Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Breggen rijdt zonder informatie naar wereldtitel

Van der Breggen rijdt zonder informatie naar wereldtitel

IMOLA (ANP) - Ze had haar ploegleider Danny Stam, ditmaal actief namens de Nederlandse bond, goed geïnstrueerd. Anna van der Breggen wilde onderweg op de tijdrit bij de WK wielrennen in Imola vanuit de volgauto niets horen over de stand van zaken. Zo kreeg de Zwolse ook niet mee dat concurrente en titelverdedigster Chloé Dygert gevallen was. "Ik kwam over de streep en hoorde dat ik gewonnen had", vertelde Van der Breggen na haar gouden race. Na vier tweede plaatsen bij WK's op de tijdrit pakte ze nu ook die wereldtitel.

De titel in de wegrace veroverde ze al in 2018 in Innsbruck, twee jaar eerder was ze olympisch kampioene op de weg. Maar die tijdrittitel ontbrak. "Ik kon het niet geloven dat het gelukt is. Ik ben hier heel gelukkig mee", vertelde ze, nog onbekend met het lot van Dygert. "Ik heb tijdens de lockdown heel veel getraind op de tijdritfiets. Ik heb heel veel tijd gehad om aan mijn positie en aan mijn techniek te werken. En eerlijk gezegd ben ik het steeds leuker gaan vinden, waar het eerst vaak een verplicht nummer was tussen de andere trainingen en wedstrijden door."

Stam, normaal haar ploegleider bij Boels-Dolmans, had bij de aanmoedigingen uit de auto zijn emoties niet helemaal kunnen verbergen. "Ik hoorde wel aan zijn stem dat hij steeds enthousiaster werd." Ook de val van concurrente Dygert hield hij stil. Eenmaal op de hoogte van de pech die de Amerikaanse, veruit de snelste bij het eerste meetpunt, had getroffen noemde ze het "zuur" voor haar. "Als sporter voel ik met haar mee."

"Ik trof hier niet mijn parcours", vertelde Van der Breggen. "Het is me eigenlijk te vlak, en onderweg voelde het niet super. Maar ik heb al lang geleerd dat je gevoel weinig over het resultaat zegt." Vorige maand was ze ook al de beste op de tijdrit bij de EK in Plouay.

Bondscoach Loes Gunnewijk zag, met ook nog het brons voor Ellen van Dijk, de bevestiging van de status als leidend wielerland. "Het is natuurlijk gek dat Ellen hier bijna niet gereden had en pas haar kans krijgt op het moment dat Annemiek van Vleuten afvalt. Het maakt het voor mij als coach altijd bijzonder lastig om keuzes te maken. Aan de ene kant is het een luxe positie aan de andere kant is het voor de sporter heel hard om af te vallen, terwijl je podiumambities hebt." Van Vleuten, die een polsbreuk opliep bij een val in de Giro Rosa, is van plan zaterdag wel te starten in de wegrace.

Meer uit Sport

Provincie Limburg voelt niets voor organiseren Vuelta-start

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.

3 uur geleden
Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

11 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

12 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

23 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

1 dag geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

1 dag geleden