Van den Hoogenband haalt sporter met corona niet uit competitie
PARIJS (ANP) - Mocht een Nederlandse olympiër positief testen op corona bij de Spelen in Parijs, dan wordt die sporter niet uit competitie gehaald. Dat benadrukte chef de mission Pieter van den Hoogenband op een persmoment in het olympisch dorp. "Daar hoeft niemand zich zorgen over te maken", zei hij.
Testen is niet verplicht en ook het dragen van mondkapjes wordt door NOC*NSF niet verplicht gesteld. Wel is er een advies om in drukke ruimten een mondkapje te dragen en geen hand of knuffel te geven.
"Gebruik vooral je gezonde verstand", zegt Van den Hoogenband. "Onze sporters zijn zich er heel goed van bewust dat het virus effect heeft op hun prestaties en vanuit dat oogpunt beredeneren wij het. We hebben ze goed geïnformeerd."
Medailles
"Onze sporters zijn heel gedisciplineerd en snappen dat hun prestatie in gevaar komt als ze niet zorgvuldig zijn. We hebben ze richtlijnen meegegeven en adviezen, maar leggen de verantwoordelijkheid bij de sporter zelf. Dat geldt ook voor de begeleiders", aldus de voormalig olympisch zwemkampioen.
Tennisster Demi Schuurs beaamde de lezing van Van den Hoogenband. "Het is de verantwoordelijkheid van de sporter zelf en ik vind dat wij er op een goede manier mee omgaan. We zijn hier om te presteren en medailles te halen, en daar doe je alles aan."
De adviezen en richtlijnen komen vanuit de sportkoepel zelf. Het IOC heeft geen coronaprotocol voor de Spelen in Parijs.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
14 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
16 uur geleden