Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Hoogenband maakt op slotdag Spelen pas de balans op

Van den Hoogenband maakt op slotdag Spelen pas de balans op

TOKIO (ANP) - Pieter van den Hoogenband maakt pas op de slotdag van de Olympische Spelen de balans op. De chef de mission van TeamNL wilde op dag 4 van de Spelen weinig kwijt over de prestaties tot nu toe. "Het gaat alle kanten op. We hebben nog dertien dagen te gaan, alle dagen zullen we winnen en verliezen. Op 8 augustus maken we de totale balans op", zei Van den Hoogenband op een persconferentie in het olympisch dorp.

De oogst tot nu toe bestaat uit drie zilveren medailles. Daar staan nogal wat teleurstellingen tegenover. De wielrensters grepen in de wegwedstrijd door een communicatiefout naast het goud en de jacht van Mathieu van der Poel op goud in de mountainbikewedstrijd eindigde al in de eerste ronde door een val. Ook in de turnhal waren er vooral tegenvallers. De sporters van TeamNL kwamen ook al een paar keer uit op de vierde plaats.

"De afgelopen dagen hebben wel weer bewezen hoe veelzijdig en vooral onvoorspelbaar topsport kan zijn. We hebben gelachen en gehuild. We leerden in korte tijd ook dat er geen garanties zijn, dat je in de internationale topsport wordt afgerekend op één moment", aldus Van den Hoogenband.

"Laat ik heel duidelijk zijn: we liggen niet achter op schema, maar ook niet voor. Sport op dit niveau laat zich niet in schema's proppen. Ik zie een professionele sportploeg die zich in bijzondere omstandigheden zeer strijdbaar toont, die valt en opstaat, die er alles aan doet om de potentie om te zetten in klinkende prestaties. We weten dat er mindere dagen zijn. We gaan onverstoorbaar door met waar we hier voor zijn."

Meer uit Sport

Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

1 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

2 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

13 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

16 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

20 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

23 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

1 dag geleden