Van den Hoogenband haalt sporter met corona niet uit competitie
PARIJS (ANP) - Mocht een Nederlandse olympiër positief testen op corona bij de Spelen in Parijs, dan wordt die sporter niet uit competitie gehaald. Dat benadrukte chef de mission Pieter van den Hoogenband op een persmoment in het olympisch dorp. "Daar hoeft niemand zich zorgen over te maken", zei hij.
Testen is niet verplicht en ook het dragen van mondkapjes wordt door NOC*NSF niet verplicht gesteld. Wel is er een advies om in drukke ruimten een mondkapje te dragen en geen hand of knuffel te geven.
"Gebruik vooral je gezonde verstand", zegt Van den Hoogenband. "Onze sporters zijn zich er heel goed van bewust dat het virus effect heeft op hun prestaties en vanuit dat oogpunt beredeneren wij het. We hebben ze goed geïnformeerd."
Medailles
"Onze sporters zijn heel gedisciplineerd en snappen dat hun prestatie in gevaar komt als ze niet zorgvuldig zijn. We hebben ze richtlijnen meegegeven en adviezen, maar leggen de verantwoordelijkheid bij de sporter zelf. Dat geldt ook voor de begeleiders", aldus de voormalig olympisch zwemkampioen.
Tennisster Demi Schuurs beaamde de lezing van Van den Hoogenband. "Het is de verantwoordelijkheid van de sporter zelf en ik vind dat wij er op een goede manier mee omgaan. We zijn hier om te presteren en medailles te halen, en daar doe je alles aan."
De adviezen en richtlijnen komen vanuit de sportkoepel zelf. Het IOC heeft geen coronaprotocol voor de Spelen in Parijs.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
3 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
4 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
9 uur geleden