Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Heuvel: Bouterse was dit jaar in Cuba en Venezuela

Van den Heuvel: Bouterse was dit jaar in Cuba en Venezuela

AMSTERDAM (ANP) - Desi Bouterse is dit jaar, nadat hij in januari onderdook, voor medische behandeling in Cuba en Venezuela geweest. Dat zegt misdaadverslaggever John van den Heuvel vrijdag in de podcast Het Telegraafkwartier. Bouterse moest twintig jaar celstraf uitzitten voor zijn aandeel in de Decembermoorden van 1982 waarbij vijftien weerloze tegenstanders van zijn militaire regime zijn vermoord.

Na zijn definitieve veroordeling verdween de voormalige legerleider van de radar, samen met zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel die vijftien jaar moest uitzitten. De twee werden internationaal gezocht: hun gegevens stonden vanaf maart 2024 op de most wanted-lijst van Interpol.

Van den Heuvel zegt dat hij signalen heeft ontvangen over de verdwijning van Bouterse. De ex-president zou aanvankelijk in Suriname zijn ondergedoken. "Alleen, er was één groot probleem bij hem: zijn zwakke gezondheid", zegt Van den Heuvel. Bouterse had volgens hem behandeling nodig voor nierfalen of nierproblemen. "En die heeft hij, dat staat ook vast, gekregen in Cuba. En onder andere ook in Venezuela."

De verslaggever stelt dat hij getuigen heeft gesproken die Bouterse in die landen hebben gezien. Volgens Van den Heuvel verbleef de ex-president de laatste tijd weer in Suriname omdat hij mogelijk zijn dood voelde naderen of wist dat er medisch gezien niet veel meer mogelijk was.

Meer uit Binnenland

Noodverordening in Loosdrecht niet verlengd

LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.

1 uur geleden
Asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel gaan naar Gieten

TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.

3 uur geleden
Solidariteitsbetoging in Utrecht na geweld bij asielprotesten

UTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.

5 uur geleden
Geen van opvarenden Hondius in Rotterdam besmet

DEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.

6 uur geleden
Komende jaren steeds meer cellen nodig, volgens prognose

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.

6 uur geleden
Utrechtse studenten in september voor de rechter om 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.

8 uur geleden
Enquêtecommissie heeft 'strijd geleverd' voor coronadocumenten

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.

9 uur geleden