Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Hoogenband gaat Spelen evalueren en nadenken over Parijs

Van den Hoogenband gaat Spelen evalueren en nadenken over Parijs

TOKIO (ANP) - Pieter van den Hoogenband gaat de komende periode nadenken of hij door wil gaan als chef de mission van de Nederlandse sportploeg. De 43-jarige Van den Hoogenband fungeerde in Tokio voor het eerst als chef de mission van TeamNL op de Olympische Spelen, nadat hij die functie eerder twee keer had bekleed bij het Youth Olympic Festival en ook bij de Europese Spelen.

"Toen ik hieraan begon, heb ik de intentie uitgesproken om het ook in Parijs te doen", zei Van den Hoogenband over de Spelen van 2024. "Er werd in mij geïnvesteerd, ik heb een mooi netwerk mogen opbouwen. Maar het is niet aan mij. Ik denk dat sporters en coaches heel goed kunnen presteren, met of zonder mijn aanwezigheid. We gaan de zaken goed evalueren. Ik ga het ook bespreken met mijn gezin, want daar heeft het ook impact op."

De drievoudig olympisch zwemkampioen zei uit te zien naar de hereniging met zijn gezin. "Ze hebben me enorm gemist, gelukkig. Door al die toernooien van de afgelopen jaren heb ik bij drie van mijn vier kinderen de eindmusical van school moeten missen."

Leerzaam

Van den Hoogenband had in de aanloop naar de Spelen van Tokio een jaar hard getraind, om ook zelf in topconditie te zijn. "Omdat ik vind dat onze ploeg een chef verdient die zowel fysiek als mentaal topfit is. Ik ben overtollige kilo's kwijtgeraakt en omdat ik fit ben, kon ik veel hebben. We hebben hier veel korte nachtjes gehad, regelmatig ging 's ochtends vroeg al de telefoon. Wel of geen besmettingen, dat was dan de vraag. Het was knallen geblazen voor de hele begeleidingsstaf, iedereen heeft zich weggecijferd zodat de hoofdrolspelers konden doen waar ze goed in zijn en dat is sporten. Dat hebben ze op een heel mooie manier terugbetaald door medailles te winnen."

Van den Hoogenband zei dat zijn eerste Spelen als chef de mission "leerzaam" zijn geweest. "Je leert jezelf ontwikkelen, de talen spreken van de verschillende instanties waarmee je te maken hebt. Maar niemand is perfect, zeker ik niet. Achteraf gezien was de persconferentie die ik gaf in het begin van het toernooi niet mijn beste." Sportkoepel NOC*NSF riep de pers toen bijeen in het olympisch dorp na een aantal coronagevallen binnen de ploeg. Van den Hoogenband benadrukte in het gesprek vooral dat NOC*NSF er alles aan gedaan zou hebben om zulke situaties te voorkomen.

"Ik heb eigenlijk onderschat wat toen de meest prangende vraag was, daar had ik langer bij stil moeten staan, de zaken beter moeten uitleggen. We weten nu dat op die betreffende reisdag zaken verkeerd zijn gegaan, waardoor mensen besmet zijn geraakt. Wat precies, dat kunnen we niet met zekerheid zeggen, dat gaan we goed evalueren om te voorkomen dat zoiets in de toekomst nog een keer gebeurt. Zelf heb ik een hoop geleerd van die persconferentie. Hopelijk krijg ik de kans om het een keer beter te doen."

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

10 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

10 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

12 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

12 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

13 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

13 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden