Van den Oever geen lijsttrekker als FDF meedoet aan verkiezingen
NIJKERK (ANP) - Als Farmers Defence Force besluit een politieke partij op te richten, dan zal voorman Mark van den Oever niet de lijsttrekker worden. Dat zei de boerenactivist voorafgaand aan een algemene ledenvergadering in Nijkerk. Volgens hem heeft FDF al iemand op het oog voor het lijsttrekkerschap, maar wie dat is maakte hij niet bekend.
Tientallen FDF-leden zijn maandagavond in een congrescentrum in Nijkerk bijeengekomen. Tijdens de bijeenkomst moet duidelijk worden of FDF de politiek überhaupt in wil of dat de boerenactiegroep bijvoorbeeld blijft zoals ze is. Dat zijn dan ook twee van de vier voorstellen die maandagavond voorliggen, zegt Van den Oever. Wat de andere twee zijn, is niet bekendgemaakt.
De FDF-voorman vreest dat het aantal zetels dat de BoerBurgerBeweging (BBB) mogelijk haalt bij de komende verkiezingen niet voldoende is om het beleid in Nederland te veranderen. De FDF zal volgens hem "rechtser" zijn dan de BBB en "een strakker landbouwbeleid gaan voeren".
Van den Oever verwacht onder meer bij de VVD kiezers vandaan te trekken. Volgens de FDF-leider is er nog voldoende tijd om aan de Tweede Kamerverkiezingen in het najaar mee te kunnen doen. "Wij zijn bij FDF gewend om onder druk te presteren."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het zou "zeer ongewenst" zijn als de Europese Unie zonder instemming van België gebruik gaat maken van bevroren Russische tegoeden. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in een debat over de EU-top later deze week waar een besluit valt over financiële steun aan Oekraïne voor de komende twee jaar.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Rianne Letschert spreekt woensdag met de leiders van zeven kleinere fracties. Het gaat om de fractievoorzitters van de ChristenUnie, Volt, DENK, Partij voor de Dieren, BBB, SGP en SP. Tussendoor en ook 's avonds overlegt ze met de leiders van D66, CDA en VVD.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft dinsdag meerdere moties aangenomen waarin staat dat Nederland de Amerikaanse militaire acties in het Caribisch gebied niet moet steunen. De Kamer wil niet dat Nederland militaire steun biedt, helpt bij de voorbereidingen of inlichtingen deelt met de Verenigde Staten. Ook heeft de Kamer militaire steun voor het Caribische deel van het koninkrijk uitgesproken.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil nog deze week in debat met de ministers Femke Wiersma (Landbouw, BBB), Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) over mestregels. Vorige week kwam naar buiten dat tussen deze drie demissionaire bewindspersonen een conflict is ontstaan over mestregels die vanaf 1 januari 2026 moeten ingaan. Of het plan nog voor de kerstvakantie in het kabinet wordt besproken, is onzeker.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat er in 2027 één landelijke doorstroomtoets komt voor basisschoolleerlingen. Dinsdagmiddag werd een motie van D66-Kamerlid Ilana Rooderkerk, die hierom vroeg, aangenomen. Tijdens een debat afgelopen donderdag zei demissionair staatssecretaris van Onderwijs Koen Becking (VVD) nog dat het niet mogelijk is om dit voor het schooljaar 2029-2030 voor elkaar te krijgen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er een transparantieverplichting komt over het privébezit van het koninklijk huis. De Kamer wil ook dat uitkeringsgerechtigde leden van het koninklijk huis evenveel belasting gaan betalen als alle andere Nederlanders. Daarvoor moet de grondwet worden aangepast.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor de initiatiefwet van D66 en VVD gestemd die embryokweek voor onderzoek mogelijk maakt. De initiatiefnemers hopen dat dit leidt tot medische doorbraken, waardoor ivf-behandelingen worden verbeterd en erfelijke ziektes vroegtijdig kunnen worden opgespoord. ChristenUnie en SGP pleitten voorafgaand aan de stemming nog vurig tegen het voorstel.
14 uur geleden