Van den Goorbergh schrok van al dat publiek bij start TT
ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was toch even beduusd bij de start van de TT in Assen. De 16-jarige debutant in de Moto2 schrok ervan dat hij ineens aan die 100.000 mensen op de tribune moest denken. "Normaal heb ik niet eens door dat er publiek is, dan ben ik helemaal gefocust op het moment dat de lichten uitgaan", zei de jonge motorracer, die als achttiende finishte.
"Ik weet ook niet waarom ik me er nu wel ineens bewust van was. Misschien omdat er nu veel meer fans waren voor mij. Ik heb me er verder niet te veel van aangetrokken, want ik weet ook dat het publiek je niet moet afleiden."
Hij was tevreden met zijn plek in de top 20. "Stiekem hoopte ik op meer en ik heb op het laatst onnodig nog een plek ingeleverd, maar ik kon op een foutje na in de eerste ronde een strak tempo rijden. Er zit duidelijk verbetering in."
Achterstand
Zijn vader Jurgen van den Goorbergh kon dat met cijfers staven. "We werken toe naar een achterstand van 25 seconden op de winnaar en het waren er 28. Aan het begin van het seizoen was het verschil een minuut, dus Zonta heeft het al gehalveerd. Hij mag niet klagen", zei de oud-wegracer, die bij de start zijn emoties niet meer onder controle had.
"Dikke tranen ja. Dat was een lastig momentje", zei de oud-wegracer. "Ik heb hier zelf 20 jaar gestaan en nou staat je zoon er. Ik zag dat publiek en het overviel me. Het was vooral de spanning. We hebben de hele week toegeleefd naar de TT en het is niet zo vanzelfsprekend dat je kan racen in het wereldkampioenschap. Daar komt veel bij kijken en dan maakt Zonta het nog waar ook. Hij heeft gewoon een heel solide weekend gehad en ik zeg dat met bravoure."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met zijn plaats in de kwartfinale van de laatste US Open een belangrijke stap in zijn loopbaan gezet. "Ik wist altijd het geloof in mezelf te behouden. En ik wist dat ik wat moois zou kunnen laten zien. Maar je wilt dat toch op een bepaald moment echt doen. Dat het dan lukt op de US Open is extra mooi", zei de 30-jarige tennisser donderdag in Den Bosch in aanloop naar de ontmoeting in de Davis Cup met Colombia.
3 uur geledenENSTONE (ANP) - De Brit Mike Elliott wordt de nieuwe technische baas bij het Formule 1-team Alpine. Hij krijgt officieel de rol van 'chief technical officer' bij het team van de coureurs Pierre Gasly en Franco Colapinto, meldt Alpine in een persbericht.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rijen van het Nederlandse Davis Cup-team zijn weer gesloten. Volgens captain Paul Haarhuis zijn strubbelingen tussen de tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong "uitgesproken" en kijkt het team weer vooruit. Dat stelde Haarhuis in de Maaspoort in Den Bosch waar Nederland in de World Group I vrijdag en zaterdag tegen Colombia speelt. "De sfeer is goed", aldus Haarhuis donderdag in Den Bosch.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp speelt vrijdag om 14.00 uur de eerste partij in de Davis Cup in Den Bosch tegen de Colombiaan Johan Alexander Rodriguez. Daarna zullen Tallon Griekspoor en Nicolás Mejía het tweede enkelspel spelen. Dat heeft de loting in Den Bosch op donderdag uitgewezen. Op zaterdag wordt het eerste dubbelspel gespeeld, waarna nog twee enkelspelen volgen.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.
1 dag geledenDÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.
1 dag geleden