Van der Breggen begint afscheidsjaar met zege in Omloop
NINOVE (ANP) - Wielrenster Anna van der Breggen is haar laatste seizoen begonnen met een mooie overwinning. De regerend wereldkampioene zegevierde in de Omloop Het Nieuwblad, ook bij de vrouwen de openingskoers van het jaar. De 30-jarige Van der Breggen reed op 14 kilometer van de finish in de beklimming van de Bosberg weg van haar medevluchters en soleerde naar de zege in aankomstplaats Ninove.
Op een kleine halve minuut achterstand passeerde de Deense Emma Cecile Norsgaard als tweede de finish. Zij won de sprint van een grote achtervolgende groep. Amy Pieters, uit dezelfde ploeg als Van der Breggen, spurtte naar de derde plaats.
Het was de tweede keer dat Van der Breggen de Omloop won. In 2015 was ze ook al eens de beste. In deze editie van de 124 kilometer lange Vlaamse koers leunde ze sterk op haar ploeg SD Worx, de opvolger van het succesvolle Boels-Dolmans. Titelverdedigster Annemiek van Vleuten, de aartsrivale van Van der Breggen, had geen antwoord op het aanvallende rijden van de rensters van SD Worx.
Vollering
Demi Vollering opende de finale met een aanval vlak voor de voet van de Muur van Geraardsbergen. Van der Breggen wachtte rustig af wat er ging gebeuren. Vollering trok goed door en dwong de achtervolgers tot een jacht die energie vrat. De Italiaanse Elisa Longo Borghini reed op de Muur het gat dicht naar Vollering en probeerde daarna te ontsnappen, maar zij kreeg de ruimte niet.
Op de laatste helling, de Bosberg, liet Van der Breggen haar klasse zien. Niemand had een antwoord op haar versnelling en met machtige pedaaltred fietste ze in haar eentje naar de finish en wederom een zege op haar uitpuilende palmares. Van der Breggen won vorig jaar zoveel aansprekende koersen, zoals de Waalse Pijl, de Ronde van Italië en ook de tijdrit op het WK, dat ze een nominatie ontving voor de prestigieuze Laureus Award, oftewel de Oscar van de sport.
"Het was mooi om op deze manier te winnen. Ik heb ervan genoten", zei de winnares aan de finish. "Iedereen van de ploeg zat er nog bij en de afspraak was dat we het steeds zouden proberen en dat deed ik toen Demi werd teruggepakt. Ik ben doorgereden in de wetenschap dat als het niet zou lukken, er een ploeg achter me zat. We hadden ook nog Jolien D'Hoore voor de sprint. Het laatste stuk tegenwind was nog best zwaar, maar ik geniet nu enorm van deze overwinning in mijn laatste Omloop."
Meer uit Sport
BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
12 uur geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
14 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.
16 uur geledenSEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.
17 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.
18 uur geledenBAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.
18 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.
19 uur geleden