Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Tweel opvolger directeur Dielessen bij NOC*NSF

Van den Tweel opvolger directeur Dielessen bij NOC*NSF

ARNHEM (ANP) - Marc van den Tweel (56) is per 1 oktober de nieuwe algemeen directeur van NOC*NSF. Hij is de opvolger van Gerard Dielessen, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de sportkoepel verlaat.

Van den Tweel treedt komende zomer al in dienst van NOC*NSF. Daardoor kan volgens de sportkoepel de overdracht van taken na de Olympische en Paralympische Spelen van Tokio goed worden voorbereid.

Van den Tweel heeft circa twintig jaar ervaring als bestuurder, directeur en toezichthouder. Momenteel is hij algemeen directeur van Natuurmonumenten. Verder is hij toezichthouder bij het Rijksmuseum van Oudheden en voorzitter van de Nederlandse wielrenunie (KNWU).

Uitvoerige procedure

Het bestuur besloot Van den Tweel aan te stellen na een uitvoerige procedure, waarbij een vertrouwenscommissie met bestuursleden en bondsdirecteuren en de ondernemingsraad van NOC*NSF waren betrokken. "Ik ben zeer verheugd met de benoeming van Marc van den Tweel", laat voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg van NOC*NSF weten. "Ik ben ervan overtuigd dat we met hem een krachtige, ervaren en verbindende algemeen directeur aanstellen, die het maatschappelijk belang van sport en bewegen en de belangrijke rol van topsport daarbij, verder zal versterken."

Van den Tweel was eerder werkzaam als algemeen directeur bij het Ronald McDonald Kinderfonds en directeur marketing en communicatie bij het Wereld Natuur Fonds. Voor beide organisaties vervulde hij ook diverse internationale functies. Van den Tweel is betrokken geweest bij de organisatie van grote sport- en publieksevenementen. Hij is een fervent wielerliefhebber en doet ook zelf actief aan wielrennen en mountainbike.

Bewegingsarmoede

"Sport draagt bij aan de gezondheid van mensen, aan sociale samenhang in onze samenleving, aan het vormen van normen en waarden, aan onze nationale trots", betoogt Van den Tweel. "Sport helpt bij het stimuleren van de economie en is een motor voor innovatie. Die betekenis samen met de leden en partners van NOC*NSF nóg beter onder de aandacht brengen zie ik als een prachtige uitdaging, waar ik graag aan bij wil gaan dragen."

Van den Tweel: "Nederland doet het qua topsport fantastisch. Dat niveau moeten we zeker vast zien te houden. En topsport is natuurlijk ook bij uitstek de aanjager om breedtesport verder te stimuleren. Dat is hard nodig in deze tijden van ‘bewegingsarmoede’."

Volgens Dielessen, die na ruim 11 jaar vertrekt bij NOC*NSF, is Van den Tweel een "uitstekende" opvolger. "Ik heb hem leren kennen als een ervaren en gepassioneerde bestuurder. Het is fijn dat we samen nog een paar maanden de tijd hebben om de overdracht per 1 oktober goed te kunnen voorbereiden."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor stijgt naar 34e positie wereldranglijst

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor is drie plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland staat nu op de 34e positie van de mondiale tennisladder. Hij werd vrijdag uitgeschakeld door de Duitser Alexander Zverev in de kwartfinales van de BMW Open in München. Botic van de Zandschulp (88e plaats) en Jesper de Jong (93e positie) staan ook in de top honderd.

20 minuten geleden
Verstappen: geen zin in straf, dus houd mening voor me

JEDDAH (ANP) - Max Verstappen houdt kritiek voor zich om niet in de problemen te komen. "Ik kan mijn mening niet geven, omdat ik dan een straf kan krijgen. Dus is het beter om er niet over te praten", zei hij in de persconferentie van de FIA na afloop van de Grote Prijs van Saudi-Arabië.

10 uur geleden
Piastri 15 jaar na Webber Australische leider in Formule 1

JEDDAH (ANP) - Australië heeft vijftien jaar na Mark Webber weer een leider in het kampioenschap van de Formule 1. Oscar Piastri nam door zijn zege in de Grote Prijs van Saudi-Arabië de leiding over van Lando Norris, zijn teamgenoot bij McLaren.

12 uur geleden
Boze Verstappen heeft geen zin in interview na race in Jeddah

JEDDAH (ANP) - Max Verstappen was het duidelijk oneens met de tijdstraf die de stewards hem gaven tijdens de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De viervoudig wereldkampioen kon zo zijn poleposition niet verzilveren en beëindigde de race als tweede achter de Australiër Oscar Piastri van McLaren. De Nederlander weigerde vragen te beantwoorden tijdens het flashinterview op de baan. "Ik wil het kort houden. Ik dank de fans en ik hou van dit circuit. Het is wat het is", was het enige wat hij kwijt wilde aan interviewer David Coulthard.

13 uur geleden
Verstappen moet zege in Jeddah door tijdstraf aan Piastri laten

JEDDAH (ANP) - Een tijdstraf van vijf seconden heeft Max Verstappen de zege gekost in de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde op het circuit van Jeddah als tweede achter Oscar Piastri. De Australiër van McLaren won al zijn derde Formule 1-race van dit seizoen.

13 uur geleden
Tijdstraf Verstappen en crash Tsunoda bij start GP Saudi-Arabië

JEDDAH (ANP) - De Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 is voor de Japanner Yuki Tsunoda op een grote mislukking uitgedraaid. De teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull kwam kort na de start van de race op het circuit in Jeddah in aanraking met de Alpine van Pierre Gasly. Zijn auto was te zwaar gehavend om door te gaan.

14 uur geleden
Zeges in Jeddah voor Verschoor in Formule 2 en Weug in F1 Academy

JEDDAH (ANP) - Het bijprogramma van de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 werd gekleurd door Nederlands succes. Richard Verschoor won de hoofdrace in de Formule 2 en Maya Weug zegevierde in de vrouwenklasse F1 Academy.

15 uur geleden