Van den Hurk nieuwe technisch directeur honkbalbond
NIEUWEGEIN (ANP) - Voormalig tophonkballer Rick van den Hurk is de nieuwe technisch directeur van honk- en softbalbond KNBSB. De 36-jarige werper beëindigde onlangs in Japan zijn loopbaan. Van den Hurk kwam lang uit in de MLB, de toonaangevende Amerikaanse honkbalcompetitie. De oud-international, die wordt beschouwd als een van de beste Nederlandse honkballers aller tijden, speelde voor Florida Marlins, Baltimore Orioles en Pittsburgh Pirates.
Van den Hurk is de opvolger van Tjerk Smeets, die in december ontslag nam bij de honkbalbond. "Het voelt als mijn missie om de kennis en ervaring die ik in mijn honkbalcarrière heb opgedaan, te kunnen delen met de nieuwe generatie talenten binnen Team Kingdom of The Netherlands. De ruim twintig jaar ervaring die ik op het veld heb, wil ik gaan vertalen naar een technisch beleid dat past binnen het honkbal anno nu en de KNBSB", zegt de Veldhovenaar, die met clubs uit Zuid-Korea en Japan in totaal acht keer landskampioen werd.
"Ik ben ervan overtuigd dat mijn ervaring met de verschillende managementstijlen binnen honkbalorganisaties en het internationale netwerk, dat ik heb opgebouwd, eraan gaan bijdragen dat het Nederlandse honkbal weer op de kaart gezet wordt." Hij noemt het als zijn doel de Nederlandse jeugd weer aan het honkballen te krijgen. "Daarnaast is het in mijn opinie belangrijk dat de selectieteams meer speelminuten gaan krijgen op wereldniveau. We staan met Team Kingdom of the Netherlands al een lange periode in de top 10 van de wereld. Dat geeft een goed beeld van hoe sterk we zijn als Koninkrijksteam." Voor dat team komen spelers uit Nederland, Aruba, Curaçao, Bonaire en St. Maarten in aanmerking.
Droom
Van den Hurk, die vooralsnog vastligt tot eind 2024, droomt van een medaille voor de honkballers op de Spelen van Los Angeles in 2028. "Hoe gaaf en bijzonder zou het zijn dat we daar als Kingdom of the Netherlands een medaille zouden pakken?"
Algemeen directeur Stefaan Eskes van de KNBSB kijkt uit naar de samenwerking met Van den Hurk. "Rick is een echte professional en neemt door zijn internationale carrière de ervaring, het netwerk en de topsportmentaliteit mee, die enorm gaan bijdragen aan het realiseren van de ambities die we hebben."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De vierde ronde op Wimbledon gaat dinsdag verder, nadat de partij tussen Alexander Zverev en Jiří Lehečka maandagavond om 22.55 uur (lokale tijd) werd stilgelegd vanwege de avondklok die om 23.00 uur ingaat. De Duitser Zverev stond op dat moment voor op de Tsjech: 6-4 7-5 3-3.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft de kwartfinales bereikt van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in de achtste finales met 1-0 van Portugal. Invaller Mikel Merino maakte in het volgepakte Dallas Stadium in de eerste minuut van de blessuretijd de winnende treffer.
3 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."
8 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.
9 uur geledenGRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
1 dag geleden