Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Heuvel: Bouterse was dit jaar in Cuba en Venezuela

Van den Heuvel: Bouterse was dit jaar in Cuba en Venezuela

AMSTERDAM (ANP) - Desi Bouterse is dit jaar, nadat hij in januari onderdook, voor medische behandeling in Cuba en Venezuela geweest. Dat zegt misdaadverslaggever John van den Heuvel vrijdag in de podcast Het Telegraafkwartier. Bouterse moest twintig jaar celstraf uitzitten voor zijn aandeel in de Decembermoorden van 1982 waarbij vijftien weerloze tegenstanders van zijn militaire regime zijn vermoord.

Na zijn definitieve veroordeling verdween de voormalige legerleider van de radar, samen met zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel die vijftien jaar moest uitzitten. De twee werden internationaal gezocht: hun gegevens stonden vanaf maart 2024 op de most wanted-lijst van Interpol.

Van den Heuvel zegt dat hij signalen heeft ontvangen over de verdwijning van Bouterse. De ex-president zou aanvankelijk in Suriname zijn ondergedoken. "Alleen, er was één groot probleem bij hem: zijn zwakke gezondheid", zegt Van den Heuvel. Bouterse had volgens hem behandeling nodig voor nierfalen of nierproblemen. "En die heeft hij, dat staat ook vast, gekregen in Cuba. En onder andere ook in Venezuela."

De verslaggever stelt dat hij getuigen heeft gesproken die Bouterse in die landen hebben gezien. Volgens Van den Heuvel verbleef de ex-president de laatste tijd weer in Suriname omdat hij mogelijk zijn dood voelde naderen of wist dat er medisch gezien niet veel meer mogelijk was.

Meer uit Binnenland

Dwangsommen voor trage asielbesluiten kosten IND 106 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.

25 minuten geleden
Kabinet schetst scenario's box 3, kosten schatkist tot 20 miljard

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.

47 minuten geleden
Treinverkeer blijft verstoord op meerdere trajecten

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer ligt ook dinsdagmiddag nog op meerdere trajecten plat. Zo rijden er tot zeker 17.00 uur geen treinen tussen Deventer en Enschede en tussen Zutphen en Hengelo. Ook op enkele andere lijnen in het midden en oosten van het land zijn nog problemen.

1 uur geleden
Kabinet wil 5,1 miljard extra besteden aan infrastructuur

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil 5,1 miljard euro extra uittrekken tot en met 2040 voor het Mobiliteitsfonds waarmee veel infrastructuur wordt betaald. Dat geld moet bovenop de miljarden komen die in het coalitieakkoord al zijn afgesproken, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

1 uur geleden
Kabinet wil extra bezuinigen door regels te versimpelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende tien jaar flink extra bezuinigen door regels te schrappen en te versimpelen. In de Miljoenennota staat dat 200 miljoen euro per jaar moet worden bezuinigd in 2028 en 2029. Vanaf 2031 moet dat jaarlijks 200 miljoen euro worden, oplopend tot 1 miljard euro vanaf 2035.

2 uur geleden
Begroting Defensie groeit naar bijna 29 miljard euro

DEN HAAG (ANP) - De begroting van Defensie groeit volgend jaar naar 28,9 miljard euro. Ongeveer de helft van dat bedrag gaat naar nieuw materieel, innovatie en vastgoed, laat het ministerie in een verklaring weten.

2 uur geleden
Raad van State: er is geen tijd meer voor uitstel klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - De overheid kan besluiten over klimaatbeleid niet langer uitstellen, vindt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur hekelt dat het kabinet-Jetten nieuwe plannen pas volgend voorjaar wil maken.

2 uur geleden