Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Goorbergh schrok van al dat publiek bij start TT

Van den Goorbergh schrok van al dat publiek bij start TT

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was toch even beduusd bij de start van de TT in Assen. De 16-jarige debutant in de Moto2 schrok ervan dat hij ineens aan die 100.000 mensen op de tribune moest denken. "Normaal heb ik niet eens door dat er publiek is, dan ben ik helemaal gefocust op het moment dat de lichten uitgaan", zei de jonge motorracer, die als achttiende finishte.

"Ik weet ook niet waarom ik me er nu wel ineens bewust van was. Misschien omdat er nu veel meer fans waren voor mij. Ik heb me er verder niet te veel van aangetrokken, want ik weet ook dat het publiek je niet moet afleiden."

Hij was tevreden met zijn plek in de top 20. "Stiekem hoopte ik op meer en ik heb op het laatst onnodig nog een plek ingeleverd, maar ik kon op een foutje na in de eerste ronde een strak tempo rijden. Er zit duidelijk verbetering in."

Achterstand

Zijn vader Jurgen van den Goorbergh kon dat met cijfers staven. "We werken toe naar een achterstand van 25 seconden op de winnaar en het waren er 28. Aan het begin van het seizoen was het verschil een minuut, dus Zonta heeft het al gehalveerd. Hij mag niet klagen", zei de oud-wegracer, die bij de start zijn emoties niet meer onder controle had.

"Dikke tranen ja. Dat was een lastig momentje", zei de oud-wegracer. "Ik heb hier zelf 20 jaar gestaan en nou staat je zoon er. Ik zag dat publiek en het overviel me. Het was vooral de spanning. We hebben de hele week toegeleefd naar de TT en het is niet zo vanzelfsprekend dat je kan racen in het wereldkampioenschap. Daar komt veel bij kijken en dan maakt Zonta het nog waar ook. Hij heeft gewoon een heel solide weekend gehad en ik zeg dat met bravoure."

Meer uit Sport

Phijffers rent weer naar winst op 400 meter op FBK Games

HENGELO (ANP) - Jonas Phijffers heeft bij de FBK Games in Hengelo evenals vorig jaar de 400 meter gewonnen. De atleet uit Hellendoorn noteerde 44,84 seconden, zijn beste tijd van dit seizoen en in de buurt van zijn persoonlijk record van 44,71.

18 minuten geleden
Atlete Klaver derde op 400 meter bij FBK Games

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver is bij de FBK Games in Hengelo als derde geëindigd op de 400 meter. De Nederlandse sprinttroef moest de Egyptische Bassant Hemida en de Ierse Sharlene Mawdsley voor laten gaan. Klaver noteerde 50,60 seconden en slaagde er opnieuw niet in onder de grens van 50 seconden te duiken. Hemida won in 50,10, Mawdsley liep 50,14.

45 minuten geleden
Márquez boekt in Tsjechië tweede zege op rij in MotoGP

BRNO (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft in de Grote Prijs van Tsjechië zijn tweede zege op rij geboekt in de MotoGP. Zo profiteerde de 33-jarige Spanjaard optimaal van het ontbreken van WK-leider Marco Bezzecchi, die was geschorst na een incident met de marshals op het Automotodrom Brno zaterdag. Bezzecchi heeft nog een voorsprong van 8 punten op de Spanjaard Jorge Martín, die als negende eindigde. Márquez staat vierde.

1 uur geleden
Visser bekroont tiende FBK Games met zege op 100 meter horden

HENGELO (ANP) - Nadine Visser heeft haar tiende optreden op de FBK Games bekroond met de winst op de 100 meter horden. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete klokte 12,52 seconden. De Amerikaanse Alia Armstrong werd tweede in 12,60.

1 uur geleden
Wielrenster Reusser wint haar derde Ronde van Zwitserland

VILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft voor de derde keer de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Zwitserse van Movistar won na de tijdrit van zaterdag ook de slotetappe van zondag. In Villars-sur-Ollon werden Cédrine Kerbaol en Kasia Niewiadoma tweede en derde op een klein verschil met Reusser. Femke de Vries werd vijfde op 1.01 minuut. Ook Megan Arens en Nina Buijsman eindigden in de top 10 van de daguitslag.

3 uur geleden
WK-leider Bezzecchi geschorst voor MotoGP Tsjechië na ruzie

BRNO (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi mag zondag niet deelnemen aan de Grote Prijs van Tsjechië. Dat heeft de MotoGP bekendgemaakt. De Italiaanse leider in de WK-stand ging zaterdag tijdens de sprintrace onderuit, waarna zich een incident met de marshals op het circuit voordeed.

6 uur geleden
Volleyballers verslaan in European League ook Kroatië

GORAŽDE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben het vijfde duel in de European League gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks kende in Bosnië en Herzegovina weinig problemen tegen Kroatië: 25-17 25-19 25-23.

21 uur geleden