Van den Hoogenband haalt sporter met corona niet uit competitie
PARIJS (ANP) - Mocht een Nederlandse olympiër positief testen op corona bij de Spelen in Parijs, dan wordt die sporter niet uit competitie gehaald. Dat benadrukte chef de mission Pieter van den Hoogenband op een persmoment in het olympisch dorp. "Daar hoeft niemand zich zorgen over te maken", zei hij.
Testen is niet verplicht en ook het dragen van mondkapjes wordt door NOC*NSF niet verplicht gesteld. Wel is er een advies om in drukke ruimten een mondkapje te dragen en geen hand of knuffel te geven.
"Gebruik vooral je gezonde verstand", zegt Van den Hoogenband. "Onze sporters zijn zich er heel goed van bewust dat het virus effect heeft op hun prestaties en vanuit dat oogpunt beredeneren wij het. We hebben ze goed geïnformeerd."
Medailles
"Onze sporters zijn heel gedisciplineerd en snappen dat hun prestatie in gevaar komt als ze niet zorgvuldig zijn. We hebben ze richtlijnen meegegeven en adviezen, maar leggen de verantwoordelijkheid bij de sporter zelf. Dat geldt ook voor de begeleiders", aldus de voormalig olympisch zwemkampioen.
Tennisster Demi Schuurs beaamde de lezing van Van den Hoogenband. "Het is de verantwoordelijkheid van de sporter zelf en ik vind dat wij er op een goede manier mee omgaan. We zijn hier om te presteren en medailles te halen, en daar doe je alles aan."
De adviezen en richtlijnen komen vanuit de sportkoepel zelf. Het IOC heeft geen coronaprotocol voor de Spelen in Parijs.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
11 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
13 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
13 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
14 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
15 uur geleden