Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Hoogenband: alles onder controle, ondanks besmettingen

Van den Hoogenband: alles onder controle, ondanks besmettingen

TOKIO (ANP) - Hoewel de Nederlandse sportploeg in Japan al voor de start van de Olympische Spelen te maken heeft met drie coronabesmettingen, maakt chef de mission Pieter van den Hoogenband zich geen zorgen. "We hebben het echt onder controle", zei hij een dag voor de opening van de Spelen in Tokio. "Ik bespeur ook niet iets van paniek of enorme stress binnen de ploeg."

Woensdag bleek dat skateboardster Candy Jacobs positief is bevonden op het coronavirus. Een dag later volgden taekwondoka Reshmie Oogink en een staflid van de roeiploeg, dat anoniem wil blijven.

"Dit is een scenario waar we eigenlijk al rekening mee hadden gehouden", aldus Van den Hoogenband. "We hebben dit natuurlijk liever niet. Maar ook hier zijn we op voorbereid." De maatregelen in het olympisch dorp aanscherpen is volgens de chef de mission niet nodig. "Iedereen weet dondersgoed hoe het playbook eruitziet en wat de maatregelen zijn. Natuurlijk proberen we die perfect na te leven. Maar dat deden we hiervoor ook al."

Zware dagen

De oud-topzwemmer, die zelf drie olympische titels pakte, bekende dat TeamNL "twee zware dagen" achter de rug heeft met drie besmettingen. "In de eerste plaats is het voor de betrokkenen verschrikkelijk. Candy ziet de kans voorbij gaan om hier als debutant in actie te komen. Reshmie heeft twee jaar geknokt om hier te komen. En dan is het al klaar voordat het begint. De regels worden strak gehanteerd en ze zijn er om ons te beschermen. Daar hebben zij echter niets aan. Voor hen is het al voorbij voordat het begon. Dat is keihard."

Alle Nederlandse sporters zijn voor vertrek drie keer getest op het coronavirus. In Japan moeten ze iedere dag een buisje met speeksel inleveren voor controle. Van den Hoogenband wilde niet speculeren over de vraag hoe de besmettingen dan toch ontstaan zijn.

Volgens sportkoepel NOC*NSF is het min of meer uitgesloten dat meer sporters uit de ploeg in quarantaine moeten omdat ze door de organisatie als 'close contact' worden gezien. Dat is volgens het officiële playbook met de coronaregels het geval als iemand meer dan een kwartier zonder mondkapje op binnen 1 meter is geweest van een positief getest persoon. "We hebben de sporters nogmaals verteld dat het dragen van een mondkapje cruciaal is", aldus een woordvoerder van NOC*NSF. "Daarmee sluit je bijna helemaal uit dat je als 'close contact' wordt gezien."

Meer uit Sport

Tennisster Gauff boos over uitzenden kapotslaan racket

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.

9 uur geleden
Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

12 uur geleden
Verstappen voor het eerst circuit op met nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.

13 uur geleden
Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.

14 uur geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

18 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

1 dag geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

1 dag geleden