
Van der Breggen verdedigt wereldtitel tijdrijden niet
AMSTERDAM (ANP) - Anna van der Breggen gaat op de WK wielrennen in België haar wereldtitel tijdrijden niet verdedigen. De 31-jarige Van der Breggen worstelt al enige tijd met haar vorm en meldde zich vorige week ook af voor de EK.
"Ik had in Spanje gewoon niet de kracht om te volgen wanneer er hard gekoerst werd", zei Van der Breggen onlangs na een teleurstellend optreden in de Challenge by La Vuelta. "Na de Olympische Spelen heb ik de trainingen weer opgepakt en in de GP de Plouay kon ik nog een behoorlijk niveau halen. Mentaal heb ik nog veel zin om een goed najaar te rijden. Ik heb in Spanje ook mijn best gedaan om er iets van te maken, maar fysiek kwam ik totaal niet aan mijn normale niveau."
Vorige week zei Van der Breggen niet te snappen waar haar vormdip vandaan komt. "Ik heb geen idee waarom ik momenteel niet mijn niveau haal. We zullen de komende dagen diverse onderzoeken doen. Aan de hand daarvan bepaal ik mijn verdere programma dit jaar."
Eigen startplek
Van der Breggen pakte vorig jaar in het Italiaanse Imola zowel de wereldtitel tijdrijden als de mondiale titel op de wegwedstrijd. Omdat Van der Breggen als titelverdedigster een eigen startplek had voor de tijdrit, kan bondscoach Loes Gunnewijk geen vervangster oproepen.
"Van der Breggen zal in een later stadium beslissen over haar mogelijke WK-starts op de gemengde ploegentijdrit en de wegwedstrijd. Ook op het laatste onderdeel heeft de wereldkampioene van Imola 2020 haar eigen startplek", meldt de KNWU.
Olympisch kampioene
De tijdrit voor vrouwen staat maandag op het programma en is een wedstrijd over ruim 30 kilometer, van Knokke-Heist naar Brugge. Nederland wordt daarin nu vertegenwoordigd door olympisch kampioene Annemiek van Vleuten, Ellen van Dijk en Riejanne Markus. Van Dijk werd afgelopen weekend Europees kampioene op de weg. In de tijdrit op de EK moest ze de Zwitserse Marlen Reusser voor zich dulden.
De wegwedstrijd volgt vijf dagen later. Dat is een koers van ruim 157 kilometer, van Antwerpen naar Leuven.
Van der Breggen is bezig aan haar laatste seizoen als profwielrenster. Ze wordt daarna ploegleider bij SD Worx.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Maureen Koster heeft zich op de WK atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 5000 meter. De 33-jarige atlete eindigde in de eerste van twee series als vierde en die klassering betekende directe doorgang naar de strijd om de medailles op zaterdag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud is op 19 oktober in de marathon van Amsterdam de grootste kanshebber op de Nederlandse titel. Het Nederlands kampioenschap keert na twee jaar terug in de hoofdstad in het jaar dat Amsterdam 750 jaar bestaat en de marathon zijn vijftigste verjaardag viert.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.
5 uur geledenSEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
10 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
18 uur geleden