Van den Heuvel: Bouterse was dit jaar in Cuba en Venezuela
AMSTERDAM (ANP) - Desi Bouterse is dit jaar, nadat hij in januari onderdook, voor medische behandeling in Cuba en Venezuela geweest. Dat zegt misdaadverslaggever John van den Heuvel vrijdag in de podcast Het Telegraafkwartier. Bouterse moest twintig jaar celstraf uitzitten voor zijn aandeel in de Decembermoorden van 1982 waarbij vijftien weerloze tegenstanders van zijn militaire regime zijn vermoord.
Na zijn definitieve veroordeling verdween de voormalige legerleider van de radar, samen met zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel die vijftien jaar moest uitzitten. De twee werden internationaal gezocht: hun gegevens stonden vanaf maart 2024 op de most wanted-lijst van Interpol.
Van den Heuvel zegt dat hij signalen heeft ontvangen over de verdwijning van Bouterse. De ex-president zou aanvankelijk in Suriname zijn ondergedoken. "Alleen, er was één groot probleem bij hem: zijn zwakke gezondheid", zegt Van den Heuvel. Bouterse had volgens hem behandeling nodig voor nierfalen of nierproblemen. "En die heeft hij, dat staat ook vast, gekregen in Cuba. En onder andere ook in Venezuela."
De verslaggever stelt dat hij getuigen heeft gesproken die Bouterse in die landen hebben gezien. Volgens Van den Heuvel verbleef de ex-president de laatste tijd weer in Suriname omdat hij mogelijk zijn dood voelde naderen of wist dat er medisch gezien niet veel meer mogelijk was.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep dertien jaar cel geëist tegen Richard R. (52), alias Rico de Chileen, voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank veroordeelde R. in 2021 na een eis van veertien jaar tot elf jaar cel, omdat niet alle beschuldigingen werden bewezen.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) ziet niets in een algemeen verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Zo'n verbod perkt het demonstratierecht in en zet het onder druk, stelt de advocatenorde.
59 minuten geledenBUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Fonds Slachtofferhulp en expertisecentrum Offlimits eisen dat socialmediaplatform X maatregelen neemt om zijn chatbot Grok aan banden te leggen. Grok is in de afgelopen maanden gebruikt om met kunstmatige intelligentie naaktbeelden te creëren van nietsvermoedende mensen, onder wie kinderen. De organisaties spannen daarom een kort geding aan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken waren bij de bouw van een brug over het Twentekanaal bij Lochem hebben de risico's van dit bouwproject van tevoren onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een rapport over het fatale ongeluk in februari 2024 tijdens werkzaamheden aan de brug. Een brugdeel viel tijdens het hijsen uit de kranen en kwam op een montageplatform terecht, waarop op dat moment vier bouwlieden stonden. Twee van hen overleden, de andere twee raakten gewond.
3 uur geledenMOERDIJK (ANP) - Het Bewonerscollectief Moerdijk is een juridisch beschermingsfonds begonnen om zich collectief te kunnen verdedigen, nu hun dorp mogelijk plaats moet maken voor uitbreiding van haven en industrie. Het collectief, een eind vorig jaar opgerichte stichting om de bewoners te vertegenwoordigen, wil geld inzamelen. Daarvan kunnen de kosten worden betaald van juristen, onafhankelijke contra-expertises en planschade- en onteigeningsdeskundigen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
12 uur geleden