Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Hoogenband pleit voor meer solidariteit in olympisch dorp

Van den Hoogenband pleit voor meer solidariteit in olympisch dorp

TOKIO (ANP) - Pieter van den Hoogenband roept alle bewoners van het olympisch dorp op om zich zo goed mogelijk te houden aan de coronamaatregelen. De chef de mission van TeamNL beaamde op een persconferentie dat in het dorp niet iedereen het zo nauw neemt met de regels. "Dat klopt, dat gebeurt", aldus Van den Hoogenband.

De staf van TeamNL heeft de regels voor de Nederlandse sporters verder aangescherpt. Zo mogen ze alleen nog maar de gezamenlijke lounge in om koffie of thee te halen. Dat moeten ze vervolgens in hun eigen kamer opdrinken. De staf roept de sporters ook op om zoveel mogelijk de trappen te gebruiken in plaats van de lift. Tijdstippen waarop het druk is in de gemeenschappelijke eetzaal, zijn als 'no go' aangemerkt voor de Nederlandse sporters. De atleten hebben zoveel mogelijk een eigen kamer gekregen.

"Je moet solidair zijn, elkaar in de waarde laten en elkaar helpen", zegt Van den Hoogenband, die de afgelopen dagen werd geconfronteerd met zes positieve coronatests binnen zijn ploeg. "Wij hebben maatregelen getroffen om onze collega's en de Japanners te beschermen. We kunnen alleen maar hopen dat andere landen dat ook voor ons doen."

Mondkapje

Alle deelnemers aan de Spelen, inclusief begeleiders en journalisten, moeten zowel binnen als buiten een mondkapje dragen en onderling minimaal 1 meter afstand houden. Toch zitten de bussen waarmee iedereen wordt vervoerd soms overvol. In de perscentra zijn ook journalisten te zien die geen mondkapje dragen.

Volgens Van den Hoogenband zijn er geen sporters die hebben aangegeven graag buiten het olympisch dorp in een hotel te willen verblijven. "Ze voelen zich senang met de maatregelen die we treffen. Maar mochten sporters dat wel willen, dan staan we er voor open om te kijken of dat zou kunnen en of het voor een verbeterde situatie zorgt om goed te presteren. We zijn continu een balans aan het zoeken. Maar op 1, 2, 3, 4, 5 en 6 van de prioriteitenlijst staat presteren. Sporters hebben zo lang in soberheid geleefd om hier een goede prestatie te kunnen leveren."

Meer uit Sport

Seizoen atleet Laros door achillespeesblessure ten einde

ARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.

5 uur geleden
Golfer Fox wint British Open

SOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.

5 uur geleden
Pogačar: Tour is niet meer hetzelfde na uitvallen Vingegaard

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Tour de France is na het uitvallen van Jonas Vingegaard niet meer hetzelfde volgens Tadej Pogačar. De Sloveense geletruidrager zei dat zondag in een flashinterview na afloop van de vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk.

5 uur geleden
Coureur Antonelli vindt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Mercedes-coureur Kimi Antonelli voelt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft. De 19-jarige Italiaan boekte zijn zesde seizoenszege in de Grote Prijs van België en vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap van de Formule 1.

7 uur geleden
Evenepoel wint vijftiende etappe voor geletruidrager Pogačar

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijftiende etappe in de Tour de France gewonnen. De Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe ging in de rit van Champagnole over 183,9 kilometer naar Plateau de Solaison als eerste over de streep voor geletruidrager Tadej Pogačar.

8 uur geleden
Vingegaard valt in vijftiende etappe en verlaat Tour de France

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike is uitgevallen in de Tour de France. Hij kwam 20 kilometer voor de finish in Plateau de Solaison ten val. Vingegaard stond op de tweede plaats in het algemeen klassement op 4,5 minuut achterstand op geletruidrager Tadej Pogačar.

8 uur geleden
Verstappen noemt podiumplaats in GP van België best goed

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was tevreden na zijn derde plaats in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen moest alleen de Italiaan Kimi Antonelli (Mercedes) en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) voor zich dulden. "Om op het podium te staan is best goed, de derde plaats is goed", zei Verstappen in het flashinterview.

9 uur geleden