Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Breggen geloofde al niet meer in brons

Van der Breggen geloofde al niet meer in brons

FUJI SPEEDWAY (ANP) - Onderweg lag ze derde, maar nadat Anna van der Breggen als laatste renster de olympische tijdrit had volbracht was de gedachte aan een medaille snel verdwenen. "Ik kwam over de streep en niemand zei iets. Dan weet je wel dat je niets gewonnen hebt. Zo voelde het ook."

De stilte werd verbroken. "Iemand zei dat ik brons had en ik dacht: dat is dan toch wel lekker. Ik ben er nog verbaasd over." Want ze had niet haar beste dag, erkende de regerend wereldkampioene, die ruim een minuut toegaf op olympisch kampioen Annemiek van Vleuten. "Ik zag het aan mijn wattages onderweg en kon gewoon niet diep genoeg gaan. Maar ik ben wel doorgegaan met alles te geven tot het einde."

Eerder in het jaar won ze de tijdrit op het NK en was ze ook de beste in de race tegen de klok van de Giro Donne, de rittenkoers die ze voor de vierde keer won. "Maar het voelde nu heel anders. Ik wilde wel vechten , maar kreeg die wattages niet omhoog. Dat had ik ook al vrij snel door, al toen het beetje bij beetje omhoog begon te lopen. Doorgaan, doorgaan, ben ik tegen mezelf blijven zeggen. Op de klim zelf voelde ik me zelfs even supergoed, die had van mij wat langer mogen zijn."

Wedstrijden

Waar het aan ligt, zo'n dag, Van der Breggen wist het ook niet. "Het is jammer in ieder geval, want ik voelde me goed vooraf. Nu ben ik vooral blij dat het erop zit. Ik heb zin in vakantie."

Van der Breggen stopt, maar niet meteen. In het najaar wil ze nog wat wedstrijden rijden, het WK bijvoorbeeld. "Als ik mag ga ik er graag rijden. Die meiden hebben elk WK veel voor mij gedaan. Dus ik zou graag nog wat voor hen terugdoen."

Meer uit Sport

Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

1 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

8 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

8 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

8 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

9 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

10 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

11 uur geleden