Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Hoogenband maakt op slotdag Spelen pas de balans op

Van den Hoogenband maakt op slotdag Spelen pas de balans op

TOKIO (ANP) - Pieter van den Hoogenband maakt pas op de slotdag van de Olympische Spelen de balans op. De chef de mission van TeamNL wilde op dag 4 van de Spelen weinig kwijt over de prestaties tot nu toe. "Het gaat alle kanten op. We hebben nog dertien dagen te gaan, alle dagen zullen we winnen en verliezen. Op 8 augustus maken we de totale balans op", zei Van den Hoogenband op een persconferentie in het olympisch dorp.

De oogst tot nu toe bestaat uit drie zilveren medailles. Daar staan nogal wat teleurstellingen tegenover. De wielrensters grepen in de wegwedstrijd door een communicatiefout naast het goud en de jacht van Mathieu van der Poel op goud in de mountainbikewedstrijd eindigde al in de eerste ronde door een val. Ook in de turnhal waren er vooral tegenvallers. De sporters van TeamNL kwamen ook al een paar keer uit op de vierde plaats.

"De afgelopen dagen hebben wel weer bewezen hoe veelzijdig en vooral onvoorspelbaar topsport kan zijn. We hebben gelachen en gehuild. We leerden in korte tijd ook dat er geen garanties zijn, dat je in de internationale topsport wordt afgerekend op één moment", aldus Van den Hoogenband.

"Laat ik heel duidelijk zijn: we liggen niet achter op schema, maar ook niet voor. Sport op dit niveau laat zich niet in schema's proppen. Ik zie een professionele sportploeg die zich in bijzondere omstandigheden zeer strijdbaar toont, die valt en opstaat, die er alles aan doet om de potentie om te zetten in klinkende prestaties. We weten dat er mindere dagen zijn. We gaan onverstoorbaar door met waar we hier voor zijn."

Meer uit Sport

KLM Open keert in 2027 terug naar Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.

3 uur geleden
Klaver soepeltjes naar halve finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.

4 uur geleden
Zieke wielrenner Brennan (Visma-Lease a Bike) mist Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.

6 uur geleden
Sloveense basketballer Doncic blinkt uit met 60 punten bij Lakers

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.

7 uur geleden
Tennisster Swiatek direct uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.

7 uur geleden
Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

21 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

21 uur geleden