Van den Hoogenband haalt sporter met corona niet uit competitie
PARIJS (ANP) - Mocht een Nederlandse olympiër positief testen op corona bij de Spelen in Parijs, dan wordt die sporter niet uit competitie gehaald. Dat benadrukte chef de mission Pieter van den Hoogenband op een persmoment in het olympisch dorp. "Daar hoeft niemand zich zorgen over te maken", zei hij.
Testen is niet verplicht en ook het dragen van mondkapjes wordt door NOC*NSF niet verplicht gesteld. Wel is er een advies om in drukke ruimten een mondkapje te dragen en geen hand of knuffel te geven.
"Gebruik vooral je gezonde verstand", zegt Van den Hoogenband. "Onze sporters zijn zich er heel goed van bewust dat het virus effect heeft op hun prestaties en vanuit dat oogpunt beredeneren wij het. We hebben ze goed geïnformeerd."
Medailles
"Onze sporters zijn heel gedisciplineerd en snappen dat hun prestatie in gevaar komt als ze niet zorgvuldig zijn. We hebben ze richtlijnen meegegeven en adviezen, maar leggen de verantwoordelijkheid bij de sporter zelf. Dat geldt ook voor de begeleiders", aldus de voormalig olympisch zwemkampioen.
Tennisster Demi Schuurs beaamde de lezing van Van den Hoogenband. "Het is de verantwoordelijkheid van de sporter zelf en ik vind dat wij er op een goede manier mee omgaan. We zijn hier om te presteren en medailles te halen, en daar doe je alles aan."
De adviezen en richtlijnen komen vanuit de sportkoepel zelf. Het IOC heeft geen coronaprotocol voor de Spelen in Parijs.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
5 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
8 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
9 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
14 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
15 uur geleden