Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

De Spaanse Paula Blasi werd op 8 seconden tweede, Marion Bunel uit Frankrijk werd derde op 29 seconden. In het algemeen klassement leidt Van der Breggen met 18 seconden voorsprong op Blasi en 41 seconden op Bunel. Zaterdag volgt de slotetappe naar de Alto de l'Angliru, die bekendstaat als de zwaarste klim van Spanje.

Het was al voor de slotklim duidelijk dat er een nieuwe leider zou komen. Rodetruidrager Kopecky moest in de stromende regen lossen in aanloop naar de klim. Aan de voet van de klim nam Cédrine Kerbaol als eerste het initiatief door op kop te rijden, maar Van der Breggen nam dat al snel over.

Steeds minder rensters konden het tempo volgen van de 36-jarige Nederlandse, die in 2025 terugkeerde na gestopt te zijn geweest. Blasi, de 23-jarige Spaanse winnares van de Amstel Gold Race, bleef het dichtst in de buurt van Van der Breggen. Kopecky liet het lopen op de slotklim en verloor ruim 10 minuten. De oud-wereldkampioen is diep weggezakt in het algemeen klassement.

Meer uit Sport

Duitse regering wil WK ijshockey zonder Rusland

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.

39 minuten geleden
Veelbesproken olympisch bokskampioene Khelif maakt profdebuut

PARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.

2 uur geleden
Nuis neemt WB-startplek geblesseerde De Boo over op 1000 meter

UTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.

3 uur geleden
Tennisser Sinner stopt met coach Cahill en gaat door met Norman

TURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.

5 uur geleden
Permane langer teambaas Racing Bulls in Formule 1

SÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.

5 uur geleden
MotoGP-coureurs voelen bij GP Qatar 'spanning van de oorlog'

LUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.

6 uur geleden
Antonelli heeft podiumfoto met Verstappen en Hamilton ingelijst

SÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

7 uur geleden