Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Oever geen lijsttrekker als FDF meedoet aan verkiezingen

Van den Oever geen lijsttrekker als FDF meedoet aan verkiezingen

NIJKERK (ANP) - Als Farmers Defence Force besluit een politieke partij op te richten, dan zal voorman Mark van den Oever niet de lijsttrekker worden. Dat zei de boerenactivist voorafgaand aan een algemene ledenvergadering in Nijkerk. Volgens hem heeft FDF al iemand op het oog voor het lijsttrekkerschap, maar wie dat is maakte hij niet bekend.

Tientallen FDF-leden zijn maandagavond in een congrescentrum in Nijkerk bijeengekomen. Tijdens de bijeenkomst moet duidelijk worden of FDF de politiek überhaupt in wil of dat de boerenactiegroep bijvoorbeeld blijft zoals ze is. Dat zijn dan ook twee van de vier voorstellen die maandagavond voorliggen, zegt Van den Oever. Wat de andere twee zijn, is niet bekendgemaakt.

De FDF-voorman vreest dat het aantal zetels dat de BoerBurgerBeweging (BBB) mogelijk haalt bij de komende verkiezingen niet voldoende is om het beleid in Nederland te veranderen. De FDF zal volgens hem "rechtser" zijn dan de BBB en "een strakker landbouwbeleid gaan voeren".

Van den Oever verwacht onder meer bij de VVD kiezers vandaan te trekken. Volgens de FDF-leider is er nog voldoende tijd om aan de Tweede Kamerverkiezingen in het najaar mee te kunnen doen. "Wij zijn bij FDF gewend om onder druk te presteren."

Meer uit Politiek

Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

1 uur geleden
Asielminister tegen politiek: laat rust terugkeren in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.

1 uur geleden
Geen extra maatregelen kabinet na rellen bij opvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.

2 uur geleden
Ambtenaren geloofden niet in 'dragende motivering' asielnoodrecht

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het toenmalige ministerie van Asiel en Migratie geloofden niet in de 'dragende motivering' die ze hadden geschreven om staatsnoodrecht in te schakelen voor strenge asielmaatregelen. De onderbouwing was "niet toereikend", schreven ze aan asielminister Marjolein Faber (PVV).

2 uur geleden
CU steunt asielplannen kabinet, was eerder tegen asielnoodwet

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.

17 uur geleden
Jetten naar ziekenhuis, bezoek Bonaire en Aruba aangepast

KRALENDIJK (ANP) - Premier Rob Jetten moest dinsdagochtend naar het ziekenhuis van Bonaire nadat hij ergens door was geprikt tijdens het zwemmen. Hij kreeg een allergische reactie, maar heeft er geen ernstige verwondingen aan overgehouden. Het is niet duidelijk waardoor de minister-president werd geprikt.

17 uur geleden
Yeşilgöz: Nederland wil meer bijdragen in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Nederland is bereid meer bij te dragen aan de bescherming van de Straat van Hormuz, zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) dinsdag in Brussel. Hoe die bijdrage er straks uit komt te zien, is afhankelijk van wat andere landen, verenigd in de zogenoemde Hormuz-coalitie, kunnen bijdragen, zei de minister na afloop van een videovergadering met de defensieministers van deze landen.

17 uur geleden