Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Hoogenband: alles onder controle, ondanks besmettingen

Van den Hoogenband: alles onder controle, ondanks besmettingen

TOKIO (ANP) - Hoewel de Nederlandse sportploeg in Japan al voor de start van de Olympische Spelen te maken heeft met drie coronabesmettingen, maakt chef de mission Pieter van den Hoogenband zich geen zorgen. "We hebben het echt onder controle", zei hij een dag voor de opening van de Spelen in Tokio. "Ik bespeur ook niet iets van paniek of enorme stress binnen de ploeg."

Woensdag bleek dat skateboardster Candy Jacobs positief is bevonden op het coronavirus. Een dag later volgden taekwondoka Reshmie Oogink en een staflid van de roeiploeg, dat anoniem wil blijven.

"Dit is een scenario waar we eigenlijk al rekening mee hadden gehouden", aldus Van den Hoogenband. "We hebben dit natuurlijk liever niet. Maar ook hier zijn we op voorbereid." De maatregelen in het olympisch dorp aanscherpen is volgens de chef de mission niet nodig. "Iedereen weet dondersgoed hoe het playbook eruitziet en wat de maatregelen zijn. Natuurlijk proberen we die perfect na te leven. Maar dat deden we hiervoor ook al."

Zware dagen

De oud-topzwemmer, die zelf drie olympische titels pakte, bekende dat TeamNL "twee zware dagen" achter de rug heeft met drie besmettingen. "In de eerste plaats is het voor de betrokkenen verschrikkelijk. Candy ziet de kans voorbij gaan om hier als debutant in actie te komen. Reshmie heeft twee jaar geknokt om hier te komen. En dan is het al klaar voordat het begint. De regels worden strak gehanteerd en ze zijn er om ons te beschermen. Daar hebben zij echter niets aan. Voor hen is het al voorbij voordat het begon. Dat is keihard."

Alle Nederlandse sporters zijn voor vertrek drie keer getest op het coronavirus. In Japan moeten ze iedere dag een buisje met speeksel inleveren voor controle. Van den Hoogenband wilde niet speculeren over de vraag hoe de besmettingen dan toch ontstaan zijn.

Volgens sportkoepel NOC*NSF is het min of meer uitgesloten dat meer sporters uit de ploeg in quarantaine moeten omdat ze door de organisatie als 'close contact' worden gezien. Dat is volgens het officiële playbook met de coronaregels het geval als iemand meer dan een kwartier zonder mondkapje op binnen 1 meter is geweest van een positief getest persoon. "We hebben de sporters nogmaals verteld dat het dragen van een mondkapje cruciaal is", aldus een woordvoerder van NOC*NSF. "Daarmee sluit je bijna helemaal uit dat je als 'close contact' wordt gezien."

Meer uit Sport

Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

26 minuten geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

2 uur geleden
Teambazen: Verstappen voor vijfde keer op rij beste F1-coureur

LONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.

4 uur geleden
Komende editie marathon van Amsterdam binnen een week uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.

6 uur geleden
Van Gerwen via Duitser Merk naar achtste finales WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.

17 uur geleden
Routinier Bergsma kan zich voorzichtig opmaken voor vierde Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.

18 uur geleden
Van de Bunt vindt het prima om de verrassing van het OKT te zijn

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.

18 uur geleden