Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Hoogenband pleit voor meer solidariteit in olympisch dorp

Van den Hoogenband pleit voor meer solidariteit in olympisch dorp

TOKIO (ANP) - Pieter van den Hoogenband roept alle bewoners van het olympisch dorp op om zich zo goed mogelijk te houden aan de coronamaatregelen. De chef de mission van TeamNL beaamde op een persconferentie dat in het dorp niet iedereen het zo nauw neemt met de regels. "Dat klopt, dat gebeurt", aldus Van den Hoogenband.

De staf van TeamNL heeft de regels voor de Nederlandse sporters verder aangescherpt. Zo mogen ze alleen nog maar de gezamenlijke lounge in om koffie of thee te halen. Dat moeten ze vervolgens in hun eigen kamer opdrinken. De staf roept de sporters ook op om zoveel mogelijk de trappen te gebruiken in plaats van de lift. Tijdstippen waarop het druk is in de gemeenschappelijke eetzaal, zijn als 'no go' aangemerkt voor de Nederlandse sporters. De atleten hebben zoveel mogelijk een eigen kamer gekregen.

"Je moet solidair zijn, elkaar in de waarde laten en elkaar helpen", zegt Van den Hoogenband, die de afgelopen dagen werd geconfronteerd met zes positieve coronatests binnen zijn ploeg. "Wij hebben maatregelen getroffen om onze collega's en de Japanners te beschermen. We kunnen alleen maar hopen dat andere landen dat ook voor ons doen."

Mondkapje

Alle deelnemers aan de Spelen, inclusief begeleiders en journalisten, moeten zowel binnen als buiten een mondkapje dragen en onderling minimaal 1 meter afstand houden. Toch zitten de bussen waarmee iedereen wordt vervoerd soms overvol. In de perscentra zijn ook journalisten te zien die geen mondkapje dragen.

Volgens Van den Hoogenband zijn er geen sporters die hebben aangegeven graag buiten het olympisch dorp in een hotel te willen verblijven. "Ze voelen zich senang met de maatregelen die we treffen. Maar mochten sporters dat wel willen, dan staan we er voor open om te kijken of dat zou kunnen en of het voor een verbeterde situatie zorgt om goed te presteren. We zijn continu een balans aan het zoeken. Maar op 1, 2, 3, 4, 5 en 6 van de prioriteitenlijst staat presteren. Sporters hebben zo lang in soberheid geleefd om hier een goede prestatie te kunnen leveren."

Meer uit Sport

Basketballer James begint 23e seizoen met zege

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).

42 minuten geleden
Boermans/De Groot uitgeschakeld op WK beachvolleybal

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.

1 uur geleden
NBA-vedette James doet niet mee aan Spelen in LA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.

14 uur geleden
Norris klaar voor 'laatste push' in titelstrijd Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.

17 uur geleden
Argentijnse rechter ontslagen na ongeldig proces dood Maradona

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.

18 uur geleden
Kooij krijgt bij nieuwe ploeg hulp van ploegleider Renshaw

PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.

22 uur geleden
Schaatsers Groenewoud en Bosker terug op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.

1 dag geleden