Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Breggen begint afscheidsjaar met zege in Omloop

Van der Breggen begint afscheidsjaar met zege in Omloop

NINOVE (ANP) - Wielrenster Anna van der Breggen is haar laatste seizoen begonnen met een mooie overwinning. De regerend wereldkampioene zegevierde in de Omloop Het Nieuwblad, ook bij de vrouwen de openingskoers van het jaar. De 30-jarige Van der Breggen reed op 14 kilometer van de finish in de beklimming van de Bosberg weg van haar medevluchters en soleerde naar de zege in aankomstplaats Ninove.

Op een kleine halve minuut achterstand passeerde de Deense Emma Cecile Norsgaard als tweede de finish. Zij won de sprint van een grote achtervolgende groep. Amy Pieters, uit dezelfde ploeg als Van der Breggen, spurtte naar de derde plaats.

Het was de tweede keer dat Van der Breggen de Omloop won. In 2015 was ze ook al eens de beste. In deze editie van de 124 kilometer lange Vlaamse koers leunde ze sterk op haar ploeg SD Worx, de opvolger van het succesvolle Boels-Dolmans. Titelverdedigster Annemiek van Vleuten, de aartsrivale van Van der Breggen, had geen antwoord op het aanvallende rijden van de rensters van SD Worx.

Vollering

Demi Vollering opende de finale met een aanval vlak voor de voet van de Muur van Geraardsbergen. Van der Breggen wachtte rustig af wat er ging gebeuren. Vollering trok goed door en dwong de achtervolgers tot een jacht die energie vrat. De Italiaanse Elisa Longo Borghini reed op de Muur het gat dicht naar Vollering en probeerde daarna te ontsnappen, maar zij kreeg de ruimte niet.

Op de laatste helling, de Bosberg, liet Van der Breggen haar klasse zien. Niemand had een antwoord op haar versnelling en met machtige pedaaltred fietste ze in haar eentje naar de finish en wederom een zege op haar uitpuilende palmares. Van der Breggen won vorig jaar zoveel aansprekende koersen, zoals de Waalse Pijl, de Ronde van Italië en ook de tijdrit op het WK, dat ze een nominatie ontving voor de prestigieuze Laureus Award, oftewel de Oscar van de sport.

"Het was mooi om op deze manier te winnen. Ik heb ervan genoten", zei de winnares aan de finish. "Iedereen van de ploeg zat er nog bij en de afspraak was dat we het steeds zouden proberen en dat deed ik toen Demi werd teruggepakt. Ik ben doorgereden in de wetenschap dat als het niet zou lukken, er een ploeg achter me zat. We hadden ook nog Jolien D'Hoore voor de sprint. Het laatste stuk tegenwind was nog best zwaar, maar ik geniet nu enorm van deze overwinning in mijn laatste Omloop."

Meer uit Sport

Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

16 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

18 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

19 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

20 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

20 uur geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

21 uur geleden
Mollema 'wil genieten van leven' na afscheid als wielrenner

BERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.

21 uur geleden