Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Hoogenband pleit voor meer solidariteit in olympisch dorp

Van den Hoogenband pleit voor meer solidariteit in olympisch dorp

TOKIO (ANP) - Pieter van den Hoogenband roept alle bewoners van het olympisch dorp op om zich zo goed mogelijk te houden aan de coronamaatregelen. De chef de mission van TeamNL beaamde op een persconferentie dat in het dorp niet iedereen het zo nauw neemt met de regels. "Dat klopt, dat gebeurt", aldus Van den Hoogenband.

De staf van TeamNL heeft de regels voor de Nederlandse sporters verder aangescherpt. Zo mogen ze alleen nog maar de gezamenlijke lounge in om koffie of thee te halen. Dat moeten ze vervolgens in hun eigen kamer opdrinken. De staf roept de sporters ook op om zoveel mogelijk de trappen te gebruiken in plaats van de lift. Tijdstippen waarop het druk is in de gemeenschappelijke eetzaal, zijn als 'no go' aangemerkt voor de Nederlandse sporters. De atleten hebben zoveel mogelijk een eigen kamer gekregen.

"Je moet solidair zijn, elkaar in de waarde laten en elkaar helpen", zegt Van den Hoogenband, die de afgelopen dagen werd geconfronteerd met zes positieve coronatests binnen zijn ploeg. "Wij hebben maatregelen getroffen om onze collega's en de Japanners te beschermen. We kunnen alleen maar hopen dat andere landen dat ook voor ons doen."

Mondkapje

Alle deelnemers aan de Spelen, inclusief begeleiders en journalisten, moeten zowel binnen als buiten een mondkapje dragen en onderling minimaal 1 meter afstand houden. Toch zitten de bussen waarmee iedereen wordt vervoerd soms overvol. In de perscentra zijn ook journalisten te zien die geen mondkapje dragen.

Volgens Van den Hoogenband zijn er geen sporters die hebben aangegeven graag buiten het olympisch dorp in een hotel te willen verblijven. "Ze voelen zich senang met de maatregelen die we treffen. Maar mochten sporters dat wel willen, dan staan we er voor open om te kijken of dat zou kunnen en of het voor een verbeterde situatie zorgt om goed te presteren. We zijn continu een balans aan het zoeken. Maar op 1, 2, 3, 4, 5 en 6 van de prioriteitenlijst staat presteren. Sporters hebben zo lang in soberheid geleefd om hier een goede prestatie te kunnen leveren."

Meer uit Sport

Phijffers brengt estafettemannen naar finale 4x400 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben zich op de EK in Birmingham geplaatst voor de finale. Liemarvin Bonevacia, Eugene Omalla, Daan Kneppers en Jonas Phijffers renden in hun serie naar de eerste plaats in een tijd van 3.00,98. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de eindstrijd op zondag.

29 minuten geleden
Van Wijk en Steenbergen naar halve finales 50 meter vrij op EK

SAINT-DENIS (ANP) - Milou van Wijk heeft zich met de snelste tijd geplaatst voor de halve finales van de 50 meter vrije slag op de EK zwemmen. Ze tikte aan na 24,13 seconden in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en was sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (24,21). Marrit Steenbergen plaatste zich met de vierde tijd voor de halve eindstrijd (24,34).

3 uur geleden
Wielrenster Markus naar Visma-Lease a Bike

AMSTELVEEN (ANP) - Femke Markus fietst vanaf volgend jaar voor Team Visma | Lease a Bike. De 29-jarige wielrenster uit Nederland komt over van SD Worx-Protime en krijgt een belangrijke rol in de voorjaarsklassiekers en zware koersen.

3 uur geleden
Tennisster Swiatek wint toernooi in Toronto

TORONTO (ANP) - Iga Swiatek heeft haar eerste toernooizege van dit seizoen binnen. De Poolse versloeg de als tweede geplaatste Kazachse Elena Rybakina in de finale in Toronto (6-2 6-3).

4 uur geleden
Tennisser Shelton wint voor tweede keer op rij in Montreal

MONTREAL (ANP) - Ben Shelton heeft voor de tweede keer op rij het tennistoernooi in het Canadese Montreal gewonnen. De Amerikaan rekende in de finale af met zijn landgenoot Brandon Nakashima: 6-3 7-6 (4).

5 uur geleden
Tesselaar hoort bij de 'big boys' na vierde plaats op tienkamp

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar trok na zijn vierde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham een duidelijke conclusie. "Het was mijn droom om een van de big boys te worden in de meerkamp en na vanavond durf ik te stellen dat ik een van de big boys ben", zei hij na afloop in het Alexander Stadium.

13 uur geleden
Vijfde plaats Emanuelson bij discuswerpen op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Discuswerpers Shaquille Emanuelson en Ruben Rolvink hebben zich niet in de strijd om de medailles kunnen mengen op de EK atletiek in Birmingham. De twee Nederlanders presteerden wel naar behoren in de finale. Emanuelson eindigde als vijfde met een afstand van 67,97 meter, Rolvink werd zevende met 65,45.

14 uur geleden