Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Hoogenband kijkt uit naar 'soort thuiswedstrijd' in Parijs

Van den Hoogenband kijkt uit naar 'soort thuiswedstrijd' in Parijs

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband verheugt zich een jaar voor de Olympische Spelen van Parijs al zichtbaar op zijn tweede editie van de Spelen als chef de mission. Waar de Spelen van Tokio twee jaar geleden onder strenge voorwaarden en zonder publiek plaatsvonden, lijkt het erop dat de Nederlandse fans volgend jaar massaal afreizen naar Frankrijk.

"Het wordt echt een soort van thuiswedstrijd en wij hebben met het Oranje-legioen straks een extra wapen", zegt Van den Hoogenband, die afgelopen week een aantal dagen in Parijs verbleef. "Ik ben echt heel erg enthousiast geraakt. De venues die gebouwd worden zijn echt waanzinnig en liggen op geweldige plekken. Parijs is natuurlijk een historische stad, die ook nog eens sport ademt. En die Fransen kunnen echt tekeergaan, dat hebben we afgelopen weekend met de Tour de France opnieuw gezien."

Van den Hoogenband (45) bracht ook een bezoek aan het olympisch dorp en heeft naar eigen zeggen "de eerste slag al geslagen". Volgens de chef de mission heeft hij voor de Nederlandse ploeg een ideale plek in het dorp weten te bedingen.

"We zitten op een rustige plek en gunstig ten opzichte van de eetgelegenheid en het vervoer. De verdeling van de verblijven is een spel en ik denk dat we daar best goed in zijn, om het net even iets slimmer te doen dan de concurrentie. Door de ervaring en de status die we als land hebben, kunnen we dat spel - dat je ook niet te serieus moet nemen - wel slim spelen."

Van den Hoogenband denkt met een ploeg van zo'n driehonderd sporters naar Parijs af te reizen. Komend jaar gaat hij hun prestaties nauwlettend in de gaten houden. "Maar er is momenteel al een hoop gaande. De race van Femke Bol van afgelopen weekend was puur genieten, tussen de wereldtop. Net als de zilveren plak van Arno Kamminga en de Leeuwinnen die goed zijn gestart op het WK. De goede lijn is ingezet en hopelijk kunnen we die doortrekken naar Parijs."

Komend jaar staat voor Van den Hoogenband alles in het teken van de "randvoorwaarden goed neerzetten". "Ik heb mijn vrouw beloofd het nooit meer over 'het optimale prestatieklimaat' te hebben. Maar het komt neer op de omstandigheden creëren waarin de hoofdrolspelers kunnen excelleren."

Daarbij gaat het ook om details. "Heel simpel: Sifan Hassan heeft 's ochtends behoefte aan een goede bak koffie. En Harrie Lavreysen heeft me ingefluisterd dat hij een goede rijstkoker nodig heeft", aldus de chef de mission. "Ik moet ze ontlasten, zodat ze goed gefocust kunnen presteren."

Meer uit Sport

New York Knicks voor het eerst sinds 1999 naar NBA-finale

CLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.

2 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

14 uur geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

17 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

19 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

21 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

22 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

22 uur geleden