Van den Hoogenband maakt op slotdag Spelen pas de balans op
TOKIO (ANP) - Pieter van den Hoogenband maakt pas op de slotdag van de Olympische Spelen de balans op. De chef de mission van TeamNL wilde op dag 4 van de Spelen weinig kwijt over de prestaties tot nu toe. "Het gaat alle kanten op. We hebben nog dertien dagen te gaan, alle dagen zullen we winnen en verliezen. Op 8 augustus maken we de totale balans op", zei Van den Hoogenband op een persconferentie in het olympisch dorp.
De oogst tot nu toe bestaat uit drie zilveren medailles. Daar staan nogal wat teleurstellingen tegenover. De wielrensters grepen in de wegwedstrijd door een communicatiefout naast het goud en de jacht van Mathieu van der Poel op goud in de mountainbikewedstrijd eindigde al in de eerste ronde door een val. Ook in de turnhal waren er vooral tegenvallers. De sporters van TeamNL kwamen ook al een paar keer uit op de vierde plaats.
"De afgelopen dagen hebben wel weer bewezen hoe veelzijdig en vooral onvoorspelbaar topsport kan zijn. We hebben gelachen en gehuild. We leerden in korte tijd ook dat er geen garanties zijn, dat je in de internationale topsport wordt afgerekend op één moment", aldus Van den Hoogenband.
"Laat ik heel duidelijk zijn: we liggen niet achter op schema, maar ook niet voor. Sport op dit niveau laat zich niet in schema's proppen. Ik zie een professionele sportploeg die zich in bijzondere omstandigheden zeer strijdbaar toont, die valt en opstaat, die er alles aan doet om de potentie om te zetten in klinkende prestaties. We weten dat er mindere dagen zijn. We gaan onverstoorbaar door met waar we hier voor zijn."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
7 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
11 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
11 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
15 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.
17 uur geleden