Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Heuvel: Bouterse was dit jaar in Cuba en Venezuela

Van den Heuvel: Bouterse was dit jaar in Cuba en Venezuela

AMSTERDAM (ANP) - Desi Bouterse is dit jaar, nadat hij in januari onderdook, voor medische behandeling in Cuba en Venezuela geweest. Dat zegt misdaadverslaggever John van den Heuvel vrijdag in de podcast Het Telegraafkwartier. Bouterse moest twintig jaar celstraf uitzitten voor zijn aandeel in de Decembermoorden van 1982 waarbij vijftien weerloze tegenstanders van zijn militaire regime zijn vermoord.

Na zijn definitieve veroordeling verdween de voormalige legerleider van de radar, samen met zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel die vijftien jaar moest uitzitten. De twee werden internationaal gezocht: hun gegevens stonden vanaf maart 2024 op de most wanted-lijst van Interpol.

Van den Heuvel zegt dat hij signalen heeft ontvangen over de verdwijning van Bouterse. De ex-president zou aanvankelijk in Suriname zijn ondergedoken. "Alleen, er was één groot probleem bij hem: zijn zwakke gezondheid", zegt Van den Heuvel. Bouterse had volgens hem behandeling nodig voor nierfalen of nierproblemen. "En die heeft hij, dat staat ook vast, gekregen in Cuba. En onder andere ook in Venezuela."

De verslaggever stelt dat hij getuigen heeft gesproken die Bouterse in die landen hebben gezien. Volgens Van den Heuvel verbleef de ex-president de laatste tijd weer in Suriname omdat hij mogelijk zijn dood voelde naderen of wist dat er medisch gezien niet veel meer mogelijk was.

Meer uit Binnenland

Veel mensen op kades langs route Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - De kades langs de route van de Canal Parade zijn volgelopen met mensen die gaan kijken naar de botenparade. Ook liggen er veel bootjes. Tachtig versierde schepen dragen tijdens de Canal Parade de themaboodschap uit van deze WorldPride: Unity (eenheid), met veel muziek en dans.

6 minuten geleden
Pand ING op de Herengracht in Amsterdam beklad

AMSTERDAM (ANP) - Een pand van ING Private Banking op de Herengracht in het centrum van Amsterdam is beklad met rode verf. Dat is vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag gebeurd. De politie bevestigt de bekladding en zegt al buurtonderzoek te hebben gedaan. Ook wordt onderzocht of er camerabeelden zijn.

50 minuten geleden
Premier Jetten bij opstapplek Canal Parade in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten is in Amsterdam bij de opstapplek voor de Canal Parade. De premier verscheen zaterdagochtend in het Scheepvaartmuseum en werd daar ontvangen door burgemeester Femke Halsema, meldt een ANP-verslaggever. Of Jetten meevaart is nog niet duidelijk.

2 uur geleden
Zwarte Zaterdag: lange files op de vaste routes naar het zuiden

DEN HAAG (ANP) - Zoals elk jaar is het op deze Zwarte Zaterdag behoorlijk druk op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staat vakantieverkeer uren vast op de Route du Soleil (A6/A7) voor Lyon en op de A9 van Orange naar de Spaanse grens.

2 uur geleden
Vrijwilligers in touw voor schoonmaak stranden

CADZAND (ANP) - Meer dan 1900 vrijwilligers rapen de komende twee weken zwerfafval van de stranden. De jaarlijkse Beach Cleanup Tour is zaterdag begonnen in Cadzand en op Schiermonnikoog. Ze focussen vooral op plastic troep.

4 uur geleden
Nederlanders naar Spanje voor door natuurbranden getroffen dieren

AMSTERDAM (ANP) - Hulpverleners van de dierenhulporganisatie Animal Heroes vertrekken zondag naar de Spaanse provincie Ávila, ten westen van Madrid. Die provincie is zwaar getroffen door natuurbranden.

4 uur geleden
Geen gevaarlijke stoffen in auto Bilthoven, bewoners naar huis

BILTHOVEN (ANP) - In de auto die vrijdagavond werd onderzocht aan de Melkweg in Bilthoven zijn geen gevaarlijke stoffen aangetroffen. Bewoners van de 40 tot 45 woningen die eerder uit voorzorg werden geëvacueerd, kunnen weer terug naar huis.

10 uur geleden