Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Oever geen lijsttrekker als FDF meedoet aan verkiezingen

Van den Oever geen lijsttrekker als FDF meedoet aan verkiezingen

NIJKERK (ANP) - Als Farmers Defence Force besluit een politieke partij op te richten, dan zal voorman Mark van den Oever niet de lijsttrekker worden. Dat zei de boerenactivist voorafgaand aan een algemene ledenvergadering in Nijkerk. Volgens hem heeft FDF al iemand op het oog voor het lijsttrekkerschap, maar wie dat is maakte hij niet bekend.

Tientallen FDF-leden zijn maandagavond in een congrescentrum in Nijkerk bijeengekomen. Tijdens de bijeenkomst moet duidelijk worden of FDF de politiek überhaupt in wil of dat de boerenactiegroep bijvoorbeeld blijft zoals ze is. Dat zijn dan ook twee van de vier voorstellen die maandagavond voorliggen, zegt Van den Oever. Wat de andere twee zijn, is niet bekendgemaakt.

De FDF-voorman vreest dat het aantal zetels dat de BoerBurgerBeweging (BBB) mogelijk haalt bij de komende verkiezingen niet voldoende is om het beleid in Nederland te veranderen. De FDF zal volgens hem "rechtser" zijn dan de BBB en "een strakker landbouwbeleid gaan voeren".

Van den Oever verwacht onder meer bij de VVD kiezers vandaan te trekken. Volgens de FDF-leider is er nog voldoende tijd om aan de Tweede Kamerverkiezingen in het najaar mee te kunnen doen. "Wij zijn bij FDF gewend om onder druk te presteren."

Meer uit Politiek

Bijna alle partijen claimen winst na gemeenteraadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.

33 minuten geleden
Partijen moeten campagneborden binnen een week weghalen

DEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.

1 uur geleden
Ouwehand: niet stil zijn over oprukkende extreemrechtse partijen

DEN HAAG (ANP) - Het is nu niet de tijd om stil te zijn over oprukkende extreemrechtse partijen, vindt Esther Ouwehand. "En de Partij voor de Dieren is dat ook niet van plan", zegt de partijleider een dag na de gemeenteraadsverkiezingen. Ze doelt onder meer op de groei van Forum voor Democratie en lokale radicaalrechtse partijen in de gemeenteraden.

1 uur geleden
XR wil blijven demonstreren ondanks 'dreigementen' De Mos

DEN HAAG (ANP) - Ook als Richard de Mos in het hart van het stadsbestuur van Den Haag komt, wil Extinction Rebellion blijven demonstreren in de stad. "Dreigementen van lokale partijen weerhouden ons niet om de vernietigende klimaatcrisis onder de aandacht te blijven brengen", laat de actiegroep weten.

2 uur geleden
Lokale partijen groeien, verlies voor GroenLinks-PvdA, SP en CU

DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen hebben hun opmars doorgezet bij de gemeenteraadsverkiezingen. Ze behaalden samen 3391 zetels, het hoogste aantal ooit. Ruim een op de drie kiezers (34 procent) koos voor een lokale partij, blijkt uit alle voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft verzameld. Van de landelijke partijen heeft GroenLinks-PvdA het grootste absolute zetelverlies geleden.

2 uur geleden
Paternotte ziet uitslag verkiezingen als 'steun in rug coalitie'

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte noemt de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen een "steun in de rug voor de coalitie". D66 won in totaal 57 zetels, VVD kreeg er 66 zetels bij. CDA verloor 19, maar kreeg wel meer stemmen dan in 2022.

2 uur geleden
Campagneleider Hart voor Den Haag: 4 jaar lang campagne gevoerd

DEN HAAG (ANP) - Het succes van Hart voor Den Haag is volgens campagneleider Coen Bom te danken aan vier jaar lang aanwezig zijn in alle Haagse wijken. De partij van Richard de Mos steeg van 9 naar 16 zetels. Volgens Bom hielp het ook dat De Mos vier jaar geleden werd uitgesloten bij de coalitievorming.

3 uur geleden