Van den Hoogenband: diep respect voor roeiers
TOKIO (ANP) - Chef de mission Pieter van den Hoogenband heeft de roeiers van de Nederlandse ploeg geroemd om hun veerkracht. De ploeg werd hard getroffen door drie coronabesmettingen, met tal van beperkende maatregelen als gevolg, maar wist woensdag op de Olympische Spelen in Tokio liefst vier medailles te winnen.
"Zoveel respect voor onze roeiende mannen en vrouwen die vandaag een waanzinnige prestatie hebben geleverd", meldde Van den Hoogenband op Twitter. "De besmettingen, de onzekerheden die dit met zich meebrengt en de aangescherpte maatregelen op en rondom de venue zorgden voor een verre van ideale voorbereiding. Maar in plaats van stress werd het een schoolvoorbeeld van kracht halen uit tegenslag. Hulde!"
Nooit eerde haalden Nederlandse roeiers op de Olympische Spelen vier medailles op één dag. De mannen dubbelvier veroverde goud, de mannen dubbeltwee en de vrouwen vier-zonder pakten zilver en de vrouwen dubbeltwee bemachtigde brons. Op de Spelen van Rio in 2016 scoorde de Nederlandse roeiploeg drie medailles.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De roeiers van de mannenacht hebben zich geplaatst voor de finale op de WK in eigen land. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos won de Nederlandse boot, regerend wereldkampioen, zondagochtend zijn halve finale voor de boten uit Groot-Brittannië en Duitsland. De finale is zondagmiddag om 13.38 uur.
34 minuten geledenMONTERREY (ANP/RTR) - Tennisster Diane Parry heeft op het toernooi van Monterrey haar eerste WTA-titel veroverd. De 23-jarige Française versloeg Elise Mertens uit België in drie sets: 6-4 0-6 6-3.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Ethiopiër Addisu Gobena heeft de marathon van Sydney gewonnen. De zege bij de vrouwen ging naar de Keniaanse Peres Jepchirchir.
2 uur geledenXERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen en een gebroken nekwervel overgehouden aan zijn valpartij in de achtste etappe van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates zaterdagavond bekendgemaakt via X. De Sloveense wereldkampioen viel zaterdag in een vlakke etappe in de rode leiderstrui en moest de koers verlaten.
14 uur geledenXERACO (ANP) - Enric Mas, de nieuwe Spaanse leider in de Vuelta, heeft zaterdag bij de podiumceremonie geweigerd de rode leiderstrui aan te trekken. Hij nam de leiding over van Tadej Pogačar, die tijdens de achtste etappe hard ten val kwam en de koers moest verlaten. Voorafgaand aan de rit stond Mas 3.50 minuten achter de Sloveense wereldkampioen en leek de Vuelta al beslist.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeyvrouwen vindt dat zijn speelsters "veel te weinig" hebben gecreëerd tijdens de WK-finale tegen Argentinië. Zijn ploeg verloor uiteindelijk na shoot-outs.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Yibbi Jansen (26) baalt van de verloren WK-finale in eigen land. Argentinië bleek in het Wagener Stadion na shoot-outs te sterk en hield Oranje daarmee af van een vierde wereldtitel op rij.
16 uur geleden