Van den Hoogenband: diep respect voor roeiers
TOKIO (ANP) - Chef de mission Pieter van den Hoogenband heeft de roeiers van de Nederlandse ploeg geroemd om hun veerkracht. De ploeg werd hard getroffen door drie coronabesmettingen, met tal van beperkende maatregelen als gevolg, maar wist woensdag op de Olympische Spelen in Tokio liefst vier medailles te winnen.
"Zoveel respect voor onze roeiende mannen en vrouwen die vandaag een waanzinnige prestatie hebben geleverd", meldde Van den Hoogenband op Twitter. "De besmettingen, de onzekerheden die dit met zich meebrengt en de aangescherpte maatregelen op en rondom de venue zorgden voor een verre van ideale voorbereiding. Maar in plaats van stress werd het een schoolvoorbeeld van kracht halen uit tegenslag. Hulde!"
Nooit eerde haalden Nederlandse roeiers op de Olympische Spelen vier medailles op één dag. De mannen dubbelvier veroverde goud, de mannen dubbeltwee en de vrouwen vier-zonder pakten zilver en de vrouwen dubbeltwee bemachtigde brons. Op de Spelen van Rio in 2016 scoorde de Nederlandse roeiploeg drie medailles.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
8 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
11 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
13 uur geleden