Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Heuvel: Bouterse was dit jaar in Cuba en Venezuela

Van den Heuvel: Bouterse was dit jaar in Cuba en Venezuela

AMSTERDAM (ANP) - Desi Bouterse is dit jaar, nadat hij in januari onderdook, voor medische behandeling in Cuba en Venezuela geweest. Dat zegt misdaadverslaggever John van den Heuvel vrijdag in de podcast Het Telegraafkwartier. Bouterse moest twintig jaar celstraf uitzitten voor zijn aandeel in de Decembermoorden van 1982 waarbij vijftien weerloze tegenstanders van zijn militaire regime zijn vermoord.

Na zijn definitieve veroordeling verdween de voormalige legerleider van de radar, samen met zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel die vijftien jaar moest uitzitten. De twee werden internationaal gezocht: hun gegevens stonden vanaf maart 2024 op de most wanted-lijst van Interpol.

Van den Heuvel zegt dat hij signalen heeft ontvangen over de verdwijning van Bouterse. De ex-president zou aanvankelijk in Suriname zijn ondergedoken. "Alleen, er was één groot probleem bij hem: zijn zwakke gezondheid", zegt Van den Heuvel. Bouterse had volgens hem behandeling nodig voor nierfalen of nierproblemen. "En die heeft hij, dat staat ook vast, gekregen in Cuba. En onder andere ook in Venezuela."

De verslaggever stelt dat hij getuigen heeft gesproken die Bouterse in die landen hebben gezien. Volgens Van den Heuvel verbleef de ex-president de laatste tijd weer in Suriname omdat hij mogelijk zijn dood voelde naderen of wist dat er medisch gezien niet veel meer mogelijk was.

Meer uit Binnenland

Verdachten kindermishandeling Stadskanaal naar Pieter Baan Centrum

GRONINGEN (ANP) - De twee verdachten van de zeer ernstige mishandeling van een nu 6-jarig meisje in Stadskanaal worden medio november geplaatst in het Pieter Baan Centrum (PBC) voor een gedragskundige observatie. Daarbij zal ook gekeken worden hoe zij met elkaar omgaan.

1 uur geleden
Zomer van 2026 is warmste sinds begin metingen

HOUTEN (ANP) - De zomer van 2026 is de warmste sinds het begin van de metingen in 1901, meldt Weeronline. De gemiddelde temperatuur komt uit op 19,3 graden en dat is 0,4 graden boven het vorige record uit 2018. Een temperatuur van 17,6 graden is gemiddeld voor de Nederlandse zomer.

1 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Neede is 23-jarige man uit Borculo

NEEDE (ANP) - De man die woensdagavond om het leven kwam door een steekpartij in een woning in het Gelderse Neede is een 23-jarige inwoner van Borculo, meldt de politie donderdag. Een verdachte die was aangehouden, is een 20-jarige man uit Borculo. Hij zit nog vast.

3 uur geleden
Ministerie houdt rekening met enkele Nederlandse vermisten Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken houdt "mede ook naar aanleiding van contact met lokale autoriteiten" rekening met enkele Nederlandse vermisten bij de overstromingen in Nepal en Tibet. Een precies aantal noemt de woordvoerder niet. "Op dit moment is het nog altijd te vroeg om een volledig beeld te geven en mogelijke Nederlandse slachtoffers of vermisten te bevestigen."

3 uur geleden
Vorig jaar 103 mensen vermoord, laagste aantal in dertig jaar

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kwamen in Nederland 103 mensen om het leven door moord of doodslag. Dat zijn er 17 minder dan in 2024 en het laagste aantal sinds de start van de registratie dertig jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

6 uur geleden
Leden ON! komen in opstand tegen omroep-top om vermeend wanbeleid

HILVERSUM (ANP) - Leden van Ongehoord Nederland (ON!) hebben een sommatie gestuurd naar het bestuur, de ledenraad en de raad van toezicht van de omroep wegens het in hun ogen gevoerde wanbeleid. Ook hebben de leden minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap verzocht om in te grijpen. Dat meldt Gerard van Erp, die namens de kritische leden van Ongehoord Nederland het aanspreekpunt is.

15 uur geleden
OM Suriname publiceert signalement verdachte vermissing Leysner

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname heeft het Openbaar Ministerie woensdagmiddag (lokale tijd) een opsporingsbericht gepubliceerd van de voortvluchtige verdachte Ryan T. in de verdwijning van de Nederlandse filmproducent, dj en ondernemer Rodney Leysner (52). Die verdween zaterdagavond 15 augustus en is nog altijd vermist.

16 uur geleden