeen klassement overgenomen. Het is de eerste profzege voor de 30-jarige renner van Visma - Lease a Bike. Hij klopte de Italiaan Christian Scaroni in Karpacz. Axel Laurance uit Frankrijk werd derde op 14 seconden.

17 uur geleden
Peloton onderweg voor opnieuw zware etappe Tour de France Femmes

MONTBRISON (ANP) - De wielrensters in de Tour de France Femmes zijn vertrokken voor opnieuw een zware etappe. De start van de zesde etappe was in het bij Lyon gelegen Montbrison, de finish is na 153 kilometer in Tournon-sur-Rhône.

20 uur geleden
Strijd om WK wielrennen in 2032 gaat tussen Nederland en India

LEEK (ANP) - Groningen en Drenthe strijden alleen nog met India om de organisatie van de WK wielrennen in 2032. Dat heeft voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI bekendgemaakt tijdens een interview. Eigenaar Thijs Rondhuis van wielerorganisatie Courage Event, een van de organisaties achter het Nederlandse WK-bid, is blij met het wegvallen van concurrenten, maar ziet India als "een van de zwaarste tegenkandidaten".

22 uur geleden