Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Breggen begint afscheidsjaar met zege in Omloop

Van der Breggen begint afscheidsjaar met zege in Omloop

NINOVE (ANP) - Wielrenster Anna van der Breggen is haar laatste seizoen begonnen met een mooie overwinning. De regerend wereldkampioene zegevierde in de Omloop Het Nieuwblad, ook bij de vrouwen de openingskoers van het jaar. De 30-jarige Van der Breggen reed op 14 kilometer van de finish in de beklimming van de Bosberg weg van haar medevluchters en soleerde naar de zege in aankomstplaats Ninove.

Op een kleine halve minuut achterstand passeerde de Deense Emma Cecile Norsgaard als tweede de finish. Zij won de sprint van een grote achtervolgende groep. Amy Pieters, uit dezelfde ploeg als Van der Breggen, spurtte naar de derde plaats.

Het was de tweede keer dat Van der Breggen de Omloop won. In 2015 was ze ook al eens de beste. In deze editie van de 124 kilometer lange Vlaamse koers leunde ze sterk op haar ploeg SD Worx, de opvolger van het succesvolle Boels-Dolmans. Titelverdedigster Annemiek van Vleuten, de aartsrivale van Van der Breggen, had geen antwoord op het aanvallende rijden van de rensters van SD Worx.

Vollering

Demi Vollering opende de finale met een aanval vlak voor de voet van de Muur van Geraardsbergen. Van der Breggen wachtte rustig af wat er ging gebeuren. Vollering trok goed door en dwong de achtervolgers tot een jacht die energie vrat. De Italiaanse Elisa Longo Borghini reed op de Muur het gat dicht naar Vollering en probeerde daarna te ontsnappen, maar zij kreeg de ruimte niet.

Op de laatste helling, de Bosberg, liet Van der Breggen haar klasse zien. Niemand had een antwoord op haar versnelling en met machtige pedaaltred fietste ze in haar eentje naar de finish en wederom een zege op haar uitpuilende palmares. Van der Breggen won vorig jaar zoveel aansprekende koersen, zoals de Waalse Pijl, de Ronde van Italië en ook de tijdrit op het WK, dat ze een nominatie ontving voor de prestigieuze Laureus Award, oftewel de Oscar van de sport.

"Het was mooi om op deze manier te winnen. Ik heb ervan genoten", zei de winnares aan de finish. "Iedereen van de ploeg zat er nog bij en de afspraak was dat we het steeds zouden proberen en dat deed ik toen Demi werd teruggepakt. Ik ben doorgereden in de wetenschap dat als het niet zou lukken, er een ploeg achter me zat. We hadden ook nog Jolien D'Hoore voor de sprint. Het laatste stuk tegenwind was nog best zwaar, maar ik geniet nu enorm van deze overwinning in mijn laatste Omloop."

Meer uit Sport

Atleet Kerley twee jaar geschorst door ontbreken locatiegegevens

MONACO (ANP) - De Amerikaanse atleet Fred Kerley (30) is voor twee jaar geschorst vanwege het verkeerd invullen van locatiegegevens. De voormalig wereldkampioen op de 100 meter verzuimde volgens de integriteitscommissie van de wereldatletiekbond in 2024 drie keer om zijn locatiegegevens juist aan te leveren voor dopingcontroles. Kerley was sinds augustus al voorlopig geschorst, waardoor zijn schorsing loopt tot augustus 2027.

32 minuten geleden
Honkballer Rafaela hoopt dat WBC net zo afloopt als EK 1988

MIAMI (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela wil zaterdagavond een reactie van de Nederlandse honkballers zien in het duel met Nicaragua op de World Baseball Classic (WBC). "We zijn één inning uit elkaar gevallen", zei hij vlak na de verloren openingswedstrijd van Oranje op het officieuze WK tegen Venezuela (6-2) in het stadion van Miami Marlins. "Dat mag ons niet gebeuren, maar nu moeten we onszelf revancheren."

38 minuten geleden
Paraskiester Van Bergen valt op afdaling, ook Petit geen podium

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiester Barbara van Bergen (47) is gevallen op de paralympische afdaling. Vooraf was ze een van de favorieten voor het goud. Na een sprong op de afdaling in Cortina d'Ampezzo raakte ze uit balans en ging ze een paar keer over de kop. Ze kon wel weer overeind komen en naar de finish skiën. De paralympische titel ging naar de Duitse Anna-Lena Forster.

1 uur geleden
Max Verstappen crasht bij kwalificatie Grand Prix Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.

4 uur geleden
De Boo verbaast zichzelf met mooiste schaatsweekend uit carrière

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.

11 uur geleden
Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

13 uur geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

14 uur geleden