Van den Goorbergh schrok van al dat publiek bij start TT
ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was toch even beduusd bij de start van de TT in Assen. De 16-jarige debutant in de Moto2 schrok ervan dat hij ineens aan die 100.000 mensen op de tribune moest denken. "Normaal heb ik niet eens door dat er publiek is, dan ben ik helemaal gefocust op het moment dat de lichten uitgaan", zei de jonge motorracer, die als achttiende finishte.
"Ik weet ook niet waarom ik me er nu wel ineens bewust van was. Misschien omdat er nu veel meer fans waren voor mij. Ik heb me er verder niet te veel van aangetrokken, want ik weet ook dat het publiek je niet moet afleiden."
Hij was tevreden met zijn plek in de top 20. "Stiekem hoopte ik op meer en ik heb op het laatst onnodig nog een plek ingeleverd, maar ik kon op een foutje na in de eerste ronde een strak tempo rijden. Er zit duidelijk verbetering in."
Achterstand
Zijn vader Jurgen van den Goorbergh kon dat met cijfers staven. "We werken toe naar een achterstand van 25 seconden op de winnaar en het waren er 28. Aan het begin van het seizoen was het verschil een minuut, dus Zonta heeft het al gehalveerd. Hij mag niet klagen", zei de oud-wegracer, die bij de start zijn emoties niet meer onder controle had.
"Dikke tranen ja. Dat was een lastig momentje", zei de oud-wegracer. "Ik heb hier zelf 20 jaar gestaan en nou staat je zoon er. Ik zag dat publiek en het overviel me. Het was vooral de spanning. We hebben de hele week toegeleefd naar de TT en het is niet zo vanzelfsprekend dat je kan racen in het wereldkampioenschap. Daar komt veel bij kijken en dan maakt Zonta het nog waar ook. Hij heeft gewoon een heel solide weekend gehad en ik zeg dat met bravoure."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
3 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
3 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
11 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 dag geleden